Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim

10,0/10  (2 Oy) · 
17 okunma  · 
1 beğeni  · 
532 gösterim
onu görülmeyen zifiri karanlık dünyayı baştanbaşa sarmaktadır. Sarhoş kahkahaları, zevk çığlıkları, açgözlü insanların arzuları; sefalet içinde yaşayan milyonların acı, ızdırap, kahır, hayal kırıklığı, ümitsizliği, dert ve iniltileriyle beraber etrafa yayılmaktadır.

Bu dünya hiç değiştirilemez mi?

Dehşette eşi görülmemiş savaşlar ile sarsılan insanlık, zâlim dünya süperlerinin peşi sıra sendelemekte, onların zulüm ve cinayetlerini çaresiz seyretmektedir.

Nasıl bir dünyada yaşıyoruz? Bu dünyada Müslüman olarak bizim durumumuz nedir? Kokuşmuş ve değersiz Batı medeniyetinin kültürel köleliğini kabule doğru giden güya bağımsız Müslüman toplulukların bu hareketlerini durdurabilir miyiz? Bu çağda bir İslâm inkılâbı mümkün müdür? Süreci, metodu ve tekniği nedir? Hangi zayıflık ve güçsüzlük bizi gerçek müslüman olmaktan alıkoyuyor?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2015
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9757560251
 • Çeviri:
  Seyyid Ebu'l-A'la el-Mevdudi, Nurettin Temiz
 • Yayınevi:
  İnkılab Yayınları
 • Kitabın Türü:
Afra 
 10 Şub 23:38 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Mevdudi'nin bu eseri 3 bölümden oluşmakta.
1.Batı Tufanı,
2.İslam Toplumunun Çürüyüş Ve Çöküşünün Nedenleri,
3.İslam İnkılabı Sancağını Yükselt

3. bölümde eğer yaşantınızda islamın tamamını kabul ederseniz başlığı altında neler olacağını belirtmiş Mevdudi, öyle hoş şeyler ki evet gerçekten hepsi yerine getirilse Müslüman ama yalancı, Müslüman ama hilekar v.b olmazsa tüm dünya hayran kalır parmakla gösterilirdik. Sanırım tüm sorunumuz burada başlıyor Müslüman olarak rol model olamıyoruz.

bir yerde de şöyle söylemiş 'eğer birinin kendi evi savaş alanıysa, uzak bir yere cihada katılmaya gitmesi manasızdır' nereden başlamalı sorusuna bu cevabı vermeliyiz, önce birey olarak kendimizden sonra evimizden, ailemizden..

Kitaptan 4 Alıntı

Afra 
10 Şub 22:24 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Dünya bizi, ilkelerimizin gerçeklerini sadece anlatırken işitmemelidir. Onların mükemmelliğinin delilini, yaşantımızda görmelidir. Davranışlarımızda, zengin bir inancın, insanın ahlaki ve günlük yaşantısında husule getirdiği tatlılık bulunmalıdır. Dünya böyle bir dinin rehberliğinde ne hoş yaratıklar oluştuğunu görebilmelidir.

Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 78 - özgün yayıncılık- 7.baskı)Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 78 - özgün yayıncılık- 7.baskı)
Afra 
10 Şub 22:38 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

..uyarı görevini yerine getirirken, fazla tenkit edici veya hata bulucu bir tavırla değil de, arkadaşça ve gayet samimi bir şekilde davranmalıdır. Uyardığımız kişi bizim tutumumuzdan, onun bu hareketinden gerçekten rahatsız ve mutsuz olduğumuzu ve daha iyi bir insan olmasını arzuladığımızı hissetmelidir.

Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 83)Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 83)
Afra 
10 Şub 22:04 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Sadece gayrı müslümleri değil, Müslümanları da İslam'a davet ediyorum

Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 71 - özgün yayıncılık- 7.baskı)Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 71 - özgün yayıncılık- 7.baskı)
Afra 
10 Şub 22:07 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Gelin dünyaya yayılmış olan zulüm ve kargaşaya son verelim. İnsanın insana olan hakimiyetini söküp atalım. Ve Kur'an'da belirtilen çizgiler doğrultusunda, insanlığın gerçek değerini kazanabileceği ve insanların şeref, özgürlük, eşitlik, adalet ve kardeşlik içinde yaşayabileceği yeni bir dünya kuralım.

Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 72 - özgün yayıncılık- 7.baskı)Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim, Ebu'l A'lâ el-Mevdudi (Sayfa 72 - özgün yayıncılık- 7.baskı)