Gece Yarısını 2 Geçe

8,3/10  (14 Oy) · 
87 okunma  · 
16 beğeni  · 
1.940 gösterim
Evans, " Bu ölen kocanın imzası mı, Amy?" diye sordu.
Kadın, "Hayır," dedi. "Mort'un imzasına hiç benzemiyor."
Üçü de birbirlerine baktılar. Fred Evans bir şeyler bulup söylemeye çalıştı ama başaramadı.
... Ama hem o, hem de vaktiyle Morton Rainey'yle evli olan Amy, bazı geceler geç saatlerde ansızın gördükleri rüyalarla uyandılar. Rüyalarında yuvarlak tepeli siyah bir şapka giymiş olan bir adam, etrafı kırışık gözleriyle onlara bakıyordu. Bakışlarında hiç sevgi yoktu... Ama ikisi de adamın gözlerinde sertçe bir merhamet olduğunu seziyorlardı.( Arka kapak sayfa 350-351)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 1997
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9754052603
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
24 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Meşhur korku gerilim yazarından tek kelime ile mükemmel bir eser. İki adet hikayeden oluşuyor. İlkinde Brian Engle adında bir kaptan Boston uçağına biner ve uyandığında uçakta çok az insan vardır. Bunun sebebi ise bir zaman yırtığından geçmişlerdir ve o esnada uyanık olan herkes yok olmuştur. Nick, Dinah adlı kör kız, Albert Kaussner, polisiye yazarı Bob Jenkins ve en önemlisi deli Toomy bu yolculukta beraberdir ancak Umacılar da peşindedir. Acaba bu işten sağ salim kurtulabilecekler midir? İkinci hikayede ise Mort Rainey adında bir yazara John Shooter adında biri musallat olur. John'un iddia ettiğine göre Mort onun bir hikayesini çalmıştır. Mort, Amy'den boşanmıştır ve o ara pek bir şey yazamamaktadır. Mort, John'a bir türlü masum olduğunu ispatlayamaz ve bu arada cinayetler işlenir. Acaba işin gerçeği nedir? Mort ile John arasındaki ilişki nasıldır? İki hikaye de tek kelime ile kurgu harikası. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Zehra Yaprak 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabı keyifle ve bir solukta okudum. 2 bölümden oluşuyor. İkisi de çok güzeldi. Stephen King severlere tavsiye ederim.

Kitaptan 1 Alıntı

Zehra Yaprak 
23 Şub 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

''Bayan, başına bu kadar dert açtığım için üzgünüm. İşler çığırından çıktı. Ben artık evime dönüyorum. Hikayemi aldım. Zaten buraya onun için gelmiştim. Adı ''Crawford Mile'' Ve olağanüstü bir eser'.
Saygılar,
John Shooter

Gece Yarısını 2 Geçe, Stephen King (Sayfa 350)Gece Yarısını 2 Geçe, Stephen King (Sayfa 350)