Gece Fısıltıları (Second Opportunities Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.697
Gösterim
Adı:
Gece Fısıltıları
Alt başlık:
Second Opportunities Serisi 3
Baskı tarihi:
Eylül 1999
Sayfa sayısı:
412
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753311861
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Night Whispers
Çeviri:
Mine Atafırat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Küçük ve sakin bir kasabada polis olan Sloan Reynolds, güzel, akıllı, kendine güvenen ve herkesin sevdiği bir genç kadındır. Her zaman herkesin yardımına koşar; bir miniğin dallara takılan uçurtmasını indirmek için ağaca tırmanırken de, bir yaşlının kayıp köpeğini ararken de, hep aynı sevecenlik içindedir. Derken, otuz yıldır kendisini hiç aramamış olan babası, Sloan'ı, kız kardeşini ve kendisini yakından tanıyabilmesi için, son derece şık bir kasaba olan Palm Beach'e davet eder. Genç kız gitmek istemez, ancak FBI ajanı Paul Richardson devreye girer ve Palm Beach'te yapacağı bir araştırmaya yardımcı olabilmesi için, Sloan'ı bu teklifi kabul etmeye zorlar.

Sloan Palm Beach'e gider, yaşamı boyunca hiç karşılaşmadığı babasını, kız kardeşini, ninesini yakından tanır ve "Beyaz Atlı Prens"i ile karşılaşır. Yakıcı bir aşk yaşarken umulmadık gelişmeler olacak ve Sloan üzücü ikilemler yaşayacaktır.

Popüler romanın en tanınmış yazarlarından olan Judith McNaught okuyucular için tam anlamıyla bir hazine.
Literary Times

Judith McNaught'ın, bir aşk romanın soluk kesici bir maceraya çeviren, eşi bulunmaz bir yeteneği var.
Naney R. E. O'Brien
(Arka Kapak)
412 syf.
·13 günde·Beğendi
Kitabımı bitirdim ama 9 günde çok heycanlı değildi güzel bir konusu vardı ama acaba ne olucak diye bi heycan yaşamadım tavsiye edermiyim?
ederim ama çok beklentiye girmeyin derim.
412 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Judith McNaught benim gerçekten sevdiğim bir yazardır. Kitaplarında gerek kurguladığı olaylarla gerek yarattığı karakterlerle beni hep etkilemiştir. Fakat bu kitabından sonra, onun günümüz âşk romanlarını pek sevmediğimi fark ettim. Bence tarihi aşk romanları yazarken daha güzel işler çıkarıyor. Örneğin 'Düşler Krallığı' isimli romanı benim en sevdiğim tarihi aşk romanımdır. Tarihi kitaplarında aldığım tadı günümüz romanlarında alamıyorum. Bu nedenle Gece Fısıltıları'nı okurken hiç keyif alamadım. Oldukça sıkıcı ilerleyen bir kitap oldu benim için.

Kitabın sonunda yazarın 'Kusursuz' adlı romanındaki karakterler hakkında birtakım şeylerden bahsediliyor. Bu nedenle eğer kitabı okumayı düşünüyorsanız önce Kusursuz'u okuyarak hoş rastlantı yaratabilirsiniz:)

Sizlere Judih Mcnaught'tan Düşler Krallığı ve İçinde Aşk Saklı gibi kitaplar önerebilirim ama Gece Fısıltıları ne yazık ki bu kitaplar arasında değil. Yine de keyifli okumalar:)
 • Aldığım Her Nefeste
  8.2/10 (51 Oy)36 beğeni254 okunma3 alıntı2.131 gösterim
 • Sır
  8.2/10 (74 Oy)46 beğeni249 okunma11 alıntı1.713 gösterim
 • Mutluluk
  8.7/10 (71 Oy)59 beğeni310 okunma5 alıntı2.305 gösterim
 • Cennet
  8.8/10 (80 Oy)67 beğeni323 okunma8 alıntı2.493 gösterim
 • Kusursuz
  8.6/10 (92 Oy)77 beğeni343 okunma5 alıntı2.353 gösterim
 • Düğün
  7.9/10 (77 Oy)65 beğeni284 okunma2 alıntı1.697 gösterim
 • Fidye
  8.3/10 (53 Oy)36 beğeni207 okunma5 alıntı1.658 gösterim
 • Sen Gelmeden Önce
  8.4/10 (86 Oy)71 beğeni362 okunma7 alıntı3.191 gösterim
 • Son Söz Aşkın
  8.6/10 (61 Oy)54 beğeni251 okunma11 alıntı1.764 gösterim
 • En Çok Beni Sev
  8.2/10 (64 Oy)50 beğeni237 okunma11 alıntı1.702 gösterim
412 syf.
·Puan vermedi
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Kalemini sevdim. Konusuna gelince; Sloan küçük bir kasabada polis olarak görev yapan, mütevazi bir yaşam süren genç güzel bir kadın. Bir gün, yıllar önce annesi ve kendisini terk edip giden, çok zengin bir aileye mensup olan babasından davet alır. İlk anda gitmeyi düşünmez ama bir FBI ajanı tarafından ikna edilip davete icabet eder ve macera başlar. Sade bir dille yazılmış, kafa yormadan okunan, sürükleyici bir kitap.
412 syf.
·31 günde·10/10
Öncelikle çok sevdim. Kitap paranın herkes için bazıları kadar önemli olmadığını vurguluyor. Sonunda gerçek aile buluşuyor ve aşıklar. . .
412 syf.
·9/10
Söylemeliyim ki yazar sağ gösterip soldan vurdu. Bunu neden diyorum.. Ben açıkçası arka kapağı okuduğum zaman dedim ki tamam Sloan ile Paul bir işbirliği yapacaklar ve bunun sonunda da birbirlerinden etkilenir, mutlu mesut geçinir giderler diyordum kii.. Karşımıza Noah çıktı :D İyiki de çıktı hani ;)

Açıkçası yazarın bende 8 kitabı olmasına rağmen şu zamana kadar sadece Düşler Krallığı kitabını okumuştum. Bu kitapta bana nedense mesela malum ikili arasında gelişen seks sahnelerinin bu kadar üstü kapalı ve kötü yazabileceğini nedense düşünmemiştim. Düşler Krallığında böyle olduğunu hatırlamıyorum ama.. Bir de mesela yan karakterleri Paul ve Paris'in gelişimlerine de daha fazla şahit olmak isterdim.

Sloan karakterini çok sevdim. Görevine bağlı, idealist biri. Noah ile tanıştığı ilk anda ondan etkilenmesine çok şaşırmıştım. Dedim ya ben esas adamımız Paul sanıyordum :) Özellikle Charlotte ile konuşmalarını okurken ayrı bir keyif aldım.

Noah ise ayrı bir olay. Yazar hani uzun bir süre o adamdan bile şüphelendiriyor okuyucusunu :D Gerçi sonlarında Sloan'a dinlemeden etmeden yargısız infaz yapmasına biraz kızsamda.. Yine de yola gelmesine sevindim :)

Kitabı kesinlikle tavsiye ederim. Aşk, gerilim, macera, polisiye yazar hepsini tek elde toplamış ve sonunda okuyucusunu şaşırtmayı da başarmış :)
412 syf.
·67 günde·Puan vermedi
Gece Fısıltıları bir serinin üçüncü kitabı. Second Opportunities serisinin kitapları ve okunma sırası şu şekilde:
1. Cennet
2. Kusursuz
3. Gece Fısıltıları
4. Aldığım Her Nefeste

Ben seriyi yıllar içinde ve sıralamasını gözetmeden okudum çünkü yazarın kitaplarının birçoğunun baskısı yok. Elime hangi kitabı geçerse onu okudum.

Judith Mcnaught ülkemizde historical yazarı olarak bilinip tanınır ama bu seri yazarın günümüzde geçen kitaplarından oluşuyor.

Klasik romantik tarzda olan kitapla ilgili beni en çok etkileyen şey ilk defa bir romantik kitapta esas kızı etkileyecek esas oğlanı doğru tahmin edememekti. Bilirsiniz bu tarz kitaplarda genellikle birbirine âşık olacak çift daha ilk sayfalarda bellidir. Gece Fısıltıları ise beni bu konuda yanıltan bir kitap oldu.
412 syf.
·Beğendi·10/10
J. McNaught kitaplarını her zaman büyük bir zevkle okuyorum. Bu kitapta modern dünyada yaşanan çok güzel bir aşk hikayesiydi. Tavsiye ederim"
412 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kitap genel olarak heyecan vericiydi. McNaught'ın okuduğum ilk romanıdır kendisi. Kalemini sevdim ve kitap akıcıydı. Sonlara doğru polisiye romanlarını andırdı ama hiçbir şekilde okurken sıkılmadım. Bazı karakterler beni şaşırttı ve özellikle yazarın çizdiği başrol kadın karaktere hayran kaldım. Genel olarak sevdim ve tavsiye ederim.
412 syf.
·4 günde·5/10
Yazarın diger kitaplarından farklıydı.Günümüzde geçiyor bu tarzdada iyimiş doğrusu,diğer okuduğum kitaplari tarihiydi ve serilerdi.Sanırım bu kitapda serimiş ama bilmeden bundan başladım.Sloan karakterini çok sevdim idealist biri. Noah ğüçlü bir karekderdi .Macera,aşk,polisiye hepsi var
Genede yazarın en cok sevdiğim kitabı düsler krallığidi.
412 syf.
·2 günde·7/10
McNaught detaycılığını göremediğim bir romanıydı. Sloan ve Noah'nın hikayesinde olaylar çok dar bir zaman aralığında ve çok hızlı bir şekilde gelişirken, kurguda yer alan cinayet ve dolandırıcılık olayları ya hengamede çözülüverdi ya da ortada bırakıldı. McNaught'un sağlam kadın karakter örneğini burada da görmek keyif vericiydi. Erkek karakterlerini de zihninizde canlandırmak konusunda bu romanda da hiç güçlük yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Tabi ki romandan oldukça keyif aldım. Kalemin sahibi işini bildiği için haliyle. Ama sayfaları eksik bir kitap okumuş gibi hissederek roman sona erdi. İkilinin birlikte geçirdiği zamanlara biraz daha fazla bölüm ayrılabilir, beklenmedik yaşananların yarattığı duygusal etkiler daha fazla dillendirilebilir ve olaylar sonuca bağlanırkenki acelecilik ortadan kaldırılabilirdi.

Yine de McNaught diyorum:)
412 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Judith McNaught kitaplarını çok severim her sayfası ayrı bir aksiyon ama bu kitap diğer kitaplarına nazaran biraz daha basit kalmıştı. Daha ağır işlemiş konusu ve daha basit olmuştu. McNaught benim hayalgücüne hayran kaldığım yazarlardan olmasına karşın bu kitabında karakterlerin duygularını çok fazla yansıtamamıştı. Sloan karakteri biraz silik kalmıştı ve McNaught kitaplarında ki o güçlü kadın karakterlerin etkisinden bırakmadı. Noah dersem ucu açık kalmış ve tam olarak karakteri oturmamıştı bence, o yakışıklı başarılı erkek izleniminİ veremedi okuyucuya. Kötü kitap mı derseniz, hayır tabiki bir çok yazara göre her zaman çok başarılı ama kendi kitaplarına göre daha yalın kalmış diyebilirim.
412 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Yine güzel kadın ve yakışıklı adam, yine ilk görüşte aşk, yine kadın erkeği kızdırıyor ve sonunda erkek affediyor ve yine kadın anne oluyor.üç kitap aynı şekilde ilerlemiş.
Cesur olmak hiç korkmamak anlamına gelmez. Cesur olmak, korktuğumuz halde yapılması gerekeni yapmamız demektir.
Idealistlerin çok belirgin özellikleri vardır. Neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendileri karar verirler. İçlerinden gelen sesi dinlerler ve kendi değer yargıları doğrultusunda davranırlar. İdealizm törpülenmedikçe, kendisinden başka hiçbir otoriteye baş eğmez. İdealistler her zaman serseri mayınlardır.
Üç günden beri onu izliyordu. Göz hapsine almıştı. Bekliyordu.
Alışkanlklarını ve günlük programını öğrenmişti artık. Sabah kaçta kalktığını, gün boyu kimlerle görüştüğünü ve akşam kaçta yattığını biliyordu. Geceleri sırtını yastığa dayayarak kitap okuduğunu, okuduğu kitabın adını ve ışığı söndürmeden önce, kaldığı yeri kaybetmemek için,kitabını açık olarak komidinin üstüne bıraktığınıda öğrenmişti.
Gün sarısı saçlarının doğal olduğnu, gözlerinin o etkileyici menekşe mavisinin kullandığı merceklerden kaynaklanmadığını biliyordu.
Sara, zengin biriyle evlenmek istiyordu ve Sloan'ın da aynı şeyi yapması gerektiğine yürekten inanıyordu. ''

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gece Fısıltıları
Alt başlık:
Second Opportunities Serisi 3
Baskı tarihi:
Eylül 1999
Sayfa sayısı:
412
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789753311861
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Night Whispers
Çeviri:
Mine Atafırat
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Epsilon Yayınları
Küçük ve sakin bir kasabada polis olan Sloan Reynolds, güzel, akıllı, kendine güvenen ve herkesin sevdiği bir genç kadındır. Her zaman herkesin yardımına koşar; bir miniğin dallara takılan uçurtmasını indirmek için ağaca tırmanırken de, bir yaşlının kayıp köpeğini ararken de, hep aynı sevecenlik içindedir. Derken, otuz yıldır kendisini hiç aramamış olan babası, Sloan'ı, kız kardeşini ve kendisini yakından tanıyabilmesi için, son derece şık bir kasaba olan Palm Beach'e davet eder. Genç kız gitmek istemez, ancak FBI ajanı Paul Richardson devreye girer ve Palm Beach'te yapacağı bir araştırmaya yardımcı olabilmesi için, Sloan'ı bu teklifi kabul etmeye zorlar.

Sloan Palm Beach'e gider, yaşamı boyunca hiç karşılaşmadığı babasını, kız kardeşini, ninesini yakından tanır ve "Beyaz Atlı Prens"i ile karşılaşır. Yakıcı bir aşk yaşarken umulmadık gelişmeler olacak ve Sloan üzücü ikilemler yaşayacaktır.

Popüler romanın en tanınmış yazarlarından olan Judith McNaught okuyucular için tam anlamıyla bir hazine.
Literary Times

Judith McNaught'ın, bir aşk romanın soluk kesici bir maceraya çeviren, eşi bulunmaz bir yeteneği var.
Naney R. E. O'Brien
(Arka Kapak)

Kitabı okuyanlar 227 okur

 • Bademsekerin
 • özge
 • sena demir
 • İlkim Pınar Saral
 • Lale kiraz
 • pınar osmanağaoğlu
 • Şeyma Genç
 • ŞULE KARA
 • Kübra atik
 • Wendyy

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%3.3
14-17 Yaş
%1.1
18-24 Yaş
%17.6
25-34 Yaş
%40.7
35-44 Yaş
%23.1
45-54 Yaş
%9.9
55-64 Yaş
%3.3
65+ Yaş
%1.1

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%99.4
Erkek
%0.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%26.5 (13)
9
%16.3 (8)
8
%24.5 (12)
7
%20.4 (10)
6
%8.2 (4)
5
%2 (1)
4
%2 (1)
3
%0
2
%0
1
%0