Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim

Ebu'l A'lâ el-Mevdudi

Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim Sözleri ve Alıntıları

Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim sözleri ve alıntılarını, Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim kitap alıntılarını, Gelin Bu Dünyayı Değiştirelim en etkileyici cümleleri ve paragragları 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Eğer bir kimsenin kendi evi bir savaş alanını andırıyorsa, cihada başlamak için uzak bir yere gitmesi manasızdır. İlk çarpışma evin kendi içinde başlamalıdır.
Sadece gayrı müslümleri değil, Müslümanları da İslam'a davet ediyorum
Sayfa 71 - özgün yayıncılık- 7.baskıKitabı okudu
Reklam
"Hakk" coğrafi engeller tanımayı reddeder. İslam Davetçisi, "Dünya Devrimi" ni kendisine ülkü edinmelidir.
Dünyada her nerede şer bulunuyorsa, hepsinin kaynağı tektir: Allah'tan başkasının üstünlük ve hakimiyetinin kabulü...
istikbalin ve bugünün seni hidayete götürecek olan yolu elindedir. bu hidayet, Allah'ın peygamberi vasıtasıyla sana kadar ulaşmıştır. istesen de istemesen de bu dünya seni İslam'ın temsilcisi gördüğünden Müslüman olarak buna borçlusun
"Bütün gayemiz dinin şahitleri olmak ve onu bütünlüğü içinde ihya etmektir."
Reklam
"Benim için İslami Hareket, hayatımın gerçek gayesidir. Hayatım bu gayeye adanmıştır. Ve ölümüm de bu gayenin peşinden koşmakla olacaktır. Başkalarının bu yolda olup olmaması da önemli değildir. Şartlar ne olursa olsun bu benim ödevimdir; ve O'nun uğrunda hayatımı feda edeceğim. Tek bir fert bile kendini koymasa, bu yolda yalnız kalsam da, bu yolda yalnız yürüyeceğim. "
" İslam,dünyadan bütün ahlaksızlığı söküp atmak için yükselen bir hareketti. "
Sayfa 64 - Rahmet yayıncılıkKitabı okudu
Darwin: "Dünya Bir Savaş Alanıdır"
Bu düşünceye göre: Tabiat, o şekilde oluşturulmuştur ki yaşamak isteyen, mücadele etmek, dövüşmek ve çarpışmak zorundadır. Tabiatın temel esprisi de, sadece yaşamaya gücü olduğunu ispatlayanların varolmaya değer olduğu faraziyesine dayanır. Bu acımasız evrende bertaraf edilen, zayıf olduğu için sonunu bekler ve yok olmak zorundadır. Sağ kalan da güçlü olduğu için yaşamaya devam eder ve yaşaması gereklidir. Yeryüzü, ihtiva ettiği bütün zenginlikleri ile beraber haklı olarak yaşama kabiliyetini ispatlamış olanlara aittir. Zayıfların, bunlar üzerinde hiçbir hakkı yoktur. Güçlü, zayıfı ortadan kaldırıp onun yerini alırsa, bütünüyle haklı sayılır.
Sayfa 17 - Özgün Yayıncılık
Kişinin burada karşısına çıkan şeyler yaptığı iyi ameller için bir mükafat değil, fakat, onu daha fazla imtihan eden bir malzemedir; karşılaştığı zorluklar; afet ve felaketler de kötü ameller için bir ceza değil, fakat, çoğunlukla kişinin kontrolü dışındaki tabii sistemin bir parçası olan fiziki kanunların sonuçları veya tecellisidir.
Reklam
"Benim davetim: Gelin dünyaya yayılmış olan zulüm ve kargaşaya son verelim. İnsanın insana olan hakimiyetini söküp atalım. Ve Kuran'da belirtilen çizgiler doğrultusunda, insanlığın gerçek değerini kazanabileceği ve insanların şeref, özgürlük, adalet ve kardeşlik içinde yaşayabileceği yeni bir dünya kuralım..."
Gelin dünyaya yayılmış olan zulüm ve kargaşaya son verelim. İnsanın insana olan hakimiyetini söküp atalım. Ve Kur'an'da belirtilen çizgiler doğrultusunda, insanlığın gerçek değerini kazanabileceği ve insanların şeref, özgürlük, eşitlik, adalet ve kardeşlik içinde yaşayabileceği yeni bir dünya kuralım.
Sayfa 72 - özgün yayıncılık- 7.baskıKitabı okudu
Benim davetim: Gelin dünyaya yayılmış olan zulüm ve kargaşaya son verelim. İnsanın insana olan hakimiyetini söküp atalım.
Dünya bizi, ilkelerimizin gerçeklerini sadece anlatırken işitmemelidir. Onların mükemmelliğinin delilini, yaşantımızda görmelidir. Davranışlarımızda, zengin bir inancın, insanın ahlaki ve günlük yaşantısında husule getirdiği tatlılık bulunmalıdır. Dünya böyle bir dinin rehberliğinde ne hoş yaratıklar oluştuğunu görebilmelidir.
Sayfa 78 - özgün yayıncılık- 7.baskıKitabı okudu
402 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.