Gecenin Hikayesi - Aylema

·
Okunma
·
Beğeni
·
3291
Gösterim
Adı:
Gecenin Hikayesi - Aylema
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
480
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064177
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Sıradan bir günün akşamında, geçmeye çalıştığı köprüden nehre düşmek üzereyken ölüm tarafından kulağına fısıldandı.

“Uzatılan buz gibi soğuk bir el bütün hayatına dokunacak.”

Bağımlılar ve Avcılar bu kez sıradan bir hayatın hayalini kuran, geceye doğmuş bir kız için karşı karşıya gelecek.

Siyahla beyazın, geceyle gündüzün, iyiyle kötünün anlamını yitirdiği bir iç savaş. Zihin çıkmazı. Yaşam mücadelesi. Sarsıcı bir kısır döngü.

Issız bir kasaba.

Kusurlu bir kalp.

Uçurumun diğer tarafına, gölgelerin arasına hapsedilmiş kayıp bir ruh.

Önce sahip olduğu her şeyi elinden alacaklar ve siz bunu her bir satır arasında hissedeceksiniz.

Hayata tutunacak bir neden verecekler, “Yapma!” diye haykırmak isteyeceksiniz.

Bu hikâyenin masumu yok. Bu bir aşk hikâyesi değil, nefret hikâyesi.

Gecenin soluğunu ensenizde hissedeceğiniz, okurken sıcak bir kahveye muhtaç olacağınız kadar soğuk bir hikâye.(Tanıtım Bülteninden)
480 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Wattpad'de okumuş, çok beğenmiştim ve Wattpad standartlarının çok üstünde bulmuştum; çünkü hem yazanın çok iyi olan yazımı yönünden hem konu yönünden hem de hissettirdiği dehşet duygular yönünden kesinlikle kitap olmayı hak eden bir hikâyeydi; bu sebeple kitap olmasına çok sevinmiş ama şaşırmamıştım. Her zaman sôyledim: Gecenin benim için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bazı kitaplar ruhumuza öyle bir dokunur ki sadece kitap, deyip geçemeyiz; çünkü daha fazlasıdır, çok daha fazlası...
Arka kapak yazısında yazan: "Uzatılan buz gibi soğuk bir el bütün hayatına dokunacak." cümlesi biraz da biz okuyuculara çağrışım yapıyor. Maya'yla, aynı hisleri paylaştığım cümlelerde buluştum ve yenildiğim o anlara bir daha yenilmemek adına söz verdim.
Güçlü kalmak adına, sevilmek adına verilen bir savaşın izlerine sahip bir kitap. Hiç vazgeçmemenin, acının, nefretin, sevginin, ne olursa olsun her zaman ayağa kalkmanın ve yine çok daha fazlasının hikâyesi. Yeri geldi mi 18 yaşında bir çocuk, yeri geldi mi tam bir savaşçı olan Maya, öyle şeyler yaşadı ki kitapta, sonunda kitap bitti -hele ki öyle bir yerde bitti ki!- ve soluksuz kalmış gibi hissettim. Güçlü kalmanın bu kadar zor olduğu başka bir kitap daha yoktur herhalde. Özgün ve zekice kurgulanmış fantastik konusuyla, benim gibi fantastiksever biri için muazzamdı.
Wattpad'deki halinden; mecburen çıkarılan sahneler ve bir iki değişiklik dışında başka bir değişiklik olmamış. Açıkcası Wattpad'deki halini okumuş olmaktan dolayı kendimi şanslı sayıyorum ama direkt kitap şeklinde okuyan okuyucuları, bu hali de fazlasıyla tatmin edecektir. Bir taraftan tekrar okuyor olmaktan dolayı çok mesudum ama bir taraftan da hızlıca, okumadığım o yerlere gelsin istiyorum.
Konusunu için arka kapak yazısı yeterli, bu sebeple ekstra bahsetmedim.
480 syf.
·Beğendi·10/10
Benim esmer kuzenim… Kitaplara bu kadar ilgili olduğunu hiçbir zaman bilmiyordum. Gerçi bunu bilmeyi bırak, birbirimize dair en ufak bir bilgi kırıntısına sahip olamayacak kadar çok uzun yıllarca ayrı şehirlerde yaşıyorduk. Hala da öyle yaşıyoruz. Kitaplara olan tutkunun yazarlığa dönüşmesi ve bu tutkunun peşinden giderek bunu hayata geçirmen takdire şayandır. Ben bir kadının maddi dünyamızda başarılı olmasını çok önemsiyorum. Artık sen de kadınların hor görüldüğü bir düzene karşı kadınların amazonu oldun. Eminim ki sen bunları zaten biliyorsundur ancak tekrarlamama izin ver. Hayallerinin peşinden gitmen, diğer hemcinslerine örnek olacaktır. Seninle gurur duyacaklar, özgüvenleri artacaktır. Erkekler sana karşı şuursuz bir ilgi duyacaktır. Ama sen yolundan şaşmayacak, başarının seni daha da kamçılamasına izin verecek, yorulacaksın. Yoruldukça yolunda ilerlediğini fark edeceksin. Bu da sende daha fazla yorulma arzusu uyandıracaktır. İnsanlar, kitaplarda yazılanların kurgu olduğunu düşünürler. Ama ben bunun her zaman geçerli olmadığına inanıyorum. O satırlar her zaman hayal gücünün eseri olmuyorlar. Yaşanmışlıkların kağıda yansımasıdır bazı satırlar. İtiraf etmeliyim ki ben fantastik tür kitaplar okumayı çok tercih etmiyorum. Ama bu, tür ayrımı yaptığım anlamına gelmemelidir. Her türden kitapları okuyabilirim, sadece o rüzgarın içinde olmalıyım sanırım. Senin kitabını da senin yazdığını bilerek -yani torpil geçerek- okudum. Ama ne yalan söyleyeyim, ikincisini büyük bir merakla beklememe sebep oldun. Daha da fazlasını yapacağına inanıyorum. Madem bu yola girdin, şunun bilincinde olmak zorundasın; sadece kendini temsil etmiyorsun. Erkekgil bir toplumun içinde kadınlara örnek oluyorsun. Halide Edib Adıvar, Elif Şafak, Ayşe Kulin… Virginia Woolf, Agatha Christie, J.K Rowling… Ve daha niceleri… Yolunda yoldaş olsunlar. AYLEMA…
 • Emare
  8.7/10 (54 Oy)66 beğeni136 okunma101 alıntı6.730 gösterim
 • Çaylak
  9.2/10 (74 Oy)70 beğeni142 okunma32 alıntı2.666 gösterim
 • Yerde
  5.6/10 (41 Oy)22 beğeni141 okunma51 alıntı1.464 gösterim
 • Ateşle Oynama
  7.5/10 (63 Oy)52 beğeni127 okunma29 alıntı3.286 gösterim
 • Av
  8.5/10 (123 Oy)114 beğeni261 okunma58 alıntı7.001 gösterim
 • Kuşatma ve Fırtına
  8.1/10 (214 Oy)138 beğeni480 okunma227 alıntı3.230 gösterim
 • Kutup Yıldızı 1
  8.8/10 (160 Oy)155 beğeni361 okunma85 alıntı9.047 gösterim
 • Seninle Tamamlandım
  8.2/10 (42 Oy)29 beğeni101 okunma37 alıntı1.864 gösterim
 • Victor
  8.8/10 (113 Oy)97 beğeni252 okunma63 alıntı2.391 gösterim
 • Buz
  8.2/10 (44 Oy)34 beğeni95 okunma20 alıntı1.082 gösterim
480 syf.
·Beğendi·9/10
Aylema internette gördüğüm ve indirimde olduğu için incelemiştim. Kitabın kapağı da beni çok etkilemişti. Kitabın açıklamasını okuyunca çok etkinlendim. Özellikle şu sözden: “Bu hikayenin masumu yok. Bu bir aşk hikayesi değil, nefret hikayesi.” Aslında bu sözden etkilenerek aldım kitabı ve iyi ki almışım. Aylema cidden yüreğime dokunan ve çok heyecanla okuduğum bir kitap oldu. Normalde wattpad kitaplarına önyargıyla yaklaşırım ama bu kitabı alırken wattpad kitabı olduğunu fark etmemiştim. Okuduğumda gerçekten yazarın kalemine hayran kaldım. Maya’ya sinir olduğum noktalar da oldu. Özellikle böyle bir karakterin Doruk’a fazla muhtaç olması sinirimi bozmuştu. Doruk sevmediğim bir karakter oldu. Ama Fetih... Fetih için ne desem azdır. Gerçekten aşık oldum. En sevdiğim kitap karakterlerinden oldu gerçekten. Genel anlamıyla benim için harika bir kitap. Soğuk havası ve üslubuyla sizi kendine çekiyor. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.
aisling
aisling Gecenin Hikayesi - Aylema'yı inceledi.
@aisling·06 Kas 17:25·Kitabı okumadı
Kitap o kadar absürttü ki. Herkes ergen kız kafasındaydı ( asi ergen kardeşlerimden özür diliyorum). Kitap fantastik değildi, yazar romantik bir kitap yazmış sonra da başına geçip üç kez fantastik demiş. Maya’nın Doruk saplantısından gına geldi. Bir de sürekli kendine acımasından bıktım. Sal be anacım.

SPOILER
Kumral : Daha ne yaptırayım, kafasına mı sıktırayım, kendini mi kessin?
Yönetim: Öbüşün
kitaba 4 veya 5 kere yeniden başladım. belki kötü anıma (sınav zamanlarına) denk geldiğim için okuyamadığımı düşünmüştüm ama olmuyor! bu kitap bitmiyor ya. resmen bu kitabı her gördüğümde sinirleniyorum kapağı da yırtıldı bir arkadaşıma da veremiyorum
480 syf.
·7/10
Kitabı bir kaç tavsiye üzerine okudum. Kitabın Wattpad kitabı olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdım. Çünkü birçok Wattpad Kitabı’na gör çok farklı.

Farklılığı, kitabın çok güzel olması değil Wattpad diğer kitaplarından farklı olması. Kitapta kötü herhangi bir yer veya yaş sınırı yoktu. Kitap süper değildi ama güzeldi. Bazı yerlerde sıkıldım ama onun dışında kitap sürükleyiciydi.

Kitaba gelince Maya her Doruk dediğinde Maya’nın ağzına ıslak kütükle vurasım geliyordu. Evet Maya kesinlikle salak. Doruk’a da Çin İşkencesi yapmak lazım. Kitabı okurken Doruk’a o kadar çok küfür ettim ki benim beddualarımdan ölmezse bir daha ölmez. Sanırsam kitap boyunca her karaktere en az bir defa beddua ettim. Her neyse kısacası kitap süper olmasa bile okunabilir.
471 syf.
·9 günde·Beğendi·10/10
Okuduğum en iyiler arasında, yazar gerçekten duyguları yansıtıyor.! Olay akışı mükemmel, N.G Kabalın okuduğum ilk kitabı olmasına rağmen hayran oldum.
Okumalısınız!
480 syf.
·337 günde·9/10
Okuduğum en iyi fantastik kitaplardan biriydi. Kitabın ilk 50.sayfasında sıkılsamda sonra devam ettiğimde gerçekten mükemmel olduğunu fark etim. Nagihan'ın kalemini gerçekten beğendim. Maya Efnan'ın güçlü karakteri, Fetih Yargıcı'nın o mükemmel konuşması ve Doruk Ilgaz'ın çıkmazı beni epey şoka uğrattı.
Kitabın konusu gerçekten hoş ve güzel. Fakat yazarın yazı dili biraz karmaşık. Bunun sebebi kitaptan bazı yerlerin çıkarılmış olmasıymış sanırım. Onun dışında kitaptaki baş karakterimiz beni çıldırttı resmen. Yazar inatla şu saf kız polemiğinden çıkamamış. Başkaraktere de bu aşırı saflığın salaklık boyutuna ulaşması hiç uymamış. Çünkü karakterin içi ve dışı arasında yazar hem kendisiyle çelişmiş hemde karakterimizi çeliştirmiş. Kızın inatla bir çocuğun peşinden koşması ve çocuğun onu sürekli bir kenara fırlatıp sonra canı isteyince yanına alması beni yeterince çıldırtırken başkarakterinde bunu fark etmesine rağmen hala ona sığınması beni daha da çıldırttı. Kitabı sonlarına doğru sırf bu konu yüzünden bıraktım. Sonrasında ne olduğunu bilmiyorum ama Kumral'ı bırakmamalıydın Maya Efnan diyorum. :)
480 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok farklı bir kitaptı. Öncelikle bu bir wattpad kitabı. Genelde wattpad kitaplarına ön yargılı yaklaşılır. Kitabı okuyacak olanlar lütfen ama lütfen ön yargılı olmayın.
Hani bazı kitaplar olur gerçek anlamda hissedersiniz. Benim için öyle bir kitaptı bu. Hissettim...
Sonu öyle bir son ki... Çok canımı acıtan bir sondu. Birkaç gün etkisinden çıkamayacağım sanırım. Artık kitaba dokunmaya korkuyorum. Öyle bir son...
Başlarda çok sarmayabilir. Sıkılabilirsiniz. Ama değecek buna. Anlamaya çalışın... Sadece Maya'yı değil, Doruk'u da, diğerlerini de...
480 syf.
·14 günde·7/10
Kitapta birden fazla tür var ve kitap genel olarak bu türler ile ilgili bu türler; Soğuklar, avcılar ve insanlar


Kitap güzel ama muhteşem değildi kızın yani Maya'nın Doruk takıntısı hiç hoşuma gitmedi. Güçlü bir kız olmasına rağmen birine bağlı yaşamasını mantıklı bulmadım zaten Doruk karakterini de pek sevmedim ama bunun dışında güzel ve akıcıydı
480 syf.
·404 günde·Beğendi·10/10
Bilenler bilir gecenin ağır bir kitap yazım dili cidden akıcı ama Maya'nın yaşadıkları çok ağır. Maya'nın duygularını Kabal çok yakından işlemiş. Çok ayrı bir yazım dili var Kabal'ın. Bana gösterseniz hemen tanırım. O şekilde bam başka. Kitap Wattpad'den çıktı diye bakmayın. Herkes o dönem Wattpad'de badboy yazıyorken Nagihan fantastik yazıyordu.. Gecenin Hikayesi-Aylema benim için en zor kitaptı. Çok ağır geldi Maya'nın yaşadıkları ve sürekli Doruk Doruk demesi biraz sıkmıştı. Sonra ben Nagihan'ın başka bir kitabını(BASK) okudum ve orda aynen şu şekilde bahsediyordu hepiniz bir adamın peşine takılıp asıl baş karakteri unuttunuz tarzı bir şey. Ondan sonrasında ise yine aynı kitapta kız ben cesaret edemedim Maya'nın yaşadıklarını okumaya falan diyor ve yine başrol çocuk cesaret edip okuyor. Sonra ben tabii ki bundan etkilenip okumaya başlıyorum. Kitabı yarıda bırakmışdım her bir kitap aldığımda kitaplıktan aklım kalıyordu. Sonra kitabı yarım saat içerisinde bitirdim bitirdiğim gibi ikinci kitap olan Aşeka'ya başladım ve aşık oldum. Gecenin benim için bir devrimdir. Herkesin fantastik yazamayacağını gösteren kitapdır ve bana ben olmayı, özgür olmayı öğreten kitapdır.
"Predateurs destructeurs..." diye tekrar etti pars adamın kelimelerini.
-Fransızca "yıkıcı-avcı-yırtıcı" anlamına geliyor.
Söylediklerine kaşlarımı çattım.
-Manası nedir?
-İçindekini gördü Maya. Sen türümüz için çok tehlikelisin, bizden varlığını duyan herkes senin ölmeni isteyecek!..
Sıcak kolları arasına bir kez daha kendimi bırakırken "Senden gitmenin en güzel yanı, tekrar tekrar sana dönmek." diye mırıldandım.
Beni yavru kedi gibi içine çekerken bu hissi hiçbir şeye değişmeyeceğimi de biliyordum. Herkes bir yanaydı, Doruk Ilgaz sol yanıma.
“Sen benim en iyi yanımsın.”
Ve sen benim dünya çapındaki en büyük imtihanımsın.
N. G. Kabal
Sayfa 219 - Ephesus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gecenin Hikayesi - Aylema
Baskı tarihi:
Kasım 2017
Sayfa sayısı:
480
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052064177
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Sıradan bir günün akşamında, geçmeye çalıştığı köprüden nehre düşmek üzereyken ölüm tarafından kulağına fısıldandı.

“Uzatılan buz gibi soğuk bir el bütün hayatına dokunacak.”

Bağımlılar ve Avcılar bu kez sıradan bir hayatın hayalini kuran, geceye doğmuş bir kız için karşı karşıya gelecek.

Siyahla beyazın, geceyle gündüzün, iyiyle kötünün anlamını yitirdiği bir iç savaş. Zihin çıkmazı. Yaşam mücadelesi. Sarsıcı bir kısır döngü.

Issız bir kasaba.

Kusurlu bir kalp.

Uçurumun diğer tarafına, gölgelerin arasına hapsedilmiş kayıp bir ruh.

Önce sahip olduğu her şeyi elinden alacaklar ve siz bunu her bir satır arasında hissedeceksiniz.

Hayata tutunacak bir neden verecekler, “Yapma!” diye haykırmak isteyeceksiniz.

Bu hikâyenin masumu yok. Bu bir aşk hikâyesi değil, nefret hikâyesi.

Gecenin soluğunu ensenizde hissedeceğiniz, okurken sıcak bir kahveye muhtaç olacağınız kadar soğuk bir hikâye.(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 93 okur

 • Ahsen
 • Kevser Yıldırım
 • Elif Ebrar Ergüden
 • Ece Mısırlı
 • Kübra Altınsoy
 • Azra Soylu
 • Zülâl
 • Feyza
 • Fatma Gül Türe
 • Elif Su Tunç

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%33.3 (19)
9
%19.3 (11)
8
%14 (8)
7
%17.5 (10)
6
%7 (4)
5
%3.5 (2)
4
%3.5 (2)
3
%0
2
%0
1
%1.8 (1)