Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar

·
Okunma
·
Beğeni
·
3740
Gösterim
Adı:
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
Baskı tarihi:
Mart 2010
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756717004
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mektup Yayınları
Baskılar:
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar?
Yüzlerce soruya yüzlerce cevap verdik. Ve dedik ki, "Nedenler, niçinler nedendir bitmez. Bir şeyi inkar için yok diyebilmek yetmez."
408 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Diğer kitaplarına oranla daha iyi, katılıp katılmamak size kalmış ama değişik soru ve cevapların yer aldığı ilginizi çekebilecek bir kitap. Daha objektif olup bilimsel cevaplar verilebilseydi aslında daha çok okunmaya değer olabilirdi.
408 syf.
·35 günde·1/10
Gençliğin imanını sorularla çalmadılar !..Cevap verilmesi gereken sorulara mantıksal tutarlılığı olmayan cevaplar verdiğiniz ve bu soruları geçiştirdiğiniz için gençleri imanını siz çaldırdınız.gençleri sorgulamadan itaat etmeye zorladığınız için dinden uzaklaştılar.Mufazakar insanlar olarak söylenilenler ve yapılanlar birbiriyle uyuşmadığı için nesiller bu kadar dine tepkili.Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol sadece bunu başarabilseydik daha inançlı nesiller yetişebilirdi.müslümanlığı sadece namaz kılmak ve oruç tutmak ile bir tuttuğumuz için gençliğin imanı çalındı.sadece islam dini değil dünya üzerindeki dinlerin temel dayanak noktaları;adil olmak,dürüst olmak,yalan söylememek,hak yememek bunları öğretmediğiniz için gençliğin imanı çalındı...
344 syf.
·15 günde
Kitap, başlığından da anlaşılacağı gibi sorular üzerine kurulu. İmanın sorularla çalınmasından kasıt; farkına varmadan kafamıza yerleştirilen(hatta gerçekten İslam'ı hakkıyla tanıyamadığımızdan bazılarının ne kadar abes olduğu fark edemediğimiz) veyahut aklımıza takılan bir takım soruların bilmeden, araştırmadan gelişigüzel inandırılıp doğru cevaplandırılmadığı için nasıl büyük sorunlara yol açtığı. Yazar kitabında bu sorulara cevap veriyor. Yazılış zamanı her ne kadar eski olsa da bazı soruların hala devam ettiğini görüyoruz. Dili bir tık sert olsa da böyle olması iyi oldu. Çünkü bazen rahatsızlık duymamız gerektiğini düşünüyorum. Yani böyle ciddi düşünmediğimiz sürece bu konulara gereken ehemmiyeti veremiyoruz. Yazar bana çok samimi geldi. Kitabı okurken o çaba, o çırpınış, gençliğin imanını kurtarmak için bir şeyler yapma isteği çok net kendini belli ediyor. Yazarın da söylediği gibi "Hatalarım benim, güzelikler davamındır.", "Beni amelimle değil, niyetimle ölçen dost" Elbet ufak tefek hatalar olabilir. Fakat öğrenmek isteyenler için güzel bir aydınlatıcı, en azından daha fazlasını öğrenmek için araştırmaya sevk eden bir kitap olmuş. Herkese ve özellikle de liseli gençlere tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar.
Rezzak
Rezzak Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar'ı inceledi.
408 syf.
·131 günde·10/10
Kafanızda soru uyandıran dini sorular için önemli bir cevap kaynağıdır. Bence bu kitap çok faydalı bir kitap tavsiye ediyorum ve sizde tavsiye edin, çünkü genel olarak çevremize baktığımızda başka kişilerde hatta kendimizde bile görebiliyoruz ki öyle kafayı karıştıran sorular geliyor ki sanki düşündüğümüz gerçekmiş gibi doğruymuş gibi fakat dusunduklerimizin yanlış olduğunu fark ediyoruz ..
400 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Emine şenlikoğlu'nun okuduğum ilk kitabı iyi ki de okumuşum ve herkesin mutlaka okuması gereken muazzam bir kitap 1984 yılında yazılan ve Anayasanın 163.maddesini ihlal ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp sonra 8 yıl üç ay hapis cezası almasına neden olan o kitap daha sonra infaz yasasından yararlanıp 2.5 yıl hapis yattıktan sonra çıkmıştır.

Okuyorum okuyorum aklım almıyor hapise girecek ve kitabın toplanmasını sağlayacak aykırı tek bir söz dahi yok!

Allah'ın varlığını, islâm'ın hakiki yönünü, Kur'an'ı Kerim'i anlattığı için mi?
Ya da bilimsel açıklamaları ile insanları hayran bıraktığı için mi?
Veyahut insanlar gerçekleri görüp düzene hatta düzensizliğe meydan okuyacakları için mi?
"Allah'ın kitabı Anayasamızdır."
Çünkü bugün sizin belirlediğiniz Anayasa tecavüzcüleri serbest bırakıyor!
Hayvanları öldürenler elini kolunu sallayarak geziyor!
Dolandırıcılar hapishanede el bebek gül bebek yiyip içip yatıyor!
Kadınları çocukları canice katledenler hapishanede ceza adı altında besleniyor!

Adalet nerde?
Meydan okuduğunuz kabul etmediğiniz beğenmeyerek yüz çevirdiğiniz Kur'an-ı Kerim haksız siz mi haklısınız...

Bir kişi dahi hakkı görsün bilsin diye hapis yatmayı göze alan bir kadındır Emine Şenlikoğlu
408 syf.
·Puan vermedi
Gençliğin imanını sorularla çalmadılar !..Cevap verilmesi gereken sorulara mantıksal tutarlılığı olmayan cevaplar verdiğiniz ve bu soruları geçiştirdiğiniz için gençleri imanını siz çaldırdınız.gençleri sorgulamadan itaat etmeye zorladığınız için dinden uzaklaştılar.Mufazakar insanlar olarak söylenilenler ve yapılanlar birbiriyle uyuşmadığı için nesiller bu kadar dine tepkili.Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol sadece bunu başarabilseydik daha inançlı nesiller yetişebilirdi.müslümanlığı sadece namaz kılmak ve oruç tutmak ile bir tuttuğumuz için gençliğin imanı çalındı.sadece islam dini değil dünya üzerindeki dinlerin temel dayanak noktaları;adil olmak,dürüst olmak,yalan söylememek,hak yememek bunları öğretmediğiniz için gençliğin imanı çalındı
408 syf.
·Beğendi·10/10
Özellikle aklı karışan gençler icin guzel bir kitap. Sorularla insanların aklını karistiranlara cevap olarak yazılmış bir eser. Hapishane yıllarında yazılmış olan bu eser lise çağı gençler icin gayet başarılı bir kitap
408 syf.
·2 günde·6/10
Sorularla gençliğimi çalan kitap.Yazar dönemin şartlarında magdur edildiği için medya tarafından ön plana çıkarılsa da,o dönemin şartlarındaki gençlik için yazılmış güzel bir eserdi.
408 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10
Neyse...
Bu kitap mahkemeye verildi ve ben 8 yıl 4 ay hapis cezası aldım. 2,5 yıl hapis yattıktan sonra, çıkan infaz yasasından faydalandım. Oralar uzun hikayeler. Burası da Cezaevi isimli kitabımda detayları işledim. Ve Gençliğin İmanı Sorularla Çaldılar kitabı çok tutuldu. Bu kitap çok kişinin hidayetine vesile oldu. Hâlâ aynı oranda gidiyor. Satışı yasak değil.
2006 yılında tekrar gözden geçirip ufak-tefek hatalarını rutuş yaptım.
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar’ın özetle yazılış hikayesi bu. Sizde okursanız burada yazmadığım sebepleri de göreceksiniz.
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitabındaki sorulardan birkaçı.
• Allah’ın varlığının delilleri nelerdir?
• Allah niçin görünmüyor
• Kur’an’ın Allah tarafından indiğine dair modern ilimde delil var mı?
• Kabir azabı var mı?
• Peygamber bugüne kadar yaşasaydı ona tâbi olurdum niçin öldü?
• Çok evlilik
• Öldükten sonra nasıl dirileceğiz
• Allah kainatı yaratmaya neden lüzüm gördü?
• Ruhun varlığı, ibadetin karşılığı hemen verilse gibi kimi iyi niyet kimi tuzak sorular. Hepsinin cevabı verilmiştir, herkese özel cevaplar olmasa da!
3- "Güneş ve Ay bir hüsban iledir. "
ayetindeki 'hüsban' 'hesap manasına',
'bir hesap iledir, hesaplıdır' şeklinde anlaşılacağı gibi,
kök dolayısıyla 'hasbü-reha':
Değirmen taşının ekseni manasında Güneş ve Ay'ın
hem eksenlerinin olduğu, hem yuvarlak olduğu
ve hem de döndükleri anlaşılır.

* Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar -
Emine Şenliklioğlu - Sy: 75 *
408 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Yazarlığa bu kitabıyla başlayan Emine Şenlikoğlu, kendisinin cezaevine girmesine sebep olan ve özellikle İslam dinine inanmayan ve yanlış bilgi sahibi olan insanların akıllarına takılan soruları genellikle Kuran-ı Kerim ve sünnetlerle cevaplamak için kaleme almış.

Aslında kitabı okuduğumuzda cevaplanması gereken bir çok sorunun örneklerle açığa kavuşması, iman eden insanları bile mutlu edecek şekilde yazılmış.

Kitabın yazılış amaçlarından biride yehova şahitliğine geçip din değiştiren bir ailenin hayatı olsa gerek

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
Baskı tarihi:
Mart 2010
Sayfa sayısı:
408
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789756717004
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Mektup Yayınları
Baskılar:
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar
Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar?
Yüzlerce soruya yüzlerce cevap verdik. Ve dedik ki, "Nedenler, niçinler nedendir bitmez. Bir şeyi inkar için yok diyebilmek yetmez."

Kitabı okuyanlar 815 okur

  • İsmail özer
  • KİTAB - I AŞK
  • Ümmü
  • Ümran sezen
  • İkarpot
  • Dilara Akbulut
  • Emre Yol
  • Metin
  • Şahin
  • Betül

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.6
14-17 Yaş
%2.5
18-24 Yaş
%20.7
25-34 Yaş
%33.9
35-44 Yaş
%26.4
45-54 Yaş
%8.3
55-64 Yaş
%1.7
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%60.1
Erkek
%39.9

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%34.1 (44)
9
%7.8 (10)
8
%15.5 (20)
7
%14 (18)
6
%7 (9)
5
%7 (9)
4
%2.3 (3)
3
%1.6 (2)
2
%0
1
%5.4 (7)

Kitabın sıralamaları