Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De

9,2/10  (13 Oy) · 
20 okunma  · 
9 beğeni  · 
943 gösterim
Her açıdan seni tatmin edecek bir hayat istemez miydin? Sevmediğin hiçbir şeyi kabullenmen gerekmese? 23 numaralı vagonda sürüklenip gidiyormuş gibi hissetmesen kendini, hayatının kontrolü senin ellerinde olsa?"

Yanıt vermedim… Sonra bana baktı ve hayatım boyunca unutamayacağım o iki soruyu sordu.

"Dizginleri eline almak istiyor musun, istemiyor musun? Yaşadığın anların kontrolünün sende olmasını istiyor musun, istemiyor musun?"

"Evet!" dedim sonunda, kırk yıllık hayatımın en coşku dolu "evet"iydi bu.

Dani hayatını kaybolan çocukları bulmaya adamıştır. Tam da sevgilisinin ondan ayrıldığı gün çaresiz bir babadan oğlunun kaybolduğuna dair telefon alır. Olayla ilgilenmek için Capri'ye, yani çocukluğuna damga vurmuş iki ismin anılarıyla dolu o adaya gitmek zorunda kalır. Capri'ye dönmek Dani'nin, hayatını, sevgilisiyle olan ilişkisini ve aslında hayatta nelerin değerli olduğunu sorgulamasına neden olacaktır.

"Albert Espinosa'nın hayata, ölüme, aşka, hastalığa ve arkadaşlığa olan bakış açısını özetleyen harika bir masal tadında."
-Lecturalia.com-

"Bir bacağını, akciğerinin birini ve karaciğerini kaybeden bir yazarın size umut ve mutluluk dersi vermesi paha biçilemez. Büyük acılar ancak böylesine yumuşak bir dille hafife alınabilirdi."
-Il Giornale.it-

"On yıl boyunca verdiği yaşam mücadelesinden zaferle ayrıldıktan sonra hayatın incilerini Albert Espinosa'dan daha iyi kimse anlatamazdı."
-El Pais-

"Bu kitap aşk değil, büyü dolu."
-Archivio Storico-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786053433026
 • Orijinal Adı:
  Si Tú Me Dices Ven Lo Dejo Todo... Pero Dime Ven
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gül yalçın 
20 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu kitap bitmemeli dediğim çok ama çok özel kitaplardan..ağzımı doldurarak doldurarak söylüyorum ki,çok ama çok güzeldi..kendimizden ve yaşadıklarımdan kactikca kendimizi bulmamızin ve hayatımızda kimsenin tesadüfen karşımıza çıkmadığının en güzel anlatımı..okurken kendi hayatınızın İncilerini ve pirlantalarini düşünüyorsunuz..alıntıları ekleyip eklememekte kararsız kaldım..kitabın büyüsü kaçar korkusundayim

Fatoş Çetiner 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hikaye o kadar daldan dala atlıyor ki nasıl bütünleştirecek diye düşünüyorsunuz. Kalan sayfa sayılarına bakıp, acaba bunu anlatmayı unutacak mı diye endişelenmekten kendimi alamadım. Bittiğinde ise bu kitabın mükemmel olduğuna karar verdim. Hikayeyi işleyiş biçimi kadar kendi hayatınıza, kendi kaybolmuşluğunuza bir süre de olsa ara verebilecek ve mutlu olabileceğinizi hissedebileceksiniz. Okunmaya değer.

Writer 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

İnsanların zaman zaman yolunu kaybetmesinin aslında doğru yolda ilerlediğini size parça parça anlatıyor.Hayatımıza belki seksen doksan tane inci girmiştir , kaçını pırlantaya dönüştürebildik.Kaçını kendimizi bulmada kullanmışızdır.Pırlantalar kaybolmuş parçalarımızdır ve hayatımız boyunca bütün gayemiz incileri bulup pırlantaya dönüştürmektir.Her pırlanta bizim kendimiz hakkında bir şifredir, bu şifrelerin anlamını çözdüğümüzde yaşam anlam kazanacak.Okurken yaşamınızın şifresini oluşturan incileri düşüneceksiniz.O incileri bulup bulmadığınız değerlendirip değerlendirmediğiniz hakkında kendi içinizde bir münakaşa olacak.Hayatımızı yönlendiren hoşlandıp hoşlanmadığımız şeyler, arzularımız değil yaşam umursamazlıktan geçer.Her şeyin bir nedeni var.Her hayatınıza giren insanın bir anlamı var.Her şey olması gerektiği gibi.Geminin kaptanı sizsiniz ama rüzgar nereye eserse ona göre hareket ediyorsunuz. Bütün mesele bu ve en önemlisi sevmek sevilmekten daha önemli ve her zaman daha kutsal.Sevgi dünyayı durduran ve döndüren yegane şey.
Mutluluk dediğimiz şey bir şeyi elde etme, amaca ulaşma değil de. Sevgiyle bağlandığımız her şeyin sürekli ve mutlak olmasıdır belki de.

İlay Yüksel 
19 Oca 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

"... komodinin yanına gittim. İçi her zaman ıvır zıvırla dolu olan iki çekmeceyi açtım. Çer çöp denebilecek önemsiz şeylerdi hepsi. Ama ona her zaman söylediğim gibi, bir nesne hayatın koşturmacasından sağ kurtulup bir şekilde yatağın yanındaki komodine giden yolu bulmuşsa; gecene, rüyalarına eşlik ediyor demektir ve sırf bu yüzden bile olsa değerlidir". Samimi ifadelerde dolu, yürek burkan bir ayrılık hikayesi...

Yağmur 
28 Ara 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Cücelikten şikayetçi bir adamın hikayesi.On üç yaşında Cüpra adasına kaçar ve bu yolculukta bir adamla tanışır Ve hayatı değişir.Sevgilisi onu terk eder.Hem hayaı hemde kaçırılan bir çocuğu bulma çabası anlatılıyor.Çok beğendim.Keyifli okumalar.

Kitaptan 12 Alıntı

Şeyda 
27 Şub 12:20 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Anıların güzel yanı ne zaman isterseniz onlara dönebilmenzdir, kimse onları sizden çalamaz veya hatırlamanızı engelleyemez. Ama beni en derinden etkileyen her dönüşümde o anıyı azıcık değişmiş bulmaktı ve eğer anı farklıysa sen de değişmişsin demektir çünkü köklerin değişirken gövdenin değişmeyeceğini umamazsın..

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert EspinosaGel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa
Gül yalçın 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Sağ kalmak, ancak seni bekleyen birilerinin olduğunu bilirsen bir anlam taşır. Bana uğruna savaşmam gereken biri olduğunu hissettirdin."

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 33)Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 33)
Fatoş Çetiner 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Gülmeyi unutmak, hangi yaşta olursanız olun affedilmez bir suçtur. Çocukluktaysa en büyük günahlardandır.

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 92)Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 92)
Gül yalçın 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Gülmeyi unutmak,hangi yaşta olursanız olun affedilemez suçtur. Cocukluktaysa en büyük gunahlardandir

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 92)Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 92)
Gül yalçın 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Sevmek fiili sadece geniş zamanda çekilir. Sevdim...Arzu, şimdiki zamandır,sevgiyse geçmiş.

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 83)Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 83)
Fatoş Çetiner 
27 Haz 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Çocukken kaybolmak daha iyi... Çünkü çocukken kaybolursan büyüdüğünde kaybolmazsın...

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert EspinosaGel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa
Gül yalçın 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Gerçek paylaşımın gücü zamanla değil, geride bıraktığı duygularla ölçülür.

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 198)Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 198)
Gül yalçın 
21 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bademciklerin alacaklardır ve bütün sülalem,annemler,dedemler hatta ağabeyim bile destek olmak için yanımdaydı. O ise nefesini kaybediyordu ve kimsesi yoktu.

Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 32)Gel Dersen Her Şeyi Bırakıp Gelirim... Yeter Ki Gel De, Albert Espinosa (Sayfa 32)
2 /