Gelin Tacı Hasta Kalplerin İlacı

8,9/10  (7 Oy) · 
21 okunma  · 
11 beğeni  · 
656 gösterim
- Rızık konusunda şüphe etmek, rızkı verenden şüphe etmektir. Sen kendine bir şey alacağın zaman güzel olanını seçiyorsun. Fakat Allah'a karşı hareket ve davranışlarında bu özeni hiç göstermiyorsun. - Gerçekten bütün geceyi ders vererek geçirirsen, nefsinin hoşuna gider de, aynı gece iki rekat namaz kılmak sana zor gelir. - İnsanlar bir tuhaf oldular, artık ahiret için biraraya gelmiyorlar. - Sakın ümitsizliğe kapılıp "kapılar bana kapandı" deme, kapıyı ısrarla vurana, kapı açılır.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  134
 • ISBN:
  9799758366124
 • Yayınevi:
  Üsküdar Yayınevi
 • Kitabın Türü:
ahibbai 
08 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

niye daha önce okumadım diyeceğiniz cinsten, hasta kalplerin ilacı bir kitap. :) yanı başınızda bulundurun, her gün 3-4 sayfa şifa niyetine okuyun, eminim iyi gelecektir.

Songül 
31 Oca 11:54 · 8/10 puan

Günahlarla dolu günlerimize..
Teselliyi kitapta bulmak istedim yine. 
Evet ben artık ''Aynam paslı diyeceğine gözüm hasta de.'' nasihatine kulak verip, ''Eğer aklın varsa, sana ağlanılmadan önce sen kendi haline ağla.'' deyimini kulağa küpe olacak nitelikte.

Şöyle sesleniyor okuyucuya ''Ey dünyayı kazanmak için ahiretini heba eden kişi'' deyip nasihati de ardından vermektedir.''...Allah'tan her vakit tevbe iste.'' Tevbe etmeyi Allah'ın sevgisinin göstergesi olduğunu belirtir. ''Senin seven kişi değil; sevilen kişi olman Allah'a daha sevimlidir. Sevilen nerde, seven nerede!?''

Ve son nasihatinde bize şöyle der; ''...senin yalnız kalmaya ihtiyacın var. Zira yalnızlığı alışkanlık edinen kimse şeref kazanır..''
''Yaratılana olan sevgin ne çok, Allah'a olan sevgin ne az!''
Kitabın başında da yazıldığı gibi hasta kalplerin ilâcı bir kitap.

علم سیری / رمله : 
 27 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

- Rızık konusunda şüphe etmek, rızkı verenden şüphe etmektir. Sen kendine bir şey alacağın zaman güzel olanını seçiyorsun. Fakat Allah'a karşı hareket ve davranışlarında bu özeni hiç göstermiyorsun.
- Gerçekten bütün geceyi ders vererek geçirirsen, nefsinin hoşuna gider de, aynı gece iki rekat namaz kılmak sana zor gelir. - İnsanlar bir tuhaf oldular, artık ahiret için biraraya gelmiyorlar. - Sakın ümitsizliğe kapılıp "kapılar bana kapandı" deme, kapıyı ısrarla vurana, kapı açılır.

sema kulaksız 
05 Oca 11:50 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kapağında da yazdığı gibi 'hasta kalplerin ilacı' . Düşkün olduğunuz bir zamanda ,koşmaktan yorulduğunuzda , yorulmuşluğunuza rağmen hiç bir yere varamadığınızda ; hani insan ağlamak ister ya tüm bu çabaya rağmen elleri bomboş kalınca , işte o elleri göğe yönelten ve aslında o elin dopdolu olduğu için hiçbir şey almadığını anlatan bir kitap. Hasta olduğuna 'inanan' kitabı mutlaka okumalı.

Kitaptan 16 Alıntı

AyşenurT__ 
12 Oca 21:50 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yağmur suları dağ başlarında değil, ancak alçak vadilerde birikir.
Kibirli insanların kalpleri de böyledir, rahmet onların kalplerinden akar; alçak gönüllülerin ise kalplerinde toplanır..

Gelin Tacı, Ataullah İskenderiGelin Tacı, Ataullah İskenderi
tûbâ 
08 Ağu 2017 · Kitabı okuyor

Tevbe: Manevî mevkîlerin ilkidir
Her günün sonunda o gün neler yaptığını düşün! Eğer kendini Allah'a kullukta bulursan, bundan dolayı Allah'a şükret. Allah'ın emirlerine aykırı davranışlarda bulursan, bundan dolayı da nefsini kötüle ve Allah'tan bağışlanma dile.
Senin için, Allah'la başbaşa kalarak nefsini kınadığın bir yalnızlık ortamından daha faydalı bir meclis yoktur.

Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 9 - Üsküdar Yayınevi)Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 9 - Üsküdar Yayınevi)

"Gökyüzü ile dostluk, onun yaratılışı üzerine derin düşüncelere dalmakla olur.
Yeryüzü ile dostluk, onun üzerinde olanlardan ibret almakla olur."

Gelin Tacı, Ataullah İskenderiGelin Tacı, Ataullah İskenderi
sema kulaksız 
05 Oca 12:47 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Asıl dost, O'dur
O'na hakkıyla saygı gösterseydin, seni kendisinden başkasına muhtaç etmezdi.

Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 26 - Üsküdar yayınevi)Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 26 - Üsküdar yayınevi)
sema kulaksız 
07 Oca 17:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Allahın emirlerine uymak ve O'na kulluk yapmak sana ağır gelip, ibadete karşı kendinde bir soğukluk bulduğun ve günah işlemek basit bir iş gibi gelip, ondan zevk aldığın zaman bil ki, tevbende samimi olamamışsın. Çünkü temel sağlam olsaydı , bina da mutlaka sağlam olurdu.

Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 41 - Üsküdar yayınevi)Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 41 - Üsküdar yayınevi)
Sultan 
12 Eki 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Günah manevi kirliliğe, manevi kirler de kalpte is'e yol açar. Kalbin bu is ve kurumdan temizliği ancak tevbe ile mümkündür. Günahın beraberinde zillet, kalp karanlığı ve Allah'ı ondan örten bir perde yayılır ve kaplar. Allah'a tevbe ettiğin vakit, günahın bu iz ve etkileri kaybolur.

Gelin Tacı, Ataullah İskenderiGelin Tacı, Ataullah İskenderi
sema kulaksız 
05 Oca 12:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Olgunluk kapısı sana bir kez açılsaydı, kötülüklere bir daha dönemezdin.

Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 25 - Üsküdar yayınevi)Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 25 - Üsküdar yayınevi)
sema kulaksız 
07 Oca 21:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Allah'tan başkasının kapılarında divan durmaktan ne kadar bayağılaştın!
Keşke başkasının güzelliklerine takılıp kaldığın gözlerin kör olsa.Allah'tan başkasının kapılarında divan durmaktan ne kadar bayağılaştın! Onlar seni ne kadar horladılar ve küçümsediler de sen hala Rabbine dönmeyi düşünmüyorsun.

Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 41 - Üsküdar yayınevi)Gelin Tacı, Ataullah İskenderi (Sayfa 41 - Üsküdar yayınevi)
2 /