Geek Kız 1 - Modelliğe İlk Adım Geek Girl Serisi 1

7,7/10  (10 Oy) · 
32 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.035 gösterim
Adım Harriet Manners ve ben bir geek'im. Ben bunun oldukça iyi bir sıfat olduğunu düşünsem de, okul çantamın üstüne kocaman harflerle 'Geek' yazan arkadaşlarım aynı fikirde değil gibi. Tamam, biraz asosyal olduğumun ve gereğinden fazla şey bildiğimin farkındayım fakat bu dışlanmam gerektiği anlamına gelmez.
Ama modellik ajansından gelen teklif belki de bu durumu tersine çevirmek için bir şans olabilir. Belki de kozamdan sıyrılıp güzel bir kelebeğe dönüşebilirim. Ya da kahverengi bir güveye
Peki bu dönüşümü, hayali modellik yapmak olan en yakın arkadaşımı kırmadan ve süper yakışıklı manken Nick'e rezil olmadan nasıl yapacağım?
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2014
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786058492400
 • Orijinal Adı:
  Geek Girl
 • Çeviri:
  Birgül Kasap
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Deniz Atakan Çamlıca 
27 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Eveet beklediğim gibi tam çerezlik bir kitap çıktı. Eğlenceli, zevkli ama hafif, çok kafa yormadan okunabilecek bir hikaye... Hani gençlik filmleri vardır ya, onların tadını aldım bu kitapta da... Harriet, adının Harriet Quimby (ünlü bir bayan pilot)'den geldiğini sanırken aslında kaplumbağa Harriet'dan geldiği ortaya çıkan zeki, çalışkan bir kız ;) Aynı zamanda zalim ergen okul arkadaşları tarafından Geek Girl etiketi yapıştırılmış bu kızımız bir anda kendini moda dünyasının içinde buluyor. En yakın arkadaşının en büyük hayali model olmakken onun değil de kendisinin seçilmesi de olayların üstüne tuz biber ekiyor ;) Resmen şaşkın ördek gibi oradan oraya savruluyor desek yeridir. Hayatındaki bu değişiklik de yalan üstüne yalan doğuruyor maalesef... Bu süreçte de öğrendikleri, karşılaştığı olaylar cabası... Genel olarak sevdim kitabı, sadece bana biraz uzun geldi nedense... İlk defa bir kitaptaki üvey anneyi sevdim. Kitap komik ve eğlenceliydi zaten ama sonlarında Toby'nin "İngiltere'deki evliliklerin %53'ü boşanmayla sonuçlanıyormuş. Yani, dolayısıyla, istatistikler benden yana aslında." diyerek içeri dalmasıyla kahkahalarımı tutamadım :D Herkese iyi okumalar ;)