Gerçeklik Duygusunun Kaybolması Siyaset-Toplum-İnsan

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
0 beğeni  · 
7 gösterim
Ataol Behramoğlu çağdaş edebiyatımızın en önde gelen şairlerinden biri olmasının yanı sıra "deneme"lerindeki akılcı saptamalar, gözlem gücü, yalın ve akıcı biçemiyle de geniş okur yığınlarının ilgi ve beğeniyle izlediği bir yazarımızdır.
"Siyaset-Toplum-İnsan" alt başlığı altında toplanan "Gerçeklik Duygusunun Kaybolması" adlı bu kitapta toplumcu ve yurtsever bir aydının, aydın olma sorumluluğu ve sanatçı duyarlılığıyla, aynı anda ulusal ve evrensel bir bakış açısıyla, ülkemizi ilgilendiren tüm yaşamsal konularda, odak noktasına insanı alan tanıklıklarını bulacaksınız.
Bu kitaptaki yazıların oluşturduğu toplumsal öykü, aynı zamanda tek tek bireysel yaşamlarımızın da öyküsüdür... Çünkü, kitaba adını veren yazıdaki son cümlelerle "söz konusu olan hayatımız, hayatlarımız... Bunun da ötesinde, ülkemizin hayatı"dır... Çünkü, "eğer toplumda gerçeklik duygusu, insanca değerlere olan inanç, güven canlandırılıp güçlendirilmezse, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir 'mafya cumhuriyeti'ne dönüştüğü gerçeğini er geç kabul etmek zorunda kalacağız demektir..."
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2001
 • Sayfa Sayısı:
  286
 • ISBN:
  9789753083201
 • Yayınevi:
  Gendaş Yayınları
 • Kitabın Türü: