Gençlerle Gönül Gönüle

7,5/10  (2 Oy) · 
6 okunma  · 
3 beğeni  · 
301 gösterim
Lafzını hep biliriz: “Alimin ölümü, alemin ölümüdür!” Güzel bir sözdür bu, anlamlı ve derin bir sözdür diğer birçok söz gibi. Ama söz dediğin boşa söylenmez ki!.. Bir hedefi, bir anlamı vardır sözlerin; yaydan boşanan bir ok gibi gidip hedefi tam kalbinden vurmak gibi bir amacı vardır. Belli ki kalpten çıkmıştır bu söz ve hedefi de diğer kalplere, diğer akıllara ulaşmaktır. Yine kadim bilgelerimiz bize demişlerdir ki: “Kalpten kalbe yol vardır!” O halde şimdi şunu demenin sırası değil mi: Ey insan, senin kalbini arayan sözler var, nerde kalbine giden yol?!..
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  120
 • ISBN:
  9789753897457
 • Yayınevi:
  Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Muhammed Said YAVUZ 
28 Nis 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Sayın Prof. Dr. Mustafa Kara hocamız 'Gençlerle Gönül Gönüle' kitabını sade, yalın, ayet ve hadisi şeriflerle donatmış özlü bir şekilde kaleme almıştır. Gençlerin çoğu zaman gaflete düştükeleri konular üzerinde durmasını beğendim. Örneğin, anne babadan başlaması ve ömrün çabuk geçmesi ile sonlandırması güzel bir giriş ve sonuçtur..

Gençlik, öyle güzel öyle eğlenceli bir zamandır ki ancak yaşanır, bunu yaşayanlar bilir. Genç insan heyecanlıdır, pek ince noktayı düşünmeden işe koyulur, çünkü özgüven vardır..
Gençlik kalıcı mıdır?
Sorusunu soralım kendimize daha doğrusu büyüklerimize, alacağımız cevap klasik bir cevap olacaktır -Rüzgar gibidir.,
Kullanabilen yoluna sağ salim varır kazasız belasız ama kullanamayan heba olur savrulur boşluğa doğru. Ben 19 yaşındayım bende şimdi gencim ALLLAH gençliğini hayırlı amellerde kullanan gençlelrden eylesin beni ve ben yaşındakileri...