Gelin Koleksiyoncusu

7,5/10  (25 Oy) · 
73 okunma  · 
20 beğeni  · 
920 gösterim
"Gelin Koleksiyoncusu korku ve gerilim dolu bir kitap, kalp atışlarınızın ne denli hızlandığını fark ettiğinizde çok şaşıracaksınız." -Tess Gerritsen-

"Kutsa Beni Tanrım, İşlediğim ve İşleyeceğim Günahlar İçin..."

FBI özel ajanı Brad Raines kariyerinin en karmaşık davasıyla karşı karşıyadır. Davanın ucunda dört genç kadını öldürmüş, sapık ruhlu ve bir o kadar da zeki bir seri katil vardır.

Her şey, terk edilmiş bir ahırda bulunan genç bir kadın cesediyle başlar. Ölü beden çırılçıplak soyulmuş, başına bir gelin duvağı konulmuş ve koltuk altlarından desteklenerek duvara sırtından yapıştırılmıştır. Topukları matkapla delinen cesedin en büyük özelliği ise, hâlâ çok güzel görünüyor olmasıdır.

FBI'ın Gelin Koleksiyoncusu olarak adlandırdığı katilin hedefi, mükemmelliğin sayısına yani Tanrı'nın rakamı olan "yedi"ye ulaşmaktır. Bunun için sırada ölümü bekleyen üç masum ve güzel kadın daha vardır. Katili bulmak artık tam bir zaman yarışına dönüşmüştür. Davayı çözmekte zorlanan Brad'in son umudu ise, yardım almak için başvurduğu sıra dışı kişi, şizofren tanısı konulan Paradise'tır. Cesede dokunduğunda, o kişinin ölmeden önceki son dakikalarını yaşama yeteneğine sahip Paradise, korkunç katil Gelin Koleksiyoncusu'nun yakalanmasına yardımcı olabilecek midir?

"Bu kitabı okuduktan sonra ruh halinizi sorgulayacak,
Ted Dekker'ın heyecan dolu romanıyla gerilimin iliklerinize kadar işlediğini hissedeceksiniz."
-Publishers Weekly-

"Muhteşem kurgusu, sürükleyici dili ve insanı hem kendini hem de çevresini sorgulamaya iten tarzıyla, Ted Dekker hayranlarının kaçırmaması gereken bir kitap."
-Library Journal-

"Muhteşem bir roman, kesinlikle meraklanacağınız
bir kurgusu var. Şizofren hastası bir kız ve gizemli, garip bir katil sizi beklemediğiniz sürprizlerle karşılaştıracak."
-Douglas Preston-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  568
 • ISBN:
  9786053480280
 • Orijinal Adı:
  The Bride Collector
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:

Muhteşem bir Ted Dekker kitabı daha. Yazarı bilen bilir, alır okur. Bilmeyen okurlar için kesinlikle tavsiye edilir. Hatta bu kitaptan başlamayın. Bundan sonraki kitaplarda (Çember Serisini dışarda tutuyorum, okumadım daha) beklenti yükselecektir. O yüzden ilk olarak "Oyun" okunabilir.

Uzun bir inceleme yapmak isterdim. Konu hakkında olsun, karakterler hakkında olsun ya da düşüncelerimi kapsayan uzun bir yorum. Ama zaten okunmadığı için (sitede çoğu güzel inceleme altlarda kalmış, hakettiği yerden çok çok uzakta) zahmete girmeye gerek duymadım.

Keyifli okumalar.

fazi 
18 May 01:17 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yine tam anlamıyla bir Ted Dekker romanıydı. Okumayı sürekli ertelediğim, vakit bulamadığım ama şimdi okuyunca da keşke daha önce okusaydım dediğim bir kitap oldu..
Tanrı'nın rakamı, mükemmelliğin sayısı 'yedi' ye ulaşmaya çalışan bir katil; ve katilin birbirinden güzel 'gelinleri'.. Dört kadının cesetlerini bulan FBI, diğer kurbanlar için elini çabuk tutmak zorunda!
Benim en beğendiğim kısımlar ise Sağlık ve Zeka Merkezi ve Paradise'ın romana dahil olduğu anlardı. Ayrıca, koleksiyoncunun kimliğinin kitapta açıkça belirtilmesini de sevdim. Katili aramaktansa, bulunacağı zamanı ve yapacaklarını merak ettirmişti okuyucuya Dekker. Bence kesinlikle işe yaramıştı.
Ted Dekker okuyan, tarzını bilen insanlar mutlaka Gelin Koleksiyoncusu'nu da sevecektir. Tavsiye ediyorum..

Yıldız 
21 May 22:29 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Nefesim kesilerek okuduğum ve uzun zaman etkisinde kaldığım enfes bir polisiye.. Aksiyonu, gizemi, psikolojiyi bu kitabında birleştirmeyi başarmış Ted Dekker. Elimizde kadınları öldüren bir seri katil var. Belki biraz klasik gibi gelecek ama öyle değil. Çok daha ilginçleşiyor. Kimsenin kaçırmaması gerek bir kitap bence hatta bu türü sevmeyenlerin bile :)

FATMA TABAKCI 
 16 Haz 02:44 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Film izler gibi kitap okumak...
Sanırım bu kitabı böyle özetleyebilirim. Gerilim, korku, aşk, biraz da delilik :)
Güzel bi konusu vardı. Sıkmadan heyecanla okudum. Tavsiye ederim.

Abdurrahman KARA 
19 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Uzun zamandır Tess Gerritsen okuyan biri olarak aynı heyecanı bulamamaktan korkarak başladığım kitabı,büyük bir zevk ve merakla okudum. Bittiğinde mi? Kütüphanem bir kitap kazanmış,ben ise bir yazar daha keşfetmiş oldum. Herkese iyi okumalar.

Penbegül Yılmaz 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 7/10 puan

FBI özel ajanı Brad Raines ve karşısında da kariyerinin en karmaşık ve zor davası var. Quinton Gauld, yani Gelin Koleksiyoncusu, o kadar kişinin hasta, sapık ruhlu katili. Ve orta yerde duran Paradise. Tabi bir de ortak bir bağlantı olan Sağlık ve Zeka Merkezi var. Yaklaşık yedi yıl önce Paradise'in reddettiği Quinton ondan intikam için güzel gördüğü beş kadını hunharca katleder adeta. Ardından FBI özel ajanı Nikki 'yi Brad yüzünden altıncı gözde olarak seçer ve katleder. Yedinci de en güzel olan Paradise' dir. Tabi Brad, Paradise'i kurtarmıştır, onu hem o adamın elinden kurtarmıştır, hem de onu o Sağlık ve Zeka Merkezi'nde olan fobilerinde kurtarmıştır.

HATİCE TEKLE 
08 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevginin yenemeyeceği hastalık yokmuş..Mantığa karşı aşkın galip gelişi hayata birbirleriyle tutunan iki insan .Saplantılı bi aşkın karşısında gerçek aşkın savaşının en güzel betimlemesi

Kitaptan 7 Alıntı

fazi 
16 May 11:21 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ted Dekker - Gelin Koleksiyoncusu
"...Başka birini anlamak, kısmen insanın kendini keşfetmesinden geçiyor."

Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Martı Yayınları E-kitap , Eylül 2012)Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Martı Yayınları E-kitap , Eylül 2012)
fazi 
16 May 10:59 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Ted Dekker - Gelin Koleksiyoncusu
"İnsan ancak sırları kadar hasta olabilir."

Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Martı Yayınları E-kitap , Eylül 2012)Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Martı Yayınları E-kitap , Eylül 2012)
Tuncay YILDIRIM 
 29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevgi
-Sevdiğiniz biri öldüğünde ,içinizdeki bir şey de ölüyor,siz ölüyorsunuz

Gelin Koleksiyoncusu, Ted DekkerGelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker

''Aynen söylendiği gibi, delilik ve dahilik arasında çok ince bir çizgi mevcut.''

Brad, ''Ve hatta bazı durumlarda çizgi bile olmadığı söyleniyor.''

Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Martı Yayınları)Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Martı Yayınları)
Tuncay YILDIRIM 
 29 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

özürlü
-Hayat gerçekten de sadece bir zihin oyunuydu öyle değil mi ? Ve insanların çoğu gerçekten özürlüydü. Zihnen.

Gelin Koleksiyoncusu, Ted DekkerGelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker

yapay
"Tüm dünya yapaydı, çeşitli rollere bürünmüş, sadece aptalları kandıran insanlarla doluydu. Maalesef kendilerinin olmayan bu görüntülerin arkasına o kadar uzun bir süre saklanmışlardı ki, yüzleri eskimiş, alışkanlıklarının farkındalıklarını bile kaybetmişlerdi."

Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Sayfa 39)Gelin Koleksiyoncusu, Ted Dekker (Sayfa 39)