Gecenin Hikayesi - Aylema

9,7/10  (3 Oy) · 
3 okunma  · 
3 beğeni  · 
90 gösterim
Sıradan bir günün akşamında, geçmeye çalıştığı köprüden nehre düşmek üzereyken ölüm tarafından kulağına fısıldandı.

“Uzatılan buz gibi soğuk bir el bütün hayatına dokunacak.”

Bağımlılar ve Avcılar bu kez sıradan bir hayatın hayalini kuran, geceye doğmuş bir kız için karşı karşıya gelecek.

Siyahla beyazın, geceyle gündüzün, iyiyle kötünün anlamını yitirdiği bir iç savaş. Zihin çıkmazı. Yaşam mücadelesi. Sarsıcı bir kısır döngü.

Issız bir kasaba.

Kusurlu bir kalp.

Uçurumun diğer tarafına, gölgelerin arasına hapsedilmiş kayıp bir ruh.

Önce sahip olduğu her şeyi elinden alacaklar ve siz bunu her bir satır arasında hissedeceksiniz.

Hayata tutunacak bir neden verecekler, “Yapma!” diye haykırmak isteyeceksiniz.

Bu hikâyenin masumu yok. Bu bir aşk hikâyesi değil, nefret hikâyesi.

Gecenin soluğunu ensenizde hissedeceğiniz, okurken sıcak bir kahveye muhtaç olacağınız kadar soğuk bir hikâye.(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786052064177
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
TSena_gl 
15 Oca 01:32 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 9/10 puan

Wattpad'de okumuş, çok beğenmiştim ve Wattpad standartlarının çok üstünde bulmuştum; çünkü hem yazanın çok iyi olan yazımı yönünden hem konu yönünden hem de hissettirdiği dehşet duygular yönünden kesinlikle kitap olmayı hak eden bir hikâyeydi; bu sebeple kitap olmasına çok sevinmiş ama şaşırmamıştım. Her zaman sôyledim: Gecenin benim için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bazı kitaplar ruhumuza öyle bir dokunur ki sadece kitap, deyip geçemeyiz; çünkü daha fazlasıdır, çok daha fazlası...
Arka kapak yazısında yazan: "Uzatılan buz gibi soğuk bir el bütün hayatına dokunacak." cümlesi biraz da biz okuyuculara çağrışım yapıyor. Maya'yla, aynı hisleri paylaştığım cümlelerde buluştum ve yenildiğim o anlara bir daha yenilmemek adına söz verdim.
Güçlü kalmak adına, sevilmek adına verilen bir savaşın izlerine sahip bir kitap. Hiç vazgeçmemenin, acının, nefretin, sevginin, ne olursa olsun her zaman ayağa kalkmanın ve yine çok daha fazlasının hikâyesi. Yeri geldi mi 18 yaşında bir çocuk, yeri geldi mi tam bir savaşçı olan Maya, öyle şeyler yaşadı ki kitapta, sonunda kitap bitti -hele ki öyle bir yerde bitti ki!- ve soluksuz kalmış gibi hissettim. Güçlü kalmanın bu kadar zor olduğu başka bir kitap daha yoktur herhalde. Özgün ve zekice kurgulanmış fantastik konusuyla, benim gibi fantastiksever biri için muazzamdı.
Wattpad'deki halinden; mecburen çıkarılan sahneler ve bir iki değişiklik dışında başka bir değişiklik olmamış. Açıkcası Wattpad'deki halini okumuş olmaktan dolayı kendimi şanslı sayıyorum ama direkt kitap şeklinde okuyan okuyucuları, bu hali de fazlasıyla tatmin edecektir. Bir taraftan tekrar okuyor olmaktan dolayı çok mesudum ama bir taraftan da hızlıca, okumadığım o yerlere gelsin istiyorum.
Konusunu için arka kapak yazısı yeterli, bu sebeple ekstra bahsetmedim.

Kitaptan 12 Alıntı

Selin Çetin 
27 Oca 00:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Sıcak kolları arasına bir kez daha kendimi bırakırken "Senden gitmenin en güzel yanı, tekrar tekrar sana dönmek." diye mırıldandım.
Beni yavru kedi gibi içine çekerken bu hissi hiçbir şeye değişmeyeceğimi de biliyordum. Herkes bir yanaydı, Doruk Ilgaz sol yanıma.

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 385)Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 385)
TSena_gl 
08 Oca 17:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Sıra dışı olduğunun farkında olamayan, sıradan görünen kız."

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. KabalGecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal
Selin Çetin 
27 Oca 01:01 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çünkü son zamanlarda içine karıştığı tek kalabalık cenazelerdi.

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 18)Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 18)
Selin Çetin 
27 Oca 00:55 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Kurtulmanın tek yolu ölmek ama bunu istemediğini ikimiz de biliyoruz, savaşmak istiyorsun sen."

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 257)Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 257)
Selin Çetin 
27 Oca 00:56 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

"Sen benim en iyi yanımsın."
Ve sen de benim dünya çapındaki en büyük imtihanımsın.

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. KabalGecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal
Selin Çetin 
27 Oca 00:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Aynı koku, aynı renk, aynı yas, aynı ölüm ama en kötüsü aynı son... Daha kaç kişiye geç kalacaktım?

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 209)Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal (Sayfa 209)
TSena_gl 
08 Oca 17:43 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bu gece canım zaten yanmıştı ve yeterince duygu karmaşası yaşamıştım. Bu yüzden korkudan eser yoktu. Bunun zaferiyle kendimden emin bir adım daha atıp, dudaklarının arasında kurtulmak ister gibi tutuşmuş olan sigarayı aldım. Asla yapmayacağım bir hareketle sigarayı, gözlerimi onun gözlerinden ayırmadan dudaklarım arasına bastırıp, puslu bir nefes çektim.
Önce boğazımı yakıp akarken ciğerlerime ulaşıp orayı zehirleyen katran beni tatmin edince, başımı hafifçe yukarı kaldırıp dumanı üfledim. Bu hazzı özlemiştim. Kendimi bırakmamak için acıyı unutmamalıydım, sigaranın boğazımı büyük bir devrimle her yakışı bana kirli yaşamı anımsatıyordu. Ben acı çekmeyi değil, acıyla savaşıp onu tekrar tekrar yenmeyi seviyordum.

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. KabalGecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal
TSena_gl 
11 Oca 19:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Aramızda bir nefeslik mesafe kaldığında yaşama sebebim, dudaklarımdaki nefes, ciğerlerimin arasındaki oksijen olan Doruk Ilgaz'ı kaybetmiştim. Uçurumdan aşağıya doğru karanlığın çevrelediği gölgelerin içinde kaybolurken, son bir umutla, tutabilmek için olmazsa da onunla birlikte ölebilmek için kendimi boşluğa bıraktım. Boşluğa doğru savurup bir umut yakalamayı beklediğim parmaklarımın arasına kum taneleri dolmaya başladı. Parmaklarımın aralıklarından taşıp, deniz kıyısına dökülen kum tanelerine şaşkınca bakarken, güneşin asi yansımasından kısılan gözlerim neler olduğunu anlamaya çalıştı. Uçsuz buçaksız ılık bir yaz gününün çehrelediği, köpük köpük dalgaların kıyıya vurduğu bir kumsaldaydım. Kendimi Doruk'un peşinden o boşluğa bıraktığımı anımsadığım an da ayağa dikilip onun da kumsala çıkmış olabileceğini umarak koşmaya başladım.
...
Burada bir yerlerde olmalıydı, hayatının hiçbir döneminde beni tamamen bırakmamıştı Doruk. Beni yalnız bırakmazdı, bir yerlerden mutlaka beni izliyor olurdu, herkes gitse de o kalırdı. Her şeyin bittiği yerde Doruk Ilgaz muhakkak yeniden başlamanın yolunu bulurdu. Her şey yok olup bir tek o kalsa da olurdu. Ama o olmazsa olmazdı işte. Onun olmadığı bir dünyada yaşamanın manası yoktu. Onun gözlerinin maviliklerinden uzakta nefes alamazdım ben, onun denizinden uzaklarda boğulurdum.

Gecenin Hikayesi - Aylema, N. G. KabalGecenin Hikayesi - Aylema, N. G. Kabal
2 /