Gelecek Sefere

6,0/10  (2 Oy) · 
15 okunma  · 
1 beğeni  · 
520 gösterim
Amerikalı ünlü sanat tarihçisi Jonathan Gardner, Rus ressam Vladimir Radskin'in yapıtlarına çocukluğundan beri tutkulu bir hayranlık beslemektedir. Ressamın yüz yıldan uzun bir zamandır kayıp olduğu düşünülen başyapıtının bulunduğunu haber alınca, nişanlısı Anna'yı Boston'da düğün hazırlıklarıyla baş başa bırakıp Londra'ya doğru yola çıkar. Ama bu gizemli tablonun peşine düştüğünde, kendi yaşamının gizlerine de ışık tutacak upuzun, fantastik bir yolculuğa çıktığının farkında değildir... Son dönem Fransız edebiyatının parlak yazarlarından Marc Levy'nin dördüncü romanı Gelecek Sefere, Fransa'da dört milyon satış rakamıyla bir rekora imza atarak, 2004 yılında yazarını ülkenin en çok okunan romancısı yaptı. Boston'dan Londra'ya, Floransa'dan Paris ve St. Petersburg'a uzanan, sürükleyici ve sonu sürprizlerle dolu bu aşk masalı, gerçek sevginin ve dostluğun, usta işi gerçek sanatın zamana meydan okuduğuna inananlar için.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  197
 • ISBN:
  9789750707049
 • Orijinal Adı:
  La prochaine fois
 • Çeviri:
  Esra Özdoğan
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
tuncay 
19 Şub 00:39 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

spoiler icerir
evlilik arifesinde nerden geldiği belli olmayan bir haber ile Jonathan in hayati yeni bir boyut kazanir. Vladimir radskin tablolari ve hayatını en inqce ayrintisina kadar bilen Jonathan ressam radskin in olmeden once yaptigi son tablosu nun pesine duser. üzeri sır perdesi ile örtulmüş ve gizemli bir olayin icine düşer. Clara ile tanışması olaylarin boyutunu giderek seyrini degistiriyor. tabloları sunuma hazırlayan clara expertise jonatha nin incelemesinden gecip acik arttırmayla satışa sunulacak. lakin Jonathani oraya kadar sürükleyen sey ressamin 5. tablosunun gerçekten var olma ihtimalidir. Mistik olaylarmi desem dejavu mu desem çözemedim bazi olaylar meydana geliyor ne zaman Jonathan ile clara birbirine temas etse. resmen kitabi anlattim arkadas neyse yazar gayet guzel yazmış insan merak icinde kaliyor kitabınson sahnelerini acaba mutlu son ile bitecek mi diye. Bu arada rearkarnasyon ile Jonathan ile clara nin olumsuz aşkını dile getirmiş

Gökçe Aysal Nasır 
08 Şub 17:10 · Kitabı okudu · 58 günde · Puan vermedi

Kitap oldukça sürükleyici acaba neler olacak, olaylar nereye bağlanacak diye diye bir bakıyorsunuz ki hızlı hızlı sayfaları çeviriyorsunuz. Sanat tarihçisi Jonathan ile Rus ressam Vladimir Radskin'in eserleri arasında oluşan özel bağ çok güzel anlatılıyor. Olayların içinden farklı zamanlarda yaşanmış güzel de bir aşk hikayesi çıkıyor. Dostluk üzerine de güzel kısımlar var. Kitapta ki sırlar sonlara doğru çözüldüğü için çokta bir şey söyleyemiyorum. Tek söyleyebileceğim okumaya değer. 212 sayfalık bir çırpıda biten güzel bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

tuncay 
17 Şub 00:32 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Zamanı algılama biçimimiz yanlış. Zaman, enerji parçacıklarıyla yüklü bir boyuttur. Her tür, her varlık, her atom bu boyutu farklı bir biçimde geçer. Belki bir gün zamanın evreni kapsadığını, tersinin doğru olmadığını kanıtlarım.

Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - can yayınlar)Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - can yayınlar)
tuncay 
21 Şub 12:55 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Zaman zaman iki ruh tek bir ruhu oluşturmak üzere karşılaşır. Böylece sonsuza dek birbirlerine bağımlı olurlar. Birbirlerinden asla ayrılmaz, o yaşamdan bu yaşama hep birbirlerini bulurlar. Bu dünyevi yaşantıları sırasında bir yarı diğerinden kopup da onları bağlayan yemini bozacak olursa, ruhların ikiside hemen ölür. Biri yolculuğunu bir diğeri olmadan sürdüremez.

Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 31 - Can yayınları)Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 31 - Can yayınları)
tuncay 
21 Şub 12:49 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Dünya nın düz olduğuna da inanmıştık, güneşin bizim etrafımızda döndüğü ne de. Insanlar ın büyük çoğunluğu gördüklerine inanmakla yetindiler. Günün birinde zamanın devinmekte olduğunu anlayacagiz, tıpkı dünya gibi döndüğünü ve sürekli genleştiğini.

Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - Can yayınları)Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - Can yayınları)