Geçmişten Gelen Mutluluk The Rules of Scoundrels Serisi 2

8,1/10  (8 Oy) · 
32 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.088 gösterim
Sosyetenin yakın markajındaki Philippa için inanılması güç olan şeylerin başında 'aşk' gelmektedir. Hayatını, yaşıtları gibi mutlu bir evlilik kurma yolunda harcamaya niyeti yoktur. Onun için en önemli şey bilimdir. Soğuk bir laboratuvarı, sıcak bir eve tercih eder. Öte yandan üzerindeki evlilik baskısından da kurtulmalıdır. Kendisi için uygun görülen eş adayıyla evlenecek ve üzerine düşen görevleri yerine getirdikten sonra, kalan vaktini, kendini bilimsel anlamda geliştirmeye adayacaktır. Yapması gereken tek şey, evlendiğinde yerine getirmek zorunda kalacağı görevleri ona anlatacak birini bulmaktır. Bunun için de, çalabileceği en yanlış kapıyı çalar ve Londra'nın önemli kumarhanelerinden birinin ortağı olan Cross'dan yardım ister. Cross'un ise Philippa'yla ilgili bambaşka planları vardır.

"Sarah MacLean, zekice kurgulanmış romanları ve orijinal karakterleriyle sizi heyecanlandıracak. İyi bir kitap okumayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız, bu kitabı kaçırmayın."

-Linda Howard-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786055092641
 • Orijinal Adı:
  One Good Earl Deserves a Lover
 • Çeviri:
  Feyzan Kiper
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Nur D. 
30 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Serinin ilk kitabı İntikam Ateşi'ni çok seven biri olarak kargo geldiğinde elimde kitaplarla çocuk gibi zıplayıp durdum. Pippa ile Cross'u pek merak ediyordum ve Sarah MacLean beni yanıltmadı.

İntikam Ateşi'nde Philippa'nın ablası Penelope'un hikayesini okumuştuk. Penny yıllar önce bir dük ile nişan atmış, daha sonra sosyetenin diline düşmüştü. Bu yüzden kız kardeşlerinden ikisi bulabildikleri ilk taliplilerle evlenmek zorunda kalmıştı. Penny de Bourne'dan diğer kardeşlerine iyi kocalar bulmasını istemişti. Kardeşlerinden biri, Olivia tam istediği gibi bir eşe kavuşmuştu ama Pippa için aynısı söylenemez.

Pippa küçüklüğünden beri tuhaf olan, deneyler yapmaya ve araştırmaya meraklı, anatomiye ilgili zeki bir kızdır. Koyunları kadavra olarak kullanacak kadar tuhaf! Nişanlısı iyi biridir ama konuşacak hiçbir şeyleri yoktur. Üstelik Pippa nişanlısından çok daha zekidir. Düğün günleri yaklaştıkça Olivia'nın mutluluğunun aksine Pippa edecekleri yeminle ilgili bile endişelenmeye başlar. Aşk ve ilişkiler hakkında hiçbir şey bilmiyordur ve kendini ilginç bir istek ile Cross'un ofisinde bulur.

Benim çok eğlendiğim bir kitaptı. Serideki ufak ve önemsiz detaylar gitgide birleşiyor ve son kitapta anlam kazanacaklardır.^^

Not: Aslında konularından dolayı serinin 3 ve 4. kitaplarını okumayı düşünmüyordum ama Temple bu kitapta daha göz önünde olunca bir baktım içimde 3. kitabı okuma isteği de yavaş yavaş büyümüş.

Özlem Ekiz 
29 Nis 18:08 · Kitabı okudu · 2 günde · 7/10 puan

Pippa, bilime baya merak salmış bir vaziyette, kitabı okumamdaki en önemli etken buydu ben de bilimsel şeyleri seviyorum. Yalnız ortalara gelinceye kadar o kadar sıkıldım ki. Sebep de Pippa'nın gerdek gecesini aşırı bir biçimde merak etmesi. Bunun için de Cross'un peşini bırakamıyor. Yazar bu konu üzerinden baya gitmiş ve kitabın sonuna kadar da gitmeye devam etmiş.

Cross'u Michael'den daha çok sevdim. Onun geçmişte yaşadıkları bana çok acıklı geldi. Resmen kendi ailesini mahvetmiş. Bunun için de biraz katı biri olmuş.

Kitabın arka kapağının konuyla hiçbir alakası yok. Bir kere Cross'un onun için başka planları falan yoktu sürekli kızı kendinden uzaklaştırmaya çalıştı durdu, kız ille de bana bu konuyu anlat dedi.

Kitaptan 2 Alıntı

Seher 
15 Ağu 00:26 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Başkaları gerçeği saklamak istiyorlarsa kendi bilecekleri işti ama o dürüstlükten sapmanın , uzun vadede daha çok çabadan başka bir şey getirmediğini uzun zaman önce öğrenmişti.

Geçmişten Gelen Mutluluk, Sarah Maclean (Sayfa 32)Geçmişten Gelen Mutluluk, Sarah Maclean (Sayfa 32)
Nur D. 
03 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Başını eğdi. "Bu sadece... Tanıştığımızdan beri, ben bir hayli... Şey... Etkilendim, şey..."
Senden.
Söyle, diye geçirdi içinden Cross. Söylese ne karşılık vereceğini bilmiyordu ama kendini bu teste tabi tutmaya hazırdı.
Pippa derin bir nefes aldı. "Kemiklerinden."
Normal bir laf etmeyecek miydi bu kız? "Kemiklerim mi?"
Pippa başını salladı. "Evet. Yani kaslar ve tendonlar da var elbette. Kolların. Bacakların. Ve viskini içerken gözlemlediğim ellerin."

Geçmişten Gelen Mutluluk, Sarah Maclean (Sayfa 210)Geçmişten Gelen Mutluluk, Sarah Maclean (Sayfa 210)