Gece Gelen Ölüm

8,6/10  (16 Oy) · 
51 okunma  · 
20 beğeni  · 
1.175 gösterim
Ölüm... Sessiz ve derinden kurbanlarını takip ediyor, genç kızların cansız bedenleri ölümün soğuk yüzünü gözler önüne seriyordu.

Gece karanlığında işlenen cinayetler, bir korku bulutu gibi İstanbul'un gecelerinde kol geziyordu.

Gece Gelen Ölüm, sırlarla örülü soluk soluğa okuyacağınız bir cinayet romanı.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786054387595
 • Yayınevi:
  Etki Yayınları
 • Kitabın Türü:
ŞÜKRÜ UYAR 
13 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

GECE GELEN ÖLÜM kitabı Gonca ÇİFTÇİOĞULLARI'nın kaleminden çıkmış güzel bir roman. Polisiye-gerilim romanı türünde Türkiye’de tek kadın yazar olma özelliğine de ayrıca sahip olan Gonca Çiftçioğulları kitabında intikam uğruna işlenen seri cinayetleri konu edinmiş.
Kurgusu ustaca hazırlanmış kitap, okuyucuyu sürekli bir merak içinde tutmaktadır.Yazar kitabında akıcı bir dil kullandığı için de kitabı büyük bir keyifle okuyorsunuz. Okurken kendinizi kitaba kaptırıyor, büyük bir heyecanla sonunu merak ediyorsunuz. Romanın kahramanları o kadar güzel tasvir edilmiş ve o kadar içimizden seçilmiş ki onlara yabancılık çekmiyorsunuz. Kimisine üzülüyor, kimisine gülüyor, kimisine de kızıyorsunuz bir yandan. Okurken olaylar içinde sanki kendinizi de buluyorsunuz.
Seri cinayetler işleyen katilin kim olduğunu tahmin ettiğiniz kişinin aslında kitabın sonuna geldiğinizde cinayetlerle hiç bir ilgisi olmadığını görüyorsunuz; kitabın sonunda ta başında olayların içinde olan sürpriz bir ismin katil olduğunu öğreniyorsunuz ve bu sizin için sürpriz oluyor. Hem katilin hem de maktullerin biri dışında genel olarak kadın olması olayı daha da ilginç kılıyor. Olay kurgusu ustaca düşünülmüş bir roman. Filmlere adeta konu olacak bir kurguya sahip güzel bir kitap.
Büyük bir keyifle okuduğum GECE GELEN ÖLÜM romanını tüm kitapseverlere tavsiye ediyorum. Eminim ki okuduğunuzda bana hak vereceksiniz.
Eğer okurken sürekli bir heyecan içinde olmak istiyorsanız ve kitabı elinizden düşürmek istemiyorsanız Gonca Çiftçioğulları'nın Uğur Tuna Yayınlarından 2.baskısı çıkan "Gece Gelen Ölüm" romanını kaçırmayın diyorum.