Garanti Karantina

7,5/10  (35 Oy) · 
152 okunma  · 
25 beğeni  · 
1.412 gösterim
Dublörün Dilemması ve Korkma Ben Varımın yazarı Murat Menteş'in çok uzun zamandır merakla beklenen şiirleri okurla buluşuyor.

Güzel, güzel, çok güzel. -Ah Muhsin Ünlü-
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  64
 • ISBN:
  9789755704456
 • Yayınevi:
  Sel Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Ferah 
05 Nis 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Murat Menteş'in romanlarında fark edilen kıvrak zekasını şiirlerinde de eğlenceli bir üslupla yazdığını hissederek keyifle okuyacaksınız...

Hasan 
12 Ağu 20:41 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Murat Mentes in romanlarindan sonra okudugum ilk siir kitabiydi umarim tek siir kitabidir. Romanlarıyla begeni seviyesini Evereste çıkaran yazar siir kitabıyla siir konusunda seviyeyi Mariana Cukuruna indirdi. Insanlarin siiri sevmesinin başlıca sebebi duygu yoğunluğunun en fazla olduğu edebi tür olmasıdır. Malesef Murat'ın siirlerinde bu duygu yogunlugunu bulmak çölde su bulmak kadar zor geliyor. Amacı absürd şiir yazmaktiysa başarılı görülebilir.Peki siir absürdlugu kaldırır mı o tartışılır.

Zeynep 
06 Tem 11:32 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Murat Menteş'in şairliğini romancılığından daha başarılı bulduğum kitaptır bu. Arka kapağında Ah Muhsin Ünlü'nün referansı vardır, İbretlik Libretto'da da şiiri kendisine ithaf eder. "İnşallah cennette yıllanırız vesselam" sözleriyle bitirdiği şiirinde dostluklarının mükemmelliğini bu güzelim temennisiyle vurgular. Zaten tarzları da az çok benzemektedir bence. Keşke daha çok şiir yazsa Murat Menteş.

Elfida 
04 Tem 17:06 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Kitap bir çok şiir içeriyor. Ama bakmayın şiir dediğime. Şiirler günümüzün yakasına takılı kalmış bir çok kelime barındırıyor. Murat Menteş kitapları gibi, hem alengirli hem de toplumsal olaylar iç içe. İşçiler, sendikalar, devlet adamları, mottolar, teknoloji. Ne isterseniz var :) Arada not alıp ileriki dönemlerde okuduğunuzda sizi güldürecek türden. Okuyun derim. Eğer Murat Menteş kitaplarından her hangisini okuyup beğendiyseniz bu şiir kitabı size uyacaktır. Yolculuklarda çok iyi gidiyor. Yalnız öyle her yerde bulunabilen bir kitap değil. Vesselam..

Muhammed Sarıkaya 
18 Tem 01:52 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

-bir ömürlük adrenalini tek gecede yaktık.
-Allah fırsat vermesin dişiliğin anarşisine
-yüzümde bin yıllık tropikal sakal
-varsın zangırdasın tabiatın çatısı
-üç boyutlu kardeşim bu ne süper patinaj!
-nitrojen tankında migrenli sipahi

Devrim 
22 Mar 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Murat Menteş'in kelime seçimleri bildiğiniz üzere harikadır! Bu geniş sözcük dağarcığına ulaşmasını sanırım yine kitaplara borçlu sevgili Menteş. Seviyorum ben Menteş'in yazdıklarını. Uzun yaşa Murat Menteş!

Kitaptan 39 Alıntı

Allah'ım kaderimden şikayetçi değilim
aksine bahtiyarım evrende bana da rol
verdiğin için şahsen, Allah'ım bizler senin
falsolu kullarınız, n'olur bizden razı ol.

Garanti Karantina, Murat Menteş (Sayfa 11)Garanti Karantina, Murat Menteş (Sayfa 11)

Ertelemek yaşamın mayasını kaçırır. Kızdıysan bağır, sevindiysen söyle, özlediysen arkasından koş.

Garanti Karantina, Murat MenteşGaranti Karantina, Murat Menteş
4 /

Kitapla ilgili 1 Haber