Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar

Emine Şenlikoğlu

Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar Gönderileri

Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar kitaplarını, Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar sözleri ve alıntılarını, Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar yazarlarını, Gençliğin İmanını Sorularla Çaldılar yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
Yoksa ben ölümüyüm*
Bedenden ayrılan ruhun gördüğü azaba kabir azabı denmiştir. Çünkü ruh hayatı insanın ölümüyle başlar.
Sayfa 114
Reklam
Kalplerimizin mutmain olmasını istiyorsak şu üç şeyi çok iyi bilmemiz lazım: 1 Akıl her şeyi çözemez. 2 Akılsız da hiç bir şey çözülmez. 3 İlim, tefekkür ve amel olmazsa, akıl iflas eder, yani belli bir noktadan öteye gidemez. Bilhassa ilimsiz olmaz.
Sayfa 58
Geceleyin gökyüzüne tefekkürle bakınca insanın kalbine gökyüzünün feyzinden feyiz akar.
Sayfa 57
Dünya, ilk ve son sayfaları yırtılmış bir kitap gibidir. Ne önünü ne de sonunu okuyabiliyoruz.
Sayfa 44
Şikayetim var Rabb'im,derdim çok büyük Sanki bütün insanlık sırtımda yük. Allah öyle var ki , varlığının her şeyde imzası var. Dünya, çürük bir diş gibidir, onu çıkarmadan sahibine rahat yoktur. Şeytan ismi sıfattır. Allah'tan kulunu koparan herkese her şeye şeytan denir. İçinizden bir seyler değişmeden,dışınızda asla bir şey değişmez.
Reklam
Zina eden kadın ayıplandığı kadar, zina eden erkek de ayıplanmalıdır.
Reklam
İslam'ın sahibi olduğunu bildir. Meydan oku İslam düşmanlarına, sahip çık dinine. O emanet senin. Her kanadı açıldı. Assalar seni, kurşundan ipe, demelisin DİNİM BENİM.
Maddi karşılık bekleyenin aşkı, gücü ve maneviyatı ölür. Kişi, gözün kör olsun nefis, beni yakıyorsun. Rabbim için yaptım hepsini yıkıyorsun. Demelidir.
Müslüman, fakirleri imrendirecek şekilde, zenginleri de iğrendirecek şekilde giyinmemelidir.
880 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.