Gece Fısıltıları Second Opportunities Serisi 3

7,9/10  (26 Oy) · 
124 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.047 gösterim
Küçük ve sakin bir kasabada polis olan Sloan Reynolds, güzel, akıllı, kendine güvenen ve herkesin sevdiği bir genç kadındır. Her zaman herkesin yardımına koşar; bir miniğin dallara takılan uçurtmasını indirmek için ağaca tırmanırken de, bir yaşlının kayıp köpeğini ararken de, hep aynı sevecenlik içindedir. Derken, otuz yıldır kendisini hiç aramamış olan babası, Sloan'ı, kız kardeşini ve kendisini yakından tanıyabilmesi için, son derece şık bir kasaba olan Palm Beach'e davet eder. Genç kız gitmek istemez, ancak FBI ajanı Paul Richardson devreye girer ve Palm Beach'te yapacağı bir araştırmaya yardımcı olabilmesi için, Sloan'ı bu teklifi kabul etmeye zorlar.

Sloan Palm Beach'e gider, yaşamı boyunca hiç karşılaşmadığı babasını, kız kardeşini, ninesini yakından tanır ve "Beyaz Atlı Prens"i ile karşılaşır. Yakıcı bir aşk yaşarken umulmadık gelişmeler olacak ve Sloan üzücü ikilemler yaşayacaktır.

Popüler romanın en tanınmış yazarlarından olan Judith McNaught okuyucular için tam anlamıyla bir hazine.
Literary Times

Judith McNaught'ın, bir aşk romanın soluk kesici bir maceraya çeviren, eşi bulunmaz bir yeteneği var.
Naney R. E. O'Brien
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 1999
 • Sayfa Sayısı:
  412
 • ISBN:
  9789753311861
 • Orijinal Adı:
  Night Whispers
 • Çeviri:
  Mine Atafırat
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
sultan dilber 
18 May 09:57 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 6/10 puan

Kitabımı bitirdim ama 9 günde çok heycanlı değildi güzel bir konusu vardı ama acaba ne olucak diye bi heycan yaşamadım tavsiye edermiyim?
ederim ama çok beklentiye girmeyin derim.

Güler Bilkay Aygün 
06 Haz 22:55 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Kalemini sevdim. Konusuna gelince; Sloan küçük bir kasabada polis olarak görev yapan, mütevazi bir yaşam süren genç güzel bir kadın. Bir gün, yıllar önce annesi ve kendisini terk edip giden, çok zengin bir aileye mensup olan babasından davet alır. İlk anda gitmeyi düşünmez ama bir FBI ajanı tarafından ikna edilip davete icabet eder ve macera başlar. Sade bir dille yazılmış, kafa yormadan okunan, sürükleyici bir kitap.

Librarian 
19 Şub 19:14 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

McNaught detaycılığını göremediğim bir romanıydı. Sloan ve Noah'nın hikayesinde olaylar çok dar bir zaman aralığında ve çok hızlı bir şekilde gelişirken, kurguda yer alan cinayet ve dolandırıcılık olayları ya hengamede çözülüverdi ya da ortada bırakıldı. McNaught'un sağlam kadın karakter örneğini burada da görmek keyif vericiydi. Erkek karakterlerini de zihninizde canlandırmak konusunda bu romanda da hiç güçlük yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz.

Tabi ki romandan oldukça keyif aldım. Kalemin sahibi işini bildiği için haliyle. Ama sayfaları eksik bir kitap okumuş gibi hissederek roman sona erdi. İkilinin birlikte geçirdiği zamanlara biraz daha fazla bölüm ayrılabilir, beklenmedik yaşananların yarattığı duygusal etkiler daha fazla dillendirilebilir ve olaylar sonuca bağlanırkenki acelecilik ortadan kaldırılabilirdi.

Yine de McNaught diyorum:)

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
17 Kas 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

J. McNaught kitaplarını her zaman büyük bir zevkle okuyorum. Bu kitapta modern dünyada yaşanan çok güzel bir aşk hikayesiydi. Tavsiye ederim"

Bengi rodi 
13 Şub 23:04 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Yazarın diger kitaplarından farklıydı.Günümüzde geçiyor bu tarzdada iyimiş doğrusu,diğer okuduğum kitaplari tarihiydi ve serilerdi.Sanırım bu kitapda serimiş ama bilmeden bundan başladım.Sloan karakterini çok sevdim idealist biri. Noah ğüçlü bir karekderdi .Macera,aşk,polisiye hepsi var
Genede yazarın en cok sevdiğim kitabı düsler krallığidi.

Kitaptan 7 Alıntı

Cesur olmak hiç korkmamak anlamına gelmez. Cesur olmak, korktuğumuz halde yapılması gerekeni yapmamız demektir.

Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 10)Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 10)

Idealistlerin çok belirgin özellikleri vardır. Neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendileri karar verirler. İçlerinden gelen sesi dinlerler ve kendi değer yargıları doğrultusunda davranırlar. İdealizm törpülenmedikçe, kendisinden başka hiçbir otoriteye baş eğmez. İdealistler her zaman serseri mayınlardır.

Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 85)Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 85)
sultan dilber 
 06 May 14:09 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 6/10 puan

Üç günden beri onu izliyordu. Göz hapsine almıştı. Bekliyordu.
Alışkanlklarını ve günlük programını öğrenmişti artık. Sabah kaçta kalktığını, gün boyu kimlerle görüştüğünü ve akşam kaçta yattığını biliyordu. Geceleri sırtını yastığa dayayarak kitap okuduğunu, okuduğu kitabın adını ve ışığı söndürmeden önce, kaldığı yeri kaybetmemek için,kitabını açık olarak komidinin üstüne bıraktığınıda öğrenmişti.
Gün sarısı saçlarının doğal olduğnu, gözlerinin o etkileyici menekşe mavisinin kullandığı merceklerden kaynaklanmadığını biliyordu.

Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 5)Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 5)
Güler Bilkay Aygün 
03 Haz 22:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Sara, zengin biriyle evlenmek istiyordu ve Sloan'ın da aynı şeyi yapması gerektiğine yürekten inanıyordu. ''

Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 71)Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 71)
Güler Bilkay Aygün 
02 Haz 22:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

''Hiçbir polis görev başında olmayacağı için, tutuklama da olmayacak. ''

Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 34)Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 34)
Pınar akıncı 
16 Tem 13:59 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İdealist
İdealistlerin çok belirli özellikleri vardır.Neyin doğru neyin yanlış olduğuna kendileri karar verirler.İçlerinden gelen sesi dinlerler ve kendi değer yargıları doğrultusunda davranırlar. İdealizm törpülenmedikçe kendinden başka hiçbir otoriteye baş eğmez.

Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 85)Gece Fısıltıları, Judith McNaught (Sayfa 85)