Genç Prens'in Dönüşü

7,9/10  (39 Oy) · 
81 okunma  · 
28 beğeni  · 
1.165 gösterim
18 DİLE ÇEVRİLMİŞ ULUSLARARASI BESTSELLER GENÇ PRENS’İN DÖNÜŞÜ “O büyüseydi ne olurdu? Bir gence dönüşseydi? Yine masumiyetini koruyabilir miydi? Günümüz dünyasının yiten değerlerine, savaşlara, yaşanan acılara ve hastalıklara nasıl cevap verirdi? İşte A.G. Roemmers aklında bu sorularla kendini dokuz gün dokuz gece bir odaya kapatarak, ‘ruhunun derinliklerinden’ çıkacak bir hikâye yazmaya koyuldu. Sonuç Genç Prens'in Dönüşü oldu.” El Pais “Kafası karışmış bir dünyada yaşıyoruz; kim olduğumuzu, nerede olduğumuzu, nereye gittiğimizi bile bilmiyoruz artık. […] İşte bu yüzden kaybedilen değerleri yerine koymanın ve küçük şeylere yeniden önem vermeye geri dönmenin zamanı geldi.” A.G. Roemmers – El Mundo röportajı Genç Prens’in Dönüşü, yayımlanışından bugüne yediden yetmişe her yaştan okurun kalbine dokunmayı başarmış bir kahramanın, çocukluğumuzun Prensi'nin Dünya’ya dönüşünün hikâyesi… Patagonya’nın çorak topraklarında yalnız başına arabasıyla seyahat eden bir adam, yolda yardıma ihtiyacı olan bir gençle karşılaşır. Adam, genci arabasına alır ve birlikte seyahat etmeye başlarlar. Birbirinden çok farklı hayatlara ve karakterlere sahip iki kahramanımız, yol boyunca hayat ve insanlık üzerine derinlikli sohbetler gerçekleştirir, hikâyelerini paylaşırlar. Kahramanlar için bir manevi yolculuğa dönüşen bu seyahatte paylaştıkları kalp kırıkları, mutlulukları, inançları, çocukluktan olgunluğa attıkları adımlar, vicdani sorgulamaları, coşkuları; okuyan herkese yeni kapılar açacak öğütler taşıyor. Uluslararası bestseller Genç Prens’in Dönüşü, modern zamanlarda yitirdiklerimize vurgu yapan, sevginin gücüne ve mucizelere inancımızı tazeleyen bir kitap: Herkes içindeki Prens’i keşfedebilsin, kalbini hayata açabilsin diye…
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786050804225
 • Orijinal Adı:
  El regreso del Joven Príncipe
 • Çeviri:
  Deniz Torcu
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esther. Sema 
13 Şub 23:40 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Öncelikle bu kitabı beğenmeyenlerin oluşu canımı sıktı. Çünkü beğenmeyen kişilerin ne yazık ki Küçük Prens'i boş okuduklarını düşünüyorum. Bu eser belki onun kadar tatmin etmez herkesi, sonuçta yazar farklı ancak onun kadar da değerli bir eser.

Başlamadan önce kitabı okurken bu çalma listesini dinleyiniz
https://open.spotify.com/...9RtPpNQcaBFDh2UL94_g

Küçük Prens aramızda yaşamaya devam etseydi ne olurdu? Kalbinin saflığını, yumuşaklığını nasıl koruyacağını aynı bizler gibi merak eden yazar, bir nebze de olsa bunu aydınlatmak için bu kitabı bize sunmuş. Önsözde bu aydınlatmadan sonra şunları eklemiş:
" İşte bu yüzden sana yazmaya cüret ediyorum sevgili okur; yeni bir yüzyılın, bir milenyumun başında, içinde bulunduğumuz zamana daha umutla bak, bu kadar üzülme diye ..."

Ve o kadar muhteşem başka bir cümle ile devam ediyor önsöze:
" Eğer kendini yalnız hissediyorsan, eğer kalbinin safiyetini koruyor eğer gözlerin halen bir çocuğun hayatını muhafaza ediyorsa; belki de bu sayfaları okuduktan sonra yeniden yıldızların tebessümünü hissedebilirsin yüzünde, milyonlarca zil çalıyormuşçasına yakından duyabilirsin onları. "

Ve devam ediyoruz. Kemerlerinizi bağlayınız. Çünkü bu hikaye genç prensi yolda bulan birinin, onunla araba ile seyehati ile başlıyor. Emniyet kemeri şart bu yüzden. Arka koltukta yer alalım bizde.
Çünkü muhteşem sohbetimiz var. Prensimizin sorularına ve şoförümüzün terlemesi ancak tatmin edici ve mükemmel cevaplarına şahit olacaksınız. İçimizi ferahlatan cinsten ...
Başlarda şoför onun kim olduğunu anlayamadı ancak ileride farketti. Sonrasında canım prensin hikayesini dinliyoruz efendim.
Hikayede, umudunu kaybetmiş bir genç prens var. Tıpkı hepimiz gibi. Yol göstericimiz ise şoför ve hem genç prense hem bize hakikatleri göstererek, içimize sevinç ve umut tohumları ekiyor.

Öyle mutluluk ve umut vadedici ki bu kitap, tam okumalık, sarılmalık ve herkese hediye etmelik. Ben çok etkilendim. Olumsuz yorum yapan herkese inat okuyun. Pişman olmayacaksınız. Bizim şoförümüz yok belki ya da genç prensi görmüyoruz; ancak hissedebiliriz, herkesin gülümsemesi ve ışığında.Tıpkı yazarın dediği gibi. Herkes genç prens aslında. Şimdi onun gibi umudumuzu ve mutluluğumuzu geri alma zamanı kitapdaşlarım...

Müjdem Jastrow 
15 Şub 14:56 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Küçük Prens'in tadında olmasa da, çarpıcı bir anlatıma sahip. Kişisel Gelişim kitabı olarak nitelendirmek yerinde olur. Bazı bölümlerde çok güzel öğütler var. Sevginin büyüsüne ve onun her şeyi değiştirme gücüne olan inancımızı tazeliyor.

Genç Prens'in Dönüşü benzeri kitaplar

Melike AKAY 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Kitabı okumadan önce beklentim yüksekti. Fakat hayal kırıklığına uğrattı. Büyümüş bir küçük prens gözümde daha farklı canlanıyordu. Bu yüzden umduğumu bulamadım. Belli bölümlerde gerçekten çok güzel öğütler var ama bütünlük olarak o mükemmellik yok bence. Çocuklara daha çok hitap ettiğini düşünüyorum.

Esra B. 
21 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Küçük Prens kadar çarpıcı bir anlatıma sahip değil ama çok yumuşak bir dili var. Hepimiz özümüzde iyi insanlarız ve kitap bize bunu açığa çıkarmak için sevmenin yeterli olduğunu söylüyor. Ben beğendim, ufakta olsa hayata bakış açımı etkiledi. Denemenizi tavsiye ederim.

Astarte 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · 25 günde · 6/10 puan

Küçük prens in tadını vermedi. Yıllar sonra dünyaya geri dönen küçük prens genç bir delikanlıdır. Tek başına yolculuk eden biri yolda perişan halde bir genç görür ve onu arabasına alıp beraber yolculuk etmeye başlarlar.

Küçük Prens'in yerini tutamasa da beğeniyle okudum. Herkese de tavsiye ederim. Sade ve verilmek isteneni veren bir kitap. Bazı cümlelerde yazım yanlışı ve anlatım bozukluğu var.

senem reis 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

İçinde beğendiğim sözler vardı. Küçük prensin verdiği etkiyi vermedi ama. Yazar Küçük Prensin popüleritesine kapılmış hatta okunma oranlarında da net şekilde görebiliyoruz. Kitabı Küçük prensin devamı niteliğinde değerlendirmeyeceksek güzel denilebilirdi, devamı gibi düşüneceksek yetersizdi.

Mustafa Coskun 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Küçük Prens şöhretine sığınmış ama onun başarısına erişemeyecek bir kitap bence. Küçük Prens'ten çok yazarın söylemlerini etkin olduğu içeriğe sahip... ben pek beğenmedim...

Yemyeşil 
19 May 02:26 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Vasat yazar, vasat kitap. Çok gereksiz çok fazla felsefe boğucu olmuş. Ayrıca öyle küçük prens gibi olacağını hiç düşünmeyin. Benim için biraz vakit kaybı oldu diyebilirim.

görkem göktaş 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

küçük prens hayranlarına iyi gelebilecek bir kitap! Küçük prensi anlamadan okumanızı tavsiye etmem.

2 /

Kitaptan 65 Alıntı

Esther. Sema 
14 Şub 22:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

' Sahip olmak' bizi mutlu edemez, çünkü bizi 'var olmak' tan uzaklaştırır.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 68)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 68)
Esther. Sema 
14 Şub 21:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Zira insan acıyı ne kadar yakından tanırsa, daha sonra mutluluğun kıymetini o kadar iyi bilebilir.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 64)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 64)
Esther. Sema 
13 Şub 20:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

" Tüm otoyollar bu kadar zorba mıdır peki? Kim icat etti bunları?"
" İnsanlar."

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 18)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 18)
Esther. Sema 
15 Şub 22:35 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Karşındakinin mutluluğunu kendi mutluluğunun önüne koyabildiğinde duyduğun sevgi de gerçek demektir. Gerçek sevgi özgürdür, sınır tanımaz. Kendi isteklerini öncelemez, sevilen insanın iyiliğine odaklanır.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 101)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 101)
Esther. Sema 
15 Şub 21:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Eğer sever ve affedersen mutlu olursun, çünkü ancak böyle yaparak sen de sevilir ve affedilirsin.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 100)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 100)
Esther. Sema 
14 Şub 22:03 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sevmekle ilgili yüzlerce kitabın, basit bir öpücüğün yanında; yüzlerce tartışmanın, basit bir sevgi gösterisinin yanında bir hiç olduğunu, o an kadar net görmemiştim hiçbir zaman.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 64)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 64)
Esther. Sema 
14 Şub 14:04 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

İnsanoğlunun çektiği acının büyük bir kısmı, bizi çevreleyen şartlara karşı geliştirdiğimiz direnişten ve insanoğlu ile dünyanın kanunları arasındaki uyuşmazlıklardan doğmaktadır.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 33)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 33)
Esther. Sema 
 14 Şub 18:52 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Kendini problemin dışında tutuyor ve içinde bulunduğun durum için bir başkasını suçluyorsun; bu da problemin çözülmemesi için mükemmel bir yol.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 55)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 55)