Gece Gelen Ölüm

9,2/10  (13 Oy) · 
41 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.017 gösterim
Ölüm... Sessiz ve derinden kurbanlarını takip ediyor, genç kızların cansız bedenleri ölümün soğuk yüzünü gözler önüne seriyordu.

Gece karanlığında işlenen cinayetler, bir korku bulutu gibi İstanbul'un gecelerinde kol geziyordu.

Gece Gelen Ölüm, sırlarla örülü soluk soluğa okuyacağınız bir cinayet romanı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786054387595
 • Yayınevi:
  Etki Yayınları
 • Kitabın Türü:
ŞÜKRÜ UYAR 
13 Haz 23:20 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

GECE GELEN ÖLÜM kitabı Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI'nın kaleminden çıkmış güzel bir roman. Polisiye-gerilim romanı türünde Türkiye’de tek kadın yazar olma özelliğine de ayrıca sahip olan Gonca Çiftçioğulları kitabında intikam uğruna işlenen seri cinayetleri konu edinmiş.
Kurgusu ustaca hazırlanmış kitap, okuyucuyu sürekli bir merak içinde tutmaktadır.Yazar kitabında akıcı bir dil kullandığı için de kitabı büyük bir keyifle okuyorsunuz. Okurken kendinizi kitaba kaptırıyor, büyük bir heyecanla sonunu merak ediyorsunuz. Romanın kahramanları o kadar güzel tasvir edilmiş ve o kadar içimizden seçilmiş ki onlara yabancılık çekmiyorsunuz. Kimisine üzülüyor, kimisine gülüyor, kimisine de kızıyorsunuz bir yandan. Okurken olaylar içinde sanki kendinizi de buluyorsunuz.
Seri cinayetler işleyen katilin kim olduğunu tahmin ettiğiniz kişinin aslında kitabın sonuna geldiğinizde cinayetlerle hiç bir ilgisi olmadığını görüyorsunuz; kitabın sonunda ta başında olayların içinde olan sürpriz bir ismin katil olduğunu öğreniyorsunuz ve bu sizin için sürpriz oluyor. Hem katilin hem de maktullerin biri dışında genel olarak kadın olması olayı daha da ilginç kılıyor. Olay kurgusu ustaca düşünülmüş bir roman. Filmlere adeta konu olacak bir kurguya sahip güzel bir kitap.
Büyük bir keyifle okuduğum GECE GELEN ÖLÜM romanını tüm kitapseverlere tavsiye ediyorum. Eminim ki okuduğunuzda bana hak vereceksiniz.
Eğer okurken sürekli bir heyecan içinde olmak istiyorsanız ve kitabı elinizden düşürmek istemiyorsanız Gonca Çiftçioğulları'nın Uğur Tuna Yayınlarından 2.baskısı çıkan "Gece Gelen Ölüm" romanını kaçırmayın diyorum.

Ceren Acer 
31 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu roman çok profesyonelce kaleme alınmış. Kitabın sayfalarını büyük bir heyecan ve merakla çevirdim. İlk sayfadan son sayfaya kadar soluk soluğa okumuştum. Temposu, adrenalini, akıcılığı tam umduğum gibi bol boldu. Hiç bitmesini istemediğim romanlar arasında yerini almıştı. Kitabın etkisinden halen çıkamadığımı belirtmek istiyorum. Yazar gerilim türünün hakkını bu romanıyla çok güçlü bir şekilde vermiş. Kitaptaki katili kesinlikle doğru bir şekilde tahmin edemiyorsunuz. Kitabın sayfalarında yolculuk yaptıkça hep bir yanılsama içinde buldum kendimi. Katile adım adım yaklaştıkça da ürperdiğimi hissettim. Kurgusu çok etkileyici bir roman diyebilirim. Gerilim türü sevenler şiddetle tavsiye ederim.

DERYA 
03 Mar 01:23 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Çok beğenerek okudum...kadın polisiye yazarları nedense daha bir merakla okuyorum...dili sade ve anlaşılır yazarın...soluk soluğu okunacak bir polisiye...tavsiye ederim...

Serdar Poirot 
01 Tem 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bazı güzel kadınlar boğularak öldürülmüştür ve olayın soruşturulması işi Komiser Mehmet ve ortağı Selda'ya kalmıştır.
Bu arada Psikiyatri kliniğinde tedavi gören Ebru adındaki bir kız da psişik olarak cinayet anlarını görebilmektedir.
Öldürülen kadınların ilk dikkat çeken ortak özelliği güzel olmalarıdır. Ancak olaylar geliştikçe ölümlerin sebebinin son derece başka olduğu meydana çıkacaktır.
Polisiye severlerin okuyabileceği bir roman.

Kuhi 
18 Ara 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Güzel kurgulanmış konusu itibariyle ilgi çekici bir kitap olmasına rağmen olaylar arası geçişler ve olayların gelişmesi bana çok acemice geldi. Türkiye'de ki adli tıbbın, cinayet masasının nasıl işlediğinin, olay yeri inceleme birimleri ve psikoloji ve hastalıklar hakkında fazla araştırılmadan yazarın bildiği kadarı ile yazıldığını düşünüyorum.