Gecenin Maskesi

8,3/10  (8 Oy) · 
28 okunma  · 
5 beğeni  · 
677 gösterim
Bir gün tanımadığınız biri karşınıza çıkıp sizin aslında sandığınız kişi değil, farklı bir kimliğe ve yaşantıya sahip başka biri olduğunuzu söylerse ne hissedersinizi?.. Sürekli görülen kabuslar, bu kabuslarda duyulan ilaç kokuları ve korku veren metalik bir el... İşte bunlar Joanna Rand'ın yaşamının tümüyle değişeceğinin habercileri.
Büşra. 
 11 Oca 22:10 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Bir sahafta şans eseri bulduğum bir kitap. Polisiye roman okuyan biri değilim pek. Beni kitaba almaya iten; zaman zaman sandığım kişiden farklı biri olduğumu öğrensem neler yapacağımı düşünmemdi. Bu anlamda Joanna'nın tepkileri benim için çok önemliydi. Kitapta türünün etkisi ağır bastığı için doğal olarak böyle bir durumda bir insanın nasıl tepkiler vereceğine dair tam bir izlenim edinemedim. Joanna öğrendikleri karşısında kaskatıydı, buz gibiydi diyebilirim. Şöyle bir düşününce... Dondurucu soğuk da öldürmeden önce insana yaşadığını hissettirir, öyle değil mi? İşte tam da bu yüzden Joanna benim aklımda kanlı canlı bir karakter olarak kalmayı başarabildi.
Kitabı çok sevdiğimi söyleyemem. Uzun zamandır kitap okuyamıyorum, böyle olay eksenli bir kitapla dönüşümün kolaylaşacağını düşünüyorum.

Gecenin Maskesi benzeri kitaplar

Kitaptan 2 Alıntı

Büşra. 
10 Oca 15:20 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Benim başkaları gibi köklerim yok. Benimkiler çıkarılıp yakılmış... Belki de yeni kökler yaratır, onları burada iyice derinlere salarım. Belki de yeni kökler, yakılıp yok edilmiş olanlar kadar iyi, güçlü ve de anlamlı olurlar... Aslında yapmam gereken şeylerden biri de bu... Kumaşın bir ipliği olmam gerek, kendimi kumaşa karıştırmam..."

Gecenin Maskesi, Dean R. KoontzGecenin Maskesi, Dean R. Koontz
Büşra. 
10 Oca 15:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

"Boşluk mu? Bu da garip bir sözcük seçimi."
"Sanırım öyle."
"Bununla ne demek istiyorsun?"
..."Boşluk... Yani ben hiç kimse değilmişim gibi."
"Ne demek istediğini hala anlayamadım."
"Sanki ben Joanna Rand değilmişim gibi... Hiç kimse değilim belki de. Sadece bir kabuk...boş...başkaları gibi değil... Hatta insan bile değilim. Böyle zamanlarda, neden yaşadığımı merak ediyorum..."

Gecenin Maskesi, Dean R. KoontzGecenin Maskesi, Dean R. Koontz