Gelin Koleksiyoncusu

7,7/10  (18 Oy) · 
49 okunma  · 
13 beğeni  · 
817 gösterim
"Gelin Koleksiyoncusu korku ve gerilim dolu bir kitap, kalp atışlarınızın ne denli hızlandığını fark ettiğinizde çok şaşıracaksınız." -Tess Gerritsen-

"Kutsa Beni Tanrım, İşlediğim ve İşleyeceğim Günahlar İçin..."

FBI özel ajanı Brad Raines kariyerinin en karmaşık davasıyla karşı karşıyadır. Davanın ucunda dört genç kadını öldürmüş, sapık ruhlu ve bir o kadar da zeki bir seri katil vardır.

Her şey, terk edilmiş bir ahırda bulunan genç bir kadın cesediyle başlar. Ölü beden çırılçıplak soyulmuş, başına bir gelin duvağı konulmuş ve koltuk altlarından desteklenerek duvara sırtından yapıştırılmıştır. Topukları matkapla delinen cesedin en büyük özelliği ise, hâlâ çok güzel görünüyor olmasıdır.

FBI'ın Gelin Koleksiyoncusu olarak adlandırdığı katilin hedefi, mükemmelliğin sayısına yani Tanrı'nın rakamı olan "yedi"ye ulaşmaktır. Bunun için sırada ölümü bekleyen üç masum ve güzel kadın daha vardır. Katili bulmak artık tam bir zaman yarışına dönüşmüştür. Davayı çözmekte zorlanan Brad'in son umudu ise, yardım almak için başvurduğu sıra dışı kişi, şizofren tanısı konulan Paradise'tır. Cesede dokunduğunda, o kişinin ölmeden önceki son dakikalarını yaşama yeteneğine sahip Paradise, korkunç katil Gelin Koleksiyoncusu'nun yakalanmasına yardımcı olabilecek midir?

"Bu kitabı okuduktan sonra ruh halinizi sorgulayacak,
Ted Dekker'ın heyecan dolu romanıyla gerilimin iliklerinize kadar işlediğini hissedeceksiniz."
-Publishers Weekly-

"Muhteşem kurgusu, sürükleyici dili ve insanı hem kendini hem de çevresini sorgulamaya iten tarzıyla, Ted Dekker hayranlarının kaçırmaması gereken bir kitap."
-Library Journal-

"Muhteşem bir roman, kesinlikle meraklanacağınız
bir kurgusu var. Şizofren hastası bir kız ve gizemli, garip bir katil sizi beklemediğiniz sürprizlerle karşılaştıracak."
-Douglas Preston-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  568
 • ISBN:
  9786053480280
 • Orijinal Adı:
  The Bride Collector
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Abdurrahman KARA 
19 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Uzun zamandır Tess Gerritsen okuyan biri olarak aynı heyecanı bulamamaktan korkarak başladığım kitabı,büyük bir zevk ve merakla okudum. Bittiğinde mi? Kütüphanem bir kitap kazanmış,ben ise bir yazar daha keşfetmiş oldum. Herkese iyi okumalar.

Penbegül Yılmaz 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 7/10 puan

FBI özel ajanı Brad Raines ve karşısında da kariyerinin en karmaşık ve zor davası var. Quinton Gauld, yani Gelin Koleksiyoncusu, o kadar kişinin hasta, sapık ruhlu katili. Ve orta yerde duran Paradise. Tabi bir de ortak bir bağlantı olan Sağlık ve Zeka Merkezi var. Yaklaşık yedi yıl önce Paradise'in reddettiği Quinton ondan intikam için güzel gördüğü beş kadını hunharca katleder adeta. Ardından FBI özel ajanı Nikki 'yi Brad yüzünden altıncı gözde olarak seçer ve katleder. Yedinci de en güzel olan Paradise' dir. Tabi Brad, Paradise'i kurtarmıştır, onu hem o adamın elinden kurtarmıştır, hem de onu o Sağlık ve Zeka Merkezi'nde olan fobilerinde kurtarmıştır.

HATİCE TEKLE 
08 Tem 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sevginin yenemeyeceği hastalık yokmuş..Mantığa karşı aşkın galip gelişi hayata birbirleriyle tutunan iki insan .Saplantılı bi aşkın karşısında gerçek aşkın savaşının en güzel betimlemesi

Kitaptan 3 Alıntı