Geçit Vermez Çanakkale

8,8/10  (4 Oy) · 
7 okunma  · 
4 beğeni  · 
326 gösterim
"Yıl 1915 "Çanakkale Boğazı" Dev bir donanma ve kara ordusu" Denizden, karadan, havadan boğazı geçmek için verilen inanılmaz mücadele... Onlara karşı koyan zor koşullar altında Mehmetçik... Üzerine en çok kitap yazılan, türkü yakılan, belgesellere, tarih kitaplarına, şiirlere konulan bir savaş... Doğru, Çanakkale Savaşı ile ilgili pek çok kitap var ama Eğlenceli Tarih-Geçit Vermez Çanakkale gibisi yok.
Neden mi? En güzel karikatürler, çok etkileyici bir dil bu kitapta... Sadece bu kadar mı? Elbette hayır... Ani gelişmeleri yeni baskıları ile duyuran bir gazete, olayları tüm ayrıntıları ile anlatan bir muhabir ve inanılmaz bir savaş... Deniz, kara, hava savaşlarının ay ve ay en ince detayları... Kendiliğinden ateş eden silahlar, gemilere bağlı balonlar, dev savaş gemileri, tek mermi atmadan yapılan hücumlar ve daha bir sürü ilginç olaylar... Öncesi, kendisi ve sonrasıyla çoğu tarih kitabında bulamayacağınız harika bilgilerle Çanakkale Savaşı... Tarihimizin en önemli savaşlarından birini, tüm ayrıntılarıyla öğrenmeye hazır mısınız?
" Hazırsanız tek yapmanız gereken Geçit Vermez Çanakkale’yi elinize almak..."
Gözde Albayrak 
25 Ara 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Geçit vermez Çanakkale ..
Bu zamana kadar Çanakkale Savaşı ile ilgili pek çok kitap kaleme alınmış fakat bunların birçoğu çocuklara yönelik değil yanılmıyorsam.
Ancak bu kitap çoğunlukla çocuklara yönelik eğlendirirken öğretiyor ve en önemlisi tarih bilincini çocuklara aşılamak için güzel bir alternatif oluşturuyor.
Biz büyükler için de yine öğretici olmasının yanında çizgi roman okumasını sevenlere tavsiye edebilirim.
Bu arada öğretmen ve öğretmen adayı olanlar için öğrencilere hem kitap okuma alışkanlığı kazandırmak hem de tarihi sevdirmek adına yazarın eseri okutulabilir :)