Gabriel'in Cehennemi Gabriel's Inferno Serisi 1

7,9/10  (20 Oy) · 
78 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.037 gösterim
"Grinin Elli Tonu'nun yazarı rekabete hazırlan! Sylvain Reynard sahneyi sana bırakacakmış gibi görünmüyor."
-Books and Reviews'tan Jessica Durham-

"E.L James'in Grinin Elli Tonu romanını bitiren kadınlar, üzülmeyin. Daha fazla zevk alacağınız bir eseri elinizde tutmaktasınız. Bu roman içerdiği aşk ve romantizm bakımından Grinin Elli Tonu'na en büyük rakip."
-Kirsten Acuna-

Uluslararası en çok satan yazarlardan biri olan Sylvain Reynard'tan, bir adamın bağışlanmasının ve kadının cinsel uyanışının unutulmaz öyküsü.

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır.

Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Julia'yla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.

Gabriel'in Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.

"Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  654
 • ISBN:
  9786054688036
 • Orijinal Adı:
  Gabriel's Inferno
 • Çeviri:
  Belkıs Dişbudak Çorakçı
 • Yayınevi:
  Optimum Kitap
 • Kitabın Türü:
haribu 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitabı bitirdiğimde acaba ben mi yanlış düşünüyorum diye bir çok yorum okudum ve haklı olduğumu gördüm ; kitabın Elli Tonla nerdeyse alakası yok... güzel bir aşk hikayesi ve son sayfaya kadar sözlerde kalan ( ki o da çok fazla değil) cinsellik..
Kitabın konusu genç,geçmişi pişmanlık dolu olmasına rağmen über egolu Dante profesörü Gabriel Emerson ve sevilmeyi bilmeyen aşka umudu kırık ,eski sevgiliden sıkı darbe yemiş masum güzel Julianne Mitchell 'in arasındaki (yarı gerilimli diyebileceğimiz ) aşk. İkisinin sırları ,birbirlerine anlattıklarında"şimdi beni terkedecek" diye korktukları geçmişleri var ki kitap 646 sayfa nerdeyse son 20 sayfaya kadar bu duyguyu görüyoruz :( biraz bayıcıydı )
Gabriel'in Cehennemi,tam da arka kapakta bahsedildiği gibi ruhsal acı,umutsuzluk,bağışlanma ve geçmişe dönük vicdan azabı...Gabriel deli bir Dante araştırmacısı ve bu konuda üniversitede profesör.Esas kızımız da hasbelkader öğrencisi oluyor.ilk sayfalardan şöyle bi atışmalar filan :) neyse efendim anlıyoruz ki Gabriel'in kardeşceğizi ile bizim esas kız çok yakın arkadaşmış eskiden ve bazı olaylar olmuş birbirlerinden haber alamamışlar,kız abisini görmeye gelince tekrar birbirlerini buluyor ve görüşmeye başlıyorlar,böylece Gabriel ile Julianne 'de görüşüyor.sonra yakınlaşıyorlar. kitap ilerledikçe geçmişten tanıştıklarını anlıyoruz ama aradan baya zaman geçmiş ve Gabriel bi sebeple bunu hatırlamıyor...bir süre sonra Gabriel Julianne 'yi hatırlıyor ve böylece sert ukala Gabriel gidiyor aşkından sürünen Gabriel geliyor :)
Gabriel'in Julianne'yi kıskandığı satırları çok beğendim baya eğlenceliydi ve tabii ki eenn sevdiğim yazışmalarının sonundaki "Senin Gabriel'in" veya "Daima senin,Julianne" ifadeleriydi.

Eleştireceğim nokta şu bir süre sonra sürekli baş karakterler vardı, yan karakterlere daha fazla yer verilebilirdi mesela Paul ne oldu ya da kedi Christa neden birden bire o kadar uğraştığı "bayan Emerson " olma fikrinden vazgeçti filan.

tabii bide çeviride kullanılan bazı kelimeler vardı ki okurken "öldürdün beni "diye çığlık atasım geldi :(

Kitaptan 2 Alıntı