Gece Sirki

6,5/10  (14 Oy) · 
23 okunma  · 
5 beğeni  · 
546 gösterim
Gece Çökünce Açılır, Şafak Vakti Kapanır.

Sirk, haber vermeden gelir. Gelmeden önce hiçbir duyuru yapılmaz, kimseye haber verilmez. Dün yokken, birden ortaya çıkar.

Hayal bile edemeyeceğiniz mucizelere hazır olun. Ortasında gizemli bir şenlik ateşinin yandığı, nadide ve olağanüstü çadırların her birinde büyüleyici bir gösteri sizi bekliyor. Bulutların arasındaki bir labirentte kaybolmaya, buzdan yapılma bir bahçede yürümeye, mürekkep denizinde kitaptan bir gemiyle seyahat etmeye, lastik kız kendini camdan bir kutuya sokarken hayretle izlemeye, havada süzülen tarçın ve karamel kokusuyla acıkmaya var mısınız?

Gece Sirki'ne Hoşgeldiniz...

Gizemli ustaların buyruğunda, hayal gücünün ve sevginin sınırlarını zorlayan, büyüleyici bir sihir ve aşk romanı.

Sarsıcı bir roman, Gece Sirki sizi karanlık olduğu kadar göz alıcı, tamamıyla gerçek ama yine de bir rüyadan çıkıp gelmiş hissi veren bir dünyaya çekiyor. Ayrılmak istemeyeceksiniz.
-Téa Obreht-

"Büyülü gerçekçiliğe batırılmış bir Romeo ve Juliet masalı.
-The Boston Globe-

"Karanlık ve bir rüya gibi. İnsanı esir alan bir aşk hikâyesi."
-Stylist Magazine-

"Kurum kadar koyu, kıvılcımlar kadar parlak. Erin Morgenstern'ün önünde eğilin. Bu, okuyacağınız en iyi kitaplardan biri."
-Brunonia Barry-

"Bu gizemli sirkin ve gerçekten sihirbaz olan iki yıldızının romanında birkaç sayfa ilerleyince, sıradışı bir romanla karşı karşıya olduğunuzu fark ediyorsunuz."
-The Daily Beast-

"Erin Morgenstern'ün ilk romanı Gece Sirki, sessiz ve büyüleyici bir kusursuzlukta. Bu romanı okumak muhteşem bir rüya görmek gibi."
-Newsday-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  9786055289102
 • Orijinal Adı:
  The Night Circus
 • Çeviri:
  Sevinç S. Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
arzu amaç 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Sıra dışı bir şeyler okumak istiyorsanız , kelimenin tam anlamı ile "sıra dışı" bir hikaye. Romanı bitirdiğinizde uzun bir rüyadan uyanmış gibi hissedeceksiniz ve ayrıntıları net hatırlayamamakla birlikte gerçekten sihirli bir dünyayı ziyaret ettiğinizi düşüneceksiniz. Yazar "rüya" hissini oldukça başarılı bir şekilde vermiş. İki sihirbazın yaşadığı aşkı anlatan hikaye bir yandan kasvetli , bir yandan ışık saçıyor. Okuyucuyu büyüleme garantili.

Kübra Bozkurt 
 01 Şub 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tek solukta okudum, bitirdim. Fantastik severler için büyü dolu bir dünya. Ve sonsuza dek süren bir aşk. Oradaki heyecanı, tutkuyu, nefes kesiciliği hissettiriyor

Kitaptan 4 Alıntı

arzu amaç 
07 Nis 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Alevlerden, fenerlere ve yıldızlara, sirkte ışık saçan o kadar çok şey var ki. Le Circue de Réves içinde görülen şeyler için söylenen, "ışık hileleri" ifadesini o kadar sık duydum ki, bazen sirkin kendisinin karmaşık bir ışıklandırma illüzyonu olduğundan şüpheleniyorum.

Gece Sirki, Erin Morgenstern (Sayfa 121)Gece Sirki, Erin Morgenstern (Sayfa 121)

Bir hayalperest yolunu sadece ay ışığıyla bulabilendir ve cezası, şafak vaktini dünyanın geri kalanından önce görmesidir.
Oscar Wilde, 1888

Gece Sirki, Erin Morgenstern (Sayfa 9)Gece Sirki, Erin Morgenstern (Sayfa 9)