Gelecek Sefere

7,6/10  (9 Oy) · 
37 okunma  · 
7 beğeni  · 
746 gösterim
Amerikalı ünlü sanat tarihçisi Jonathan Gardner, Rus ressam Vladimir Radskin'in yapıtlarına çocukluğundan beri tutkulu bir hayranlık beslemektedir. Ressamın yüz yıldan uzun bir zamandır kayıp olduğu düşünülen başyapıtının bulunduğunu haber alınca, nişanlısı Anna'yı Boston'da düğün hazırlıklarıyla baş başa bırakıp Londra'ya doğru yola çıkar. Ama bu gizemli tablonun peşine düştüğünde, kendi yaşamının gizlerine de ışık tutacak upuzun, fantastik bir yolculuğa çıktığının farkında değildir... Son dönem Fransız edebiyatının parlak yazarlarından Marc Levy'nin dördüncü romanı Gelecek Sefere, Fransa'da dört milyon satış rakamıyla bir rekora imza atarak, 2004 yılında yazarını ülkenin en çok okunan romancısı yaptı. Boston'dan Londra'ya, Floransa'dan Paris ve St. Petersburg'a uzanan, sürükleyici ve sonu sürprizlerle dolu bu aşk masalı, gerçek sevginin ve dostluğun, usta işi gerçek sanatın zamana meydan okuduğuna inananlar için.
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  197
 • ISBN:
  9789750707049
 • Orijinal Adı:
  La prochaine fois
 • Çeviri:
  Esra Özdoğan
 • Yayınevi:
  Can Yayınları
 • Kitabın Türü:
tuncay 
19 Şub 2017 · Kitabı okudu · 11 günde · Puan vermedi

spoiler icerir
evlilik arifesinde nerden geldiği belli olmayan bir haber ile Jonathan in hayati yeni bir boyut kazanir. Vladimir radskin tablolari ve hayatını en inqce ayrintisina kadar bilen Jonathan ressam radskin in olmeden once yaptigi son tablosu nun pesine duser. üzeri sır perdesi ile örtulmüş ve gizemli bir olayin icine düşer. Clara ile tanışması olaylarin boyutunu giderek seyrini degistiriyor. tabloları sunuma hazırlayan clara expertise jonatha nin incelemesinden gecip acik arttırmayla satışa sunulacak. lakin Jonathani oraya kadar sürükleyen sey ressamin 5. tablosunun gerçekten var olma ihtimalidir. Mistik olaylarmi desem dejavu mu desem çözemedim bazi olaylar meydana geliyor ne zaman Jonathan ile clara birbirine temas etse. resmen kitabi anlattim arkadas neyse yazar gayet guzel yazmış insan merak icinde kaliyor kitabınson sahnelerini acaba mutlu son ile bitecek mi diye. Bu arada rearkarnasyon ile Jonathan ile clara nin olumsuz aşkını dile getirmiş

Hasan Benimser 
27 May 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 7/10 puan

Evlenmek üzere olan Jonathan bir haber ile hayati yeni bir boyut kazanir. Vladimir Radskin tablolari ve hayatını en ince ayrintisina kadar bilen Jonathan ressam ın olmeden once yaptigi son tablosu nun pesine duser.Clara ile tanışması olaylarin boyutunu giderek seyrini degistiriyor. Bir de Jonathan ile Clara nin olumsuz aşkını dile getirmiş
14

Gelecek Sefere benzeri kitaplar

Gökçe Aysal Nasır 
08 Şub 2017 · Kitabı okudu · 58 günde · Puan vermedi

Kitap oldukça sürükleyici acaba neler olacak, olaylar nereye bağlanacak diye diye bir bakıyorsunuz ki hızlı hızlı sayfaları çeviriyorsunuz. Sanat tarihçisi Jonathan ile Rus ressam Vladimir Radskin'in eserleri arasında oluşan özel bağ çok güzel anlatılıyor. Olayların içinden farklı zamanlarda yaşanmış güzel de bir aşk hikayesi çıkıyor. Dostluk üzerine de güzel kısımlar var. Kitapta ki sırlar sonlara doğru çözüldüğü için çokta bir şey söyleyemiyorum. Tek söyleyebileceğim okumaya değer. 212 sayfalık bir çırpıda biten güzel bir kitap.

nihan 
13 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Marc levy kitapları arasında aklımda en az kalan bu kitaptı . Nedeni hikaye çok iyi olsa da içindeki bir şeyler beni sarmadı yinede yazarın kalemini ve filmlere konu olacak kadar güzel özgün hikayelerini severim diğer kitaplarından sonra evet okumanızı tavsiye ederim:)

Kitaptan 8 Alıntı

tuncay 
17 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Zamanı algılama biçimimiz yanlış. Zaman, enerji parçacıklarıyla yüklü bir boyuttur. Her tür, her varlık, her atom bu boyutu farklı bir biçimde geçer. Belki bir gün zamanın evreni kapsadığını, tersinin doğru olmadığını kanıtlarım.

Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - can yayınlar)Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - can yayınlar)
tuncay 
21 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Zaman zaman iki ruh tek bir ruhu oluşturmak üzere karşılaşır. Böylece sonsuza dek birbirlerine bağımlı olurlar. Birbirlerinden asla ayrılmaz, o yaşamdan bu yaşama hep birbirlerini bulurlar. Bu dünyevi yaşantıları sırasında bir yarı diğerinden kopup da onları bağlayan yemini bozacak olursa, ruhların ikiside hemen ölür. Biri yolculuğunu bir diğeri olmadan sürdüremez.

Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 31 - Can yayınları)Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 31 - Can yayınları)
tuncay 
21 Şub 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Dünya nın düz olduğuna da inanmıştık, güneşin bizim etrafımızda döndüğü ne de. Insanlar ın büyük çoğunluğu gördüklerine inanmakla yetindiler. Günün birinde zamanın devinmekte olduğunu anlayacagiz, tıpkı dünya gibi döndüğünü ve sürekli genleştiğini.

Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - Can yayınları)Gelecek Sefere, Marc Levy (Sayfa 27 - Can yayınları)

Kendinle dost olmayı başarırsan eğer, yaşamın iniş çıkışlarla dolu olduğunu göreceksin.

Gelecek Sefere, Marc LevyGelecek Sefere, Marc Levy

Yaşamın sayfaları dönüp durdukça, atılan her adımın insanı daha da geriye götürdüğü kâbuslardaki gibi, bilginin benden daha da uzaklaştığını anladım.

Gelecek Sefere, Marc LevyGelecek Sefere, Marc Levy

Hala çok korkuyoruz, hazır değiliz. Ve atalarımızla aynı cahilliği göstererek, ulaşamadığımız ve bildiklerimizi gölge düşürecek herşeyi paranormal ya da ezoternik diye adlandırıyoruz. Araştırmaya düşkün ama keşfetmekten korkan bir türüz.

Gelecek Sefere, Marc LevyGelecek Sefere, Marc Levy

Araştırmaya düşkün ama keşfetmekten korkan bir türüz. Korkularımıza inançlarımızla karşılık veriyoruz, kesin olarak bildikleri şeyden uzaklaşınca dünyanın dipsiz bir uçurumla son bulacağına inanmış, yolculuk fikrine karşı çıkan şu eski denizciler gibiyiz biraz da." Marc Levy/Gelecek Sefere

Gelecek Sefere, Marc LevyGelecek Sefere, Marc Levy

Yeni kaşiflerimizi bekliyoruz hala, zaman yolcularımızı. Bir avuç yeni Macellan, Kopernik, Galileo yeterli olacaktır. Onlara sapkın muamelesi yapacağız, onlara güleceğiz ama evrenin yollarını onlar açacak ruhlarımızı onlar görünür kılacak. (Syf 28)

Gelecek Sefere, Marc LevyGelecek Sefere, Marc Levy