Geliş ve Gidiş

0,0/10  (0 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
378 gösterim
"İkinci Dünya Savaşı boyunca yaşanan kolektif cinnet, özellikle Hitler faşizmi ile öne çıkmış ve insanlık tarihinin kara bir lekesi olmuştur. Faşist ya da komünist elbiseler giyerek insanlık tarihinin bu en büyük seri cinayetlerine her geçen gün bir yenisini ekleyen kolektivizmi; usta romancı Arthur Koestler'in kaleminden okumak isterseniz kitabın sayfalarını çevirmeye başlayın."
(Tanıtım Yazısından)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2007
 • Sayfa Sayısı:
  228
 • ISBN:
  9789756381113
 • Orijinal Adı:
  Arrival & Departure
 • Çeviri:
  Esra Özpınar
 • Yayınevi:
  Plato Film Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şeyma Ayhan 
03 Haz 01:46 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · Puan vermedi

Nazi Almanyasında Yahudi bile olmayan Peter onların hakkını savunuyormuş. Tamam arkadaşım insansın savunursun da ihanet ettim dediğin bir davada itiraf edecek bir şey yokken niye kendine bu kadar acı çektirdin. Okumasanız da olur vermek istediği mesajı verememiş ne yazıkki yazar.

Kitaptan 5 Alıntı

sezgin 
17 May 20:47 · Puan vermedi

geçmişin boğazına sokacaksın parmağını

Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 84 - plato film yayınları)Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 84 - plato film yayınları)
sezgin 
16 May 18:17 · Puan vermedi

ROSTAND; Cyrano de Bergerac(editörün çevirisi)
Ne diyorsunuz? gereksiz mi? biliyorum. Ama yalnızca başarı umuduyla da savaşılmaz ki. yo, yo Gereksizse daha da güzel. Sonuçta beni alaşağı edeceğinizi biliyorum. Önemi yok yine de savaşıyorum! Savaşıyorum! Savaşıyorum!

Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 1 - plato film yayınları)Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 1 - plato film yayınları)
Şeyma Ayhan 
24 May 00:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Rüya
"Dondurulmuş zamanın kristalinde bir fosilim ben" demişti. Tertemiz bir serinliğin bedenini kaplamaya başlamasıyla sakince "Billurlaşmış bir boşlukta, şimdi'de hapsolmuş bir tutsağım." diye fısıldadı.

Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 67 - Peter)Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 67 - Peter)
sezgin 
18 May 04:07 · Puan vermedi

Insanların ödediği en ağır bedel, hayali günahları için çektiği mahkumiyettir

Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 112 - Plato film yayıncılık)Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 112 - Plato film yayıncılık)
sezgin 
19 May 18:31 · Puan vermedi

Tarihte ortaya çıkan her yeni kozmopolit fikrin ilk önce belirli bir millete uyarlanıp milli bir tekel haline getirildikten sonra tüm milletlere yayıldığını bilmiyorsun anlaşılan . Medeni kanun dünyaya Romalı lejonlar üzerinden dağıldı. Hristiyanlık Avrupa'ya yayılmadan evvel Kutsal roma imparatorluğunda şekillendi. Fransız İhtilali'nin Fransızlara öğrettiği ilk şey yurtseverlik kavramı oldu. Hatta Ruslar bile bu yönteme başvurdular. Dünyaya yayılan bütün fikirler, önce küçük kabilelerde hayat bulmaktaydı. Roma kurdu, kutsal baba,parlamentonun anası, işçi sınıfının anavatanı... Bunlar, yani başlangıçta bir milletin ya da ırkın parçası olmayan fikirlerin tümü, dokunulmamış ütopyalar olarak kalmıştır

Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 168 - plato film yayınları)Geliş ve Gidiş, Arthur Koestler (Sayfa 168 - plato film yayınları)