Gabriel'in Cehennemi (Gabriel's Inferno Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.921
Gösterim
Adı:
Gabriel'in Cehennemi
Alt başlık:
Gabriel's Inferno Serisi 1
Baskı tarihi:
Ekim 2012
Sayfa sayısı:
654
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054688036
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Gabriel's Inferno
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Optimum Kitap
"Grinin Elli Tonu'nun yazarı rekabete hazırlan! Sylvain Reynard sahneyi sana bırakacakmış gibi görünmüyor." 
-Books and Reviews'tan Jessica Durham-

"E.L James'in Grinin Elli Tonu romanını bitiren kadınlar, üzülmeyin. Daha fazla zevk alacağınız bir eseri elinizde tutmaktasınız. Bu roman içerdiği aşk ve romantizm bakımından Grinin Elli Tonu'na en büyük rakip." 
-Kirsten Acuna-

Uluslararası en çok satan yazarlardan biri olan Sylvain Reynard'tan, bir adamın bağışlanmasının ve kadının cinsel uyanışının unutulmaz öyküsü.

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır. 

Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Julia'yla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.

Gabriel'in Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.

"Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım."
(Tanıtım Bülteninden)
654 syf.
·5 günde·2/10
Normalde nerede aşk-romantizm-fitne-fücur-entrika varsa okurum. Asla kaçırmam :) Ama keşke bu kitabı kaçırsaymışım... Grinin elli tonuna benziyor, harika, bayıldım, öldüm diyen tüm okurların aksine ben kendilerine kocaman bir hadi oradan demek istiyorum. Bu kadar mı kopukluk, sıkıcılık olur? Bir de bu kitabın nasıl serisi olur? Asla okumam, okuyamam... Sırf kendime iyilik olsun diye tekrar Grinin elli tonu'na başladım :)
654 syf.
·Beğendi·8/10
Elli Ton 'la hiç alakası olmayan güzel bir aşk hikayesi.. Ben tüm kötü yorumların aksine severek okudum.. Serinin diğer kitaplarını da okuyacağım. Sadece çeviri biraz kötüydü diyebilirim.
654 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Kitabın arkasında yer alan yorumların kitabı okumamış kitap eleştirmenlerinin olduğunu söyleyerek işe başlıyorum. Bu kitap Grinin Elli Tonu'yla alakası yok. Kıyaslanan iki serinin birbirinden farklı kulvarlarda olduğunu kitabı okuyan her okuyucu anlamalıydı. *göz deviren emoji*

Aslında bu seri öncelik sıralamamda değildi. Ama çok sevdiğim ve kitap yorumlarına çok güvendiğim yakın arkadaşım bu seriyi okudu ve bana zorla okutmaya karar verdi. Listemdeki kitapları daha öne almamı sağladı. "Sen çok beğeneceksin eminim çünkü tam senin aradığın kitap." dedi. Ve son vuruşunu da "Esin kitapta Dante'nin İlahi Komedya'sı geçiyor. Yazar Dante'den esinlenmiş." diyerek yaptı. O an kitaba nasıl hevesle başladığımı tahmin edemezsiniz.

Kitabın her alıntısını çizmek istedim ama kitabı çizmeye de kıyamadım. O kadar güzeldi ki. Sadece bulduğum bir yastığa sarılıp ağlamak istiyorum. Öyle de bayıldım.

Hah! Griymiş. Külahıma anlatsınlar.

Grinin tonunda hiçbir edebiyat yok. Bunu kitabı birkaç kere sırf bu yorumu yaptığımda vicdan azabı duymamak adına okuyan bir okur olarak söylüyorum. Vicdanım çok rahat griyi eleştirmeye müsaitim.

Gabriel'in Cehennemi tabi Grinin Elli Tonu'na kıyasla sıkıcı gelecektir. Çünkü gride her sayfa hopp yatak hopp kırmızı oda. Ama Gabriel öyle mi? Serinin bu birinci kitabında bile karakterlerin aşk yapma (bu söz öbeğine vurgunum) bölümü taaaaaaaaaaa en sonda. Artık neden ayrı kulvarda olduklarını düşündüğüm anlaşılmıştır umarım.

Edebi yönden insanı çok güzel tatmin eden bir kitaptı. Dediğim gibi her göndermenin altını çizme isteğiyle doldum.

Çeviri beni hayal kırıklığına uğratsa da kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. Karakterlerin bazen imana gelip "Allah'a ısmarladık." demelerini bir noktada hoş karşılayabilirim. "ditmek", "bereket versin" gibi anlamsız bulduğum çeviriler de vardı ama onları da görmezden geldim.

En çok vurulduğum kısım da Gabriel'in, Julia'yla seks yapmasını "Aşk yapma" olarak anlatmasıydı. Adam sekse düz anlamda yaklaşmak istemediğini birkaç kere belirtti. Zaten kız da aşırı sönük ve utangaç hani şu normal kitaplarda olan kızlardan. O yüzden kızın başına resmen talih kuşu kondu.

Hem Gabriel, hem de Julia geçmişlerinde çok derin iz bırakacak olaylar yaşamışlar. Ve görünüşe göre yaşamaya devam da edecekler. Onları da düşününce karakterlere hiçbir şekilde kızamıyorum. Julia'yı çok pasif ve rahatsız edici derecede itici utangaç olarak gören ben, olayları düşününce kızı kara listemden çıkarma kararı aldım.

Kitaba bir puanı nereden kırdığıma gelelim...

Julia aslında hala kara listemde olması gereken bir karakter. Çünkü arkadaşının ilişkisine "Tanrı korusun ilişkisi Tess'in Gözyaşları gibi olmasın." gibi bir cümle kurdu. Orada nasıl kan beynime sıçradı nasıl asabım bozuldu anlatamam. Çünkü Q benim hassas noktam ve kesinlikle ona olan eleştirilere tahammül edemiyorum. Julia da öyle salak bir cümle kurunca kızı sildim attım. Gabriel için kıza tahammül ettim de diyebiliriz. Q'ya kurban olsun o saf kız. Ki Gabriel de Q'nun tırnağı olamaz. Halt etmiş Julia. Bak yine sinirim bozuldu. Neyse.

Edebi yönü olan bir aşk kitabı okumak isterseniz tavsiyemdir. BDSM içermediğini de belirtip gidiyorum.
654 syf.
·Beğendi·9/10
Kitapta basit ve kılişe bir öğretmen öğrenci ilişkisi ele alınmıyor.Betimleme ve öyküleme yöntemi oldukça iyi ve okuru sürükleyen bir seri.3 kitap da başarılı
654 syf.
·6/10
Kitabı bitirdiğimde acaba ben mi yanlış düşünüyorum diye bir çok yorum okudum ve haklı olduğumu gördüm ; kitabın Elli Tonla nerdeyse alakası yok... güzel bir aşk hikayesi ve son sayfaya kadar sözlerde kalan ( ki o da çok fazla değil) cinsellik..
Kitabın konusu genç,geçmişi pişmanlık dolu olmasına rağmen über egolu Dante profesörü Gabriel Emerson ve sevilmeyi bilmeyen aşka umudu kırık ,eski sevgiliden sıkı darbe yemiş masum güzel Julianne Mitchell 'in arasındaki (yarı gerilimli diyebileceğimiz ) aşk. İkisinin sırları ,birbirlerine anlattıklarında"şimdi beni terkedecek" diye korktukları geçmişleri var ki kitap 646 sayfa nerdeyse son 20 sayfaya kadar bu duyguyu görüyoruz :( biraz bayıcıydı )
Gabriel'in Cehennemi,tam da arka kapakta bahsedildiği gibi ruhsal acı,umutsuzluk,bağışlanma ve geçmişe dönük vicdan azabı...Gabriel deli bir Dante araştırmacısı ve bu konuda üniversitede profesör.Esas kızımız da hasbelkader öğrencisi oluyor.ilk sayfalardan şöyle bi atışmalar filan :) neyse efendim anlıyoruz ki Gabriel'in kardeşceğizi ile bizim esas kız çok yakın arkadaşmış eskiden ve bazı olaylar olmuş birbirlerinden haber alamamışlar,kız abisini görmeye gelince tekrar birbirlerini buluyor ve görüşmeye başlıyorlar,böylece Gabriel ile Julianne 'de görüşüyor.sonra yakınlaşıyorlar. kitap ilerledikçe geçmişten tanıştıklarını anlıyoruz ama aradan baya zaman geçmiş ve Gabriel bi sebeple bunu hatırlamıyor...bir süre sonra Gabriel Julianne 'yi hatırlıyor ve böylece sert ukala Gabriel gidiyor aşkından sürünen Gabriel geliyor :)
Gabriel'in Julianne'yi kıskandığı satırları çok beğendim baya eğlenceliydi ve tabii ki eenn sevdiğim yazışmalarının sonundaki "Senin Gabriel'in" veya "Daima senin,Julianne" ifadeleriydi.

Eleştireceğim nokta şu bir süre sonra sürekli baş karakterler vardı, yan karakterlere daha fazla yer verilebilirdi mesela Paul ne oldu ya da kedi Christa neden birden bire o kadar uğraştığı "bayan Emerson " olma fikrinden vazgeçti filan.

tabii bide çeviride kullanılan bazı kelimeler vardı ki okurken "öldürdün beni "diye çığlık atasım geldi :(
654 syf.
·1 günde·Beğendi·5/10
Henüz yarıda olmama rağmen çeviri beni çok rahatsız etmeye ve bırakmaya itiyor kitabı. Çevirmenin kitaba duygu katmasınin yanlış olduğunu düşünüyorum ama çeviri bir kitapta Allah'a ısmarladık, Allah'a emanet, evetledi gibi cümleler gormek komik ve yersiz kaçmış. Kitaba gelince de kendi içinde acıları olan, çevreye sürekli emirler veren, hergün başka kadınla iken bir anda aşık olup kediye dönüşen, kaba ve düşüncesiz erkek modelleri hem itici hem de artık çok sıradan olmaya başladı. Üstelik buna karşılık kadının sakar, güçsüz ve fakır oluşu, adam tarafından ezilişi fazla cinsiyetçi bir yaklaşım olmuş. Kitap orta dereceli bir aşk romanı ve Türk dizilerinden hiç bir farkı yok. Grinin elli tonu ile kıyaslanması da çok yanlış. Erkek ve kadın tiplemeleri her ne kadar benzese de konu alakasız duruyor.
"When I am an old man and I can remember nothing else, I will remember this moment. The first time my eyes beheld an angel in the flesh. “I will remember your body and your eyes, your beautiful face and breasts, your curves and this.” He traced his hand around her navel before dragging it lightly to the top of her lower curls. “I will remember your scent and your touch and how it felt to love you. But most of all, I will remember how it felt to gaze at true beauty, both inside and out. For you are fair, my beloved, in soul and in body, generous of spirit and generous of heart. And I will never see anything this side of heaven more beautiful than you."
Sylvain Reynard
Uzun bir alıntı fakat Gabriel sen çok güzelsin..
Gerçeklik insanın kendi değil başına gelenlerdir. Ve şimdide senin ihtiyacın olan başına iyi bir şey gelmesi.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gabriel'in Cehennemi
Alt başlık:
Gabriel's Inferno Serisi 1
Baskı tarihi:
Ekim 2012
Sayfa sayısı:
654
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786054688036
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Gabriel's Inferno
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Optimum Kitap
"Grinin Elli Tonu'nun yazarı rekabete hazırlan! Sylvain Reynard sahneyi sana bırakacakmış gibi görünmüyor." 
-Books and Reviews'tan Jessica Durham-

"E.L James'in Grinin Elli Tonu romanını bitiren kadınlar, üzülmeyin. Daha fazla zevk alacağınız bir eseri elinizde tutmaktasınız. Bu roman içerdiği aşk ve romantizm bakımından Grinin Elli Tonu'na en büyük rakip." 
-Kirsten Acuna-

Uluslararası en çok satan yazarlardan biri olan Sylvain Reynard'tan, bir adamın bağışlanmasının ve kadının cinsel uyanışının unutulmaz öyküsü.

Hayli muammalı ve son derece seksi bir adam olan Profesör Emerson, gündüzleri saygın bir Dante uzmanı olarak yaşamını sürdürür, ama gecelerini hiç çekingenlik içermeyen bir cinsel zevke ayırır. Ün salmış yakışıklılığını ve üst düzey cazibesini kullanarak her hevesini tatmin etmeyi başarır, ama için için de karanlık geçmişinden ötürü acı çekmekte, tüm bağışlanma umutlarını yitirmiş olduğuna derinden derine inanmaktadır. 

Masum güzel Julia Mitchell, sınıfına lisansüstü öğrencisi olarak yazılınca, cazibesi ve Julia'yla olan esrarengiz bağlantısı yüzünden Profesörün hem kariyeri tehlikeye girecek, hem de hayatında geçmişiyle bugününü karşı karşıya getiren bir olaylar dizisi başlamış olacaktır.

Gabriel'in Cehennemi, yasak aşk, baştan çıkarma ve ruhsal bağışlanma gibi alanları yoklayan ilginç, sürükleyici, vahşicesine ihtiras dolu bir yolculukta, bir erkeğin kendi kişisel cehenneminden kurtulup imkânsız sandığı şeye, bağışlanmaya ve mutluluğa ulaşmasının öyküsüdür.

"Sen sadece şanssızlıkları üzerine çekiyorsun, Bayan Mitchell, bense günahların mıknatısıyım."
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 126 okur

  • Çağatay ayçiçek
  • tutku taşer
  • büşra sert
  • Nuran Kibman
  • Aysegul
  • esra baş
  • KÜBRA
  • scarlatina
  • Jhhhh
  • Emine Korkut

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%5.7
14-17 Yaş
%2.9
18-24 Yaş
%25.7
25-34 Yaş
%32.9
35-44 Yaş
%20
45-54 Yaş
%12.9
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%98
Erkek
%2

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%18.4 (7)
9
%23.7 (9)
8
%15.8 (6)
7
%13.2 (5)
6
%7.9 (3)
5
%7.9 (3)
4
%2.6 (1)
3
%5.3 (2)
2
%2.6 (1)
1
%2.6 (1)