Futbol ve Sinema - Meşin Yuvarlağın Beyazperde Serüveni

0,0/10  (0 Oy) · 
1 okunma  · 
0 beğeni  · 
308 gösterim
Futbol ve Sinema - Meşin Yuvarlağın Beyazperde Serüveninde
Tunca Arslan, yaşamı kavramaya en uygun araçlardan ikisiyle ilgili kapsamlı bir çalışma gerçekleştiriyor. Böylece 15 kategoride 150'yi aşkın yerli ve yabancı filmin künye bilgileri ve değerlendirmeleriyle ülkemizde ilk kez futbol ve sinema ilişkisini ele alan bir başvuru kitabı yayımlanmış oluyor.
insanoğlunun yeryüzü yolculuğundaki neredeyse tüm güçlü duyguları beyazperdede ya da yeşil sahalarda yaşanabilin büyük acılar, sevinçler, dayanışma, ihanet, korku, kaygı, mutluluk, güven, diğerkâmlık, intikam, öfke, aşk, pişmanlık, tiksinme, yalnızlık... Futbol ve sinema, yorgun zihinlere ağırlıklarını unutturup kimi zaman yaşamla bağları sağlamlaştırırken, en karanlık dönemlerde bile insan olmanın soyluluğunu hatırlatır. "Yaşam denen oyun"u kavramak için elimizdeki birkaç iyi aracın arasındadır "müthiş ikili".
Futbolu, sinemayı ya da her ikisini birden seviyorsanız bu kitaba kayıtsız kalamayacaksınız.
(Arka Kapak)
Mehmet Y. 
12 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Bu kitabın çekirdeğini Tunca Arslan'ın Popüler Sinema Dergisinde çıkan bir yazısı oluşturuyor. Dünyada geniş kitleleri etkileyen iki önemli kavramın bir arada konu edilmesi gayet iyi bir düşünce...