Geleceği İnşa Eden Adam

7,5/10  (37 Oy) · 
61 okunma  · 
24 beğeni  · 
987 gösterim
Bir sarı sayfalar sitesi olan Zip2’nin,
Dünyanın ilk çevrimiçi bankacılık sistemlerinden olan Xcom’un,
En büyük çevrimiçi ödeme sitelerinden biri olan PayPal’ın,
İlk elektrikli spor arabayı üreten Tesla Motors’un,
Güneş panelleri üreten SolarCity’nin ve
Bizleri geleceğe taşıyan uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in
arkasındaki isim olan Elon Musk aynı zamanda bir mucit, bir kâşif, bir mühendis ve bir girişimcidir. Geleceği İnşa Eden Adam’da, Elon Musk’ın başarısının sırrını keşfedecek, ayrıntılı başlıklar sayesinde bir biyografi okuyormuş gibi hissedecek ve her şeyden önemlisi, ona “Gerçek Dünyanın Iron Man’i” denmesinin geçerli sebepleri olduğunu göreceksiniz.
hatice bozkurt 
 09 Oca 21:10 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Teknolojiye ilgisi olanların zevkle okuyacağı bir kitap.
Yapay zeka, teknoloji, uzay gibi alanlara ilgisi olan hemen herkesin bildiği bir isim Elon Musk.Yapılan hatalardan pişmanlık duymak yerine ders almayı hayat biçimi haline getirmiş biri. Çocukluğunda çok fazla kitap okumuş ve idealleri olan, insanlığa fayda sağlayabilmek için çözümler üretmeye çalışan bir mucit, kâşif, mühendis ve girişimci.

Kitap, önsözde Musk'ın hayatını, amaçlarını kısaca anlattıktan sonra Musk'ın çeşitli yerlerdeki konuşmalarını bölümler halinde derleyerek sunmuş. Bu sayede biyografi okuyormuş gibi hissettim.
Hala yaşayan birinin kitapta görüldüğü kadarıyla böylesi mücadelesi her bireyin içinde muhteşem bir güç olduğunu hatırlattığı için ve çabucak biten bir kitap olduğu için okumanızı tavsiye ederim.