Fullmetal Alchemist - Çelik Simyacı 13

9,0/10  (4 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
319 gösterim
En çok istedikleri şeye sahip olabilmek için amatörce yöntemleriyle bu gücü elde etmeye çalıştıklarında, iki kardeş olan Edward ve Alphonse Elric’ten biri kolunu ve bir bacağını kaybetmiş, diğeri de yaşayan bir çelik parçasının içine tıkılıp kalmış bir ruha dönüşüvermiştir. Edward artık bir hükûmet ajanıdır ve askerî bir simya tesisinde çalışmaktadır. Benzersiz güçlerini emirlere uymak, hatta öldürmek için kullanır. Ancak Edward, başkalarının da aynı güçlere sahip olduğunun farkında değildir.

Simyanın aşırı kullanımı sonucunda dünya âdeta bir cehenneme döner. En değerli simya hazinesi Felsefe Taşı’nı ele geçirmeye çabalayan düşmanları, kahramanlarımızdan çok daha zalim ve acımasızdırlar.

Ed Resembool’a döner ve yıllardır görmediği babası Hohenheim ile karşılar. Babası onu görmekten mutlu olmasına rağmen, Ed onları bırakıp gittiği için babasına karşı büyük bir öfke duyar. Ancak Ed’in babasına duyduğu bu yoğun öfke yıllar önce teşebbüs ettikleri insan dönüşümü hakkında önemli bir gerçeği keşfetmelerini sağlar. Annelerini kısmen dirilttiklerini düşünürken aslında yaptıklarının bambaşka bir şey olduğunu anlarlar ki bu, kaderlerini sonsuza kadar değiştirebilecek bir keşiftir.

Fullmetal Alchemist, şimdi Çelik Simyacı adıyla Türkçe!

27 ciltlik maceranın 13. cildini okumaya hazır mısınız?
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2015
 • Sayfa Sayısı:
  192
 • ISBN:
  9786055069902
 • Yayınevi:
  Akılçelen Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
14 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Kardeşliğin, ailenin önemi vurgulayan apayrı bir seri bu. İnsan okurken ailesinin önemini daha iyi anlıyor.
Gluttony'nin midesinde yaşananlar oldukça çarpıcıydı, özellikle Envy hakkındaki gerçekler kan dondurucuydu. Sonu yine çok merak uyandırıcı bitti, Hohenheim gerçekte kim sorusu ve daha bir çok soru havada asılı kaldı.