Genç Prens'in Dönüşü

7,6/10  (25 Oy) · 
60 okunma  · 
19 beğeni  · 
971 gösterim
18 DİLE ÇEVRİLMİŞ ULUSLARARASI BESTSELLER GENÇ PRENS’İN DÖNÜŞÜ “O büyüseydi ne olurdu? Bir gence dönüşseydi? Yine masumiyetini koruyabilir miydi? Günümüz dünyasının yiten değerlerine, savaşlara, yaşanan acılara ve hastalıklara nasıl cevap verirdi? İşte A.G. Roemmers aklında bu sorularla kendini dokuz gün dokuz gece bir odaya kapatarak, ‘ruhunun derinliklerinden’ çıkacak bir hikâye yazmaya koyuldu. Sonuç Genç Prens'in Dönüşü oldu.” El Pais “Kafası karışmış bir dünyada yaşıyoruz; kim olduğumuzu, nerede olduğumuzu, nereye gittiğimizi bile bilmiyoruz artık. […] İşte bu yüzden kaybedilen değerleri yerine koymanın ve küçük şeylere yeniden önem vermeye geri dönmenin zamanı geldi.” A.G. Roemmers – El Mundo röportajı Genç Prens’in Dönüşü, yayımlanışından bugüne yediden yetmişe her yaştan okurun kalbine dokunmayı başarmış bir kahramanın, çocukluğumuzun Prensi'nin Dünya’ya dönüşünün hikâyesi… Patagonya’nın çorak topraklarında yalnız başına arabasıyla seyahat eden bir adam, yolda yardıma ihtiyacı olan bir gençle karşılaşır. Adam, genci arabasına alır ve birlikte seyahat etmeye başlarlar. Birbirinden çok farklı hayatlara ve karakterlere sahip iki kahramanımız, yol boyunca hayat ve insanlık üzerine derinlikli sohbetler gerçekleştirir, hikâyelerini paylaşırlar. Kahramanlar için bir manevi yolculuğa dönüşen bu seyahatte paylaştıkları kalp kırıkları, mutlulukları, inançları, çocukluktan olgunluğa attıkları adımlar, vicdani sorgulamaları, coşkuları; okuyan herkese yeni kapılar açacak öğütler taşıyor. Uluslararası bestseller Genç Prens’in Dönüşü, modern zamanlarda yitirdiklerimize vurgu yapan, sevginin gücüne ve mucizelere inancımızı tazeleyen bir kitap: Herkes içindeki Prens’i keşfedebilsin, kalbini hayata açabilsin diye…
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  128
 • ISBN:
  9786050804225
 • Orijinal Adı:
  El regreso del Joven Príncipe
 • Çeviri:
  Deniz Torcu
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Melike AKAY 
31 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 5/10 puan

Kitabı okumadan önce beklentim yüksekti. Fakat hayal kırıklığına uğrattı. Büyümüş bir küçük prens gözümde daha farklı canlanıyordu. Bu yüzden umduğumu bulamadım. Belli bölümlerde gerçekten çok güzel öğütler var ama bütünlük olarak o mükemmellik yok bence. Çocuklara daha çok hitap ettiğini düşünüyorum.

Esra B. 
21 Mar 2017 · Kitabı okudu · 5 günde · 8/10 puan

Küçük Prens kadar çarpıcı bir anlatıma sahip değil ama çok yumuşak bir dili var. Hepimiz özümüzde iyi insanlarız ve kitap bize bunu açığa çıkarmak için sevmenin yeterli olduğunu söylüyor. Ben beğendim, ufakta olsa hayata bakış açımı etkiledi. Denemenizi tavsiye ederim.

Astarte 
16 Kas 2017 · Kitabı okudu · 25 günde · 6/10 puan

Küçük prens in tadını vermedi. Yıllar sonra dünyaya geri dönen küçük prens genç bir delikanlıdır. Tek başına yolculuk eden biri yolda perişan halde bir genç görür ve onu arabasına alıp beraber yolculuk etmeye başlarlar.

Mustafa Coskun 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 3/10 puan

Küçük Prens şöhretine sığınmış ama onun başarısına erişemeyecek bir kitap bence. Küçük Prens'ten çok yazarın söylemlerini etkin olduğu içeriğe sahip... ben pek beğenmedim...

görkem göktaş 
18 Şub 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

küçük prens hayranlarına iyi gelebilecek bir kitap! Küçük prensi anlamadan okumanızı tavsiye etmem.

senem reis 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

İçinde beğendiğim sözler vardı. Küçük prensin verdiği etkiyi vermedi ama. Yazar Küçük Prensin popüleritesine kapılmış hatta okunma oranlarında da net şekilde görebiliyoruz. Kitabı Küçük prensin devamı niteliğinde değerlendirmeyeceksek güzel denilebilirdi, devamı gibi düşüneceksek yetersizdi.

Yağmur 
23 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Tabii ki bir Küçük Prens değil ama Küçük .Prensin Büyümüş hali.Farklı bir tarz olmasına rağmen beğendim.Akıcı ve güzel bir üslup kullanılmış.Keyifli okumalar.

BERRİN AKKAYA 
16 Mar 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Puan vermedi

İçinizdeki prens ya da prensesi dışarı çıkarmak için iyi bir kitap.Mutlu olmak,sevmek,sevindirmek için bir basamak daha olabilir.Ben sevgiyle okudum.teşekkürler.

Kitaptan 23 Alıntı

“Ben ciddi bir insan olmak istemiyorum.”
“Olmazsın o zaman.”
“Ama büyümek zorundayım.”
“Evet, öyle.”
“Ciddi bir insana dönüşmeden nasıl büyüyebilirim ki?”

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 67 - Timaş)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 67 - Timaş)
Burcu Dereli 
09 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ciddi insanların hayatta attıkları adımlar, sayısız madalya ve diplomalarla bezeli olsa da, ölüm ilanları kadar fâni ve dâhicedir. Kimse o ilanın altına dipnot olarak " Tüm bunlara rağmen, asla mutlu olmadı " ibaresini eklemeye cesaret edemez.
Gökyüzünün tonozu, fani yıldızlarla yazılan mezar taşlarıyla doludur.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 89)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 89)
Medyen Adsız 
21 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İyilik yapma bahanesiyle hayallerini yıkanlardan uzak dur,çünkü genelde yıktıkları hayallerin yerine koyacakları daha iyi bir şeyleri yoktur..

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 57 - Timaş)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 57 - Timaş)
senem reis 
05 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Eksikliklerini bile bile nasıl kendini sevebilir ki insan?
Eksikliklerini bildiği diğer insanları nasıl sevebiliyorsa öyle

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 100)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 100)
Pereperık-a Söe 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

..."Ama körler, kendilerinden başka kimsenin görmeye cesaret edemediklerini görürler. Bu gezegenin en cesur insanlarıdır onlar!"

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 19)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 19)
Melike AKAY 
27 Mar 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 5/10 puan

"Ruhen olgunlaşmanın ve mutluluğun yolu, büyümeye ve değişmeye cesareti olanlar için açılır."

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo RoemmersGenç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers
Pereperık-a Söe 
18 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

" kendimizi ve diğer insanları yargılamayı bırakabilseydik , hayatlarımız çok daha iyi durumda olurdu. Önümüzdeki sıkıntılar silsilesi yüzünden şikayet etmek, tüm bu sorunları ve zorlukları hak etmediğimizi düşünerek kendimize işkence etmek yerine; sorunları aşmak için elimizden geleni yapabilsek ve bazı şeyleri degistirmeyecegimizi kabul edebilsek... Eski bir Doğu atasözünün dediği gibi : karanlığı söveceğine kalk bir mum yak."

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 30)Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers (Sayfa 30)
Pereperık-a Söe 
21 Eki 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

" Hepimiz prens olarak doğarız; bazıları bunu bilmez, bazılarıysa unutur... Benim krallığım yalnızca içimdedir.

Genç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo RoemmersGenç Prens'in Dönüşü, Alejandro Guillermo Roemmers
3 /