Gecemin Yıldızı (Aşkla Seven Adamlar Serisi 3)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.435
Gösterim
Adı:
Gecemin Yıldızı
Alt başlık:
Aşkla Seven Adamlar Serisi 3
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021852
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Gecemin Yıldızı
Gecemin Yıldızı
“Mutluluk, her zaman çok uzakta değildi. İlla her acı bitmeyecek diye bir kural da yoktu. Bir adam canını acıtırken başka bir adam o acıları dindirebilirdi. Öyle de olmuştu. Tüm acılarım, onca kederim bu adamın kollarında son bulmuştu. Bugün geçmişime baktığımda, tek güzel şeyin Yiğit Ertürk olduğunu görüyordum.”

Sevginin bu hayatta aşılamayacak engelleri nasıl aştığının, saf ve masum kalplerin bir araya geldiğinde nasıl mucizeler yaratacağının öyküsüydü Aylin ve Yiğit’in yaşadıkları aşk.

Kötülüğe karşı; inadına sevgi, inadına tutku, inadına güzellik, ama illa da aşk…
Nasıl anlatılır bilmem ama ben bir kitap karakterinden ve ölümünden bu kadar etkilenmemiştim. Çok sevmeme rağmen kitabı ikinci defa okumayacağım ve her gördüğümde bana hüznü hatırlatan bir kitap olacak. Çok güzel bir aşk hikayesi. İnsanın sahip olmayı hep hayal ettiği dostluklar barındıran; aile kavramını mükemmel anlatan dozunda aksiyonu ve mizahıyla bana göre çok güzel bir kitap. Okuyun. Bu yazar ilerde adından çok söz ettirecek.
Sevgili Özlem Çorap çı ile bir tanışıklığımız olsa ozaman diyeceğim tek kelime sanki benim hayatımı benim korkularımı kaleme dökmüş... okudukça kendi hayatımdan kesitleri izlediğim rüya aleminde gibiydim... watpadd de okurken olayların böyle gelişeceğini hiç düşünmemiştim. tamamen bir şok kitap finaliyle.. kendimi öyle kaptırmışim ki aynı gün bitti ve ben akşamına kendimi depresyonda buldum:( Ölüm tek hece dört harf ama çok derin anlamı olan bir kelime...Ölüm herzaman bir ayrılık değil bazen ara verilen bir mutluluktur... işte bu sözler benim çok şey anlam ifade ediyor. kitabın son sayfaları hala aklımda o duygu yoğunluğu ise hala içimde... okumadan aklıma geldikçe ağlayabildiğim bir hikaye hatta bir ara eşim yakıcam bu kitabı bile demişti:) durup durup son sahneleri okuyup ağlayıp ona sarılmam sanırım onunda psikolojisini etkiledi ki bir dönem kitabı saklamakla bile tehdit edilmişliğim var yani :)) muhteşemsin yazarım ...yayınevinle parelel ilerliyorum bende senin müptelanım....
Bir adam anca bu kadar mükemmel olur. ve bir kadın anca bu kadar güçlü olur. Şu zamanda bulunamayacak kadar karakterli, dürüst ve güvenilir Yiğit Ertürk.. Hayatımda ilk defa bir kitabın sonunda hıçkıra hıçkıra ağladım...
Aylin ile Yiğit'in hikayesi anlatılıyor.
Aylin, öz babası tarafından çok kötü davranılan , hep dayak yiyen ve çalıştığı tüm parası üvey annesi ve üvey abisi tarafından alınan, güzel ve güçlü bir kız.
Aylin, Yiğit'in asistanı olarak yanında çalışmaya başlıyor. Yiğit, Aylin'in dayak yediğinin fark ediyor ama Aylin çok ketum söylemiyor ve istersen sana yardım edebilirim demesine rağmen Yiğit'ten yardım istemiyor. Ta ki bir gün Aylin'i babası resmen para karşılığı satıp zorla evlendirmeye kalkıncaya kadar Aylin evlenmeyeceğim diye itiraz edip babası tarafından dayak yerken Aylin'in telefonu çalıyor ve Aylin Yiğit Bey'den yardım istiyor. Ve Yiğit koşa koşa gelip Onu kurtarıyor ve evine götürüyor yaklaşık 3 ay beraber aynı evde kaldıktan sonra Aylin gitmek istiyor ama Yiğit göndermiyor ve evlenmelerini istiyor. Evleniyorlar. Sadece anlaşmalı evlilik olan evlilik gerçeğe dönüşüyor. Aslında Yiğit Onu işe aldığı günden beri çok istemektedir ama duygularını açamaz deli gibi aşık olmasına rağmen Aylin'e bir şey diyemez.
Bu kitapta Bora ve Azra'nın aşkından da bahsediliyor ama sadece kısaca...
Güzel bir kitaptı. Kesinlikle tavsiye ediyorum...
@ozlemcrp_aydemir her bir kitabı bir önceki kitabından daha okunası, daha mest olunan. Ne harika bir seri bu Aşkla Seven Adamlar serisi yaa. Bayıldım valla okurken . Seyirlik değil, ömürlük olsun şarkısı eşliğinde düğün sahnesinde gözlerim doldu. Aşk bu kadar mı güzel okurlara yansıtılır ve hissettirilir. ? Spoiler vermemek adına konulara pek girmek istemiyorum ama serinin üçüncü kitabı olmasına rağmen tek de okunabilen tüm acı tatlı romantik duyguları harika bir anlatımla romanlaştıran yazara gönlüne kalemine sağlık diyorum.
Aşkla seven adamlar serisinin 3. Kitabı olmasına rağmen ondan önceleri ve sonrasını bitirmeme rağmen yiğitle ayline başlamayı hep ertelemistim.
Yılbaşının ilk dakikalarına girerken bu kitabı bitirmek muhteşemdi hem ağlattı hem güldürdü içerisinde ki aşk beni benden aldı verilen kayıplar hayatlarına yeni giren insanlar verilen hayat savaşı yapılan kendi iç savaşları duygular o kadar yansıtılmıştı ki belirli sahnelerde gözlerimin dolmasini engelleyemedigim gibi bittiğinde keske okumusum dedirtirdi.
#GeceminYıldızı
#Kitapyorumu

Gözyaşları eşliğinde muhteşem bir aşka şahitlik ederek kitabım bitti.

Yiğit ve Aylin hikayesiyle söylenecek o kadar çok söz var ki... Ne desem neler yazsam hissettiklerimde hep bir eksiklik olacak..

Yiğit, güzel seven gönlüyle, yüreğiyle sahiplenen adam. Aylin’i öyle çok sever ki gözünden bile sakınmak deyimi tam da Yiğit için söylenmiş.

Aylin, acılarla büyümüş babası tarafından şiddet görmüş bir mal gibi satılmıştır. Güçlü ve mücadeleci karakteriyle hayranlık uyandıran güzelliğiyle Yiğit’in “Güzelim” diyerek seslendiği hatunu.

Bu hatun gülüşüyle beni birgün kalpten götürecek lafıyla aşkını haykıran Yiğit’in güzelliği Aylin.

⭐️ Kötülüğe karşı ; inadına sevgi, inadına tutku, inadına güzellik, ama illa da AŞK

Öyle güzel bir aşk hikayesiydi ki şimdi ne olacak, neler olacak? Derken kitabın sonuna geliyorsunuz. Böyle güzel bir aşk romanını hala okumadıysanız öncelikli olarak okumalısınız. Buram buram Aşk kokusu var kitapta. Yiğit ve Aylin aşkıyla tanışmak için geç kalmış sayılmazsınız.

Ben yazarımız Özlem hanım’ın kalemini, kurgusunu ve hikayenin akıcılığı çok beğendim. Aşkla Seven Adamlar serisinin 2. Kitabı “Gecemin Yıldızı” benden 10/10 puan aldı.
bu kitapta ağladığım kadar hiç bir kitapta ağlamadım. hele ki sonunda.. o nasıl bir finaldi... hele ki son sözler... Ölüm her zaman ayrılık değildir. Bazen ara verilen bir mutluluktur. gerçekten Aşık olduğum bir Yiğit ve imrendiğim Bir Aylin okudum.. bu kitapta kendini resmen aştı yazar... tebrik ediyorum
Özlem çorapçı kitabınızın yarısını okudum ve çok beğendim kitabı okurken hem güldüm hem ağladım sizin sayenizde kitap okumaya başladım size teşekkür ediyorum inşallah çok başarılı bir yazar olup dünyaca ünlü yazar haline gelirsiniz
Çok güzeldi. Karakterler, aşkları, dostlukları o kadar güzeldi ki. Aylin ve Yiğit ne güzel sevdiler birbirlerini.

Kitabın sonu beni benden aldı. Gözyaşlarımı tutamadım. O nasıl bir finaldi öyle. Hele ki son sözler. " Ölüm her zaman ayrılık değildir. Bazen ara verilen bir mutluluktur. Birgün ara verdiğin mutluluk, zamanı geldiğini söyler ve seni sarar. Tüm özlem duyulan aşklar, birgün mutlaka kavuşur."

Bir adam ve bir kadın anca bu kadar sever ve sevilebilir. Hem yaşarken hemde ölümde.
Nasıl anlatılır bilmiyorum ama ölüm acısını tatmıș biri olarak beni çok etkiledi çok çok ağlattı. Genel olarak kitabın bir kısmını beğenmedim sanki çok uzatılmıșdı ama yinede okunabilecek aşk hikayesini başından sonuna kadar anlatan inişli çıkışlı bir kitaptı.
Bir insanı sevmekten vazgeçtiginizde , yaptıkları artık ilk günkü kadar acı vermezdi .
"Ceylanı beş dakika yalnız bırakırsan anında etrafını çakallar sarar, "
" Çakallar ceylana bayılır ama unutma, ceylan aslanın alanındaysa sadece etrafında dolanmakla yetinirler"...
"Gerçek arkadaşlar, yani senin derdini, zamanını, sevincini karşılıksız paylaşan arkadaşlar hayatına zamanı geldiğinde girerler"..

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gecemin Yıldızı
Alt başlık:
Aşkla Seven Adamlar Serisi 3
Baskı tarihi:
Ekim 2016
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059021852
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
Baskılar:
Gecemin Yıldızı
Gecemin Yıldızı
“Mutluluk, her zaman çok uzakta değildi. İlla her acı bitmeyecek diye bir kural da yoktu. Bir adam canını acıtırken başka bir adam o acıları dindirebilirdi. Öyle de olmuştu. Tüm acılarım, onca kederim bu adamın kollarında son bulmuştu. Bugün geçmişime baktığımda, tek güzel şeyin Yiğit Ertürk olduğunu görüyordum.”

Sevginin bu hayatta aşılamayacak engelleri nasıl aştığının, saf ve masum kalplerin bir araya geldiğinde nasıl mucizeler yaratacağının öyküsüydü Aylin ve Yiğit’in yaşadıkları aşk.

Kötülüğe karşı; inadına sevgi, inadına tutku, inadına güzellik, ama illa da aşk…

Kitabı okuyanlar 63 okur

  • Ayse koc
  • meryem
  • Merve Çiçek
  • Gülseven Çakır
  • Elif Erkmen
  • Demet Bilgin
  • sevgii
  • sevgii
  • Elif Gökdemir
  • Salimet

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%7.4
14-17 Yaş
%3.7
18-24 Yaş
%14.8
25-34 Yaş
%33.3
35-44 Yaş
%29.6
45-54 Yaş
%11.1
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%93.8
Erkek
%6.3

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%68.4 (26)
9
%10.5 (4)
8
%5.3 (2)
7
%2.6 (1)
6
%2.6 (1)
5
%5.3 (2)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0