Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri

8,2/10  (23 Oy) · 
64 okunma  · 
32 beğeni  · 
7.378 gösterim
Hemen herkesin sizin psikolojiniz üzerine sizden çok kafa yorduğu bir zamanda yaşıyoruz. Şampuanınızın üstündeki yazı karakterinden ofis duvarlarının rengine; sevgili seçiminizden kime oy verdiğinize; tükettiklerinizden bağımlılıklarınıza hemen her şey psikolojik araştırmaların konusu ve bunların etkisi altında şekilleniyor. Psikoloji bilimi, hakkınızda o meşhur "beni anlamadılar!" serzenişiyle kestirip atamayacağınız kadar fazlasını biliyor; insana başka türlü bakmanızı sağlayacak kadar fazlasını.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, anlatım dilinden tasarımına kadar kolay anlaşılır olmayı hedeflemiş, şahane bir psikolojiye giriş kitabı. Duygu, düşünce ve davranışlarımızın kökenine dair bilim insanlarının yaptığı keşifleri, sonuçlarına inanmakta zorluk çekeceğimiz deneyleri ve "neden itaat ederiz?" gibi mühim soruların cevaplarını (s.97, lütfen hemen şimdi bir göz atın) paylaşıyor. İnsanı -öncelikle de kendini- tanımak isteyen herkes için güzel bir rehber.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786054729180
 • Çeviri:
  Sumru Ağıryürüyen
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:

MUTLU OLMAK İSTİYORSAN,OL. Lev Tolstoy-1900 sayfa 55

Kitap, domingo yayınlarından çıkan 206 sayfalık sert kapak tasarımıyla kusursuzdur. İçerisindeki yazı ve dizayn stili de yorucu değildir. Kitabın sonunda terimler sözlüğü bulunmaktadır. Bu da okura kolaylık sağlar.
Günümüzde psikoloji üzerine çok fazla bilgi yüklemesine maruz kalıyoruz. Doğru bilgi için bu kitabı öneririm.

Nurten Ulaba 
23 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu tür kitapları okumayı çok sevdiğim için yine bir solukta okudum. İnsan psikolojisi üzerine akademik bilgiler verilmiş .Biraz sığ bilgi gibi geldi. Biraz daha açıklayıcı örneklendirilebilirdi. İnsanın zihin yapısı ve davranışları incelenmiş.

Ayşenur 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Psikolojiye ilgi duyanların temel kavramlarla ilgili bilgi sahibi olabileceği bir kitap. İçindeki kavramlar kısaca net bir şekilde açıklanmış. Kütüphane de bulundurulması gereken faydalı akıcı bir eser.

Aysel Allahverdiyeva 
25 Şub 2017 · Kitabı okudu · 6 günde

İnsan bazen anlaması gereken şeyleri anlamıyor, lakin doğru anladığı zannetdiyi şeyleri aslında yanlış anlıyor. Onun için kendinizi iyi tanımak istiyorsanız kendinize empati kurmayı mutlaka başarın.

kenan 
17 Ağu 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

GERÇEKTEN BİLMEMİZ GEREKMİYOR..EKONOMİYLE İLGİLENEN İNSANLARIN FAYDALANACA BİLECEGİ BİR KİTAP..3 DEFA ALDIM ELİME BİTİRMEK İÇİN DAHA BİTİREMEDİM...

İndantee 
15 Oca 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap psikoloji ile ilgili detaylara değinmiş ve herkesin anlayabileceği açık bir dil ile yazılmış. Kavramların ortaya çıkışını kronolojik olarak en alt satırda göstermiş ve konu ya da kavramla ilgili her sayfada alıntılara yer vermiş bu yönüyle başarılı. İlgi çekici bir psikolojiye giriş kitabı.

Mustafa içöz 
07 Haz 2017 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Psikoloji olayını yüzeysel biçimde ve akademik bie dil ile anlatan bir çok psikolojik durum hakkinda kafa yoran obsesif kişilik beni içine cekip her karakter hakkinda bilgi sahibi olmami sagladi tesekkurler!

Muhammet Ali Tütüncü 
04 Kas 2017 · Kitabı okudu · 44 günde · Puan vermedi

Kitapta ilginç bilgiler mevcut. Belirli psikoloji alanlarını kısa kısa anlatmış. Tasarım yönünden güzel, gözünüz yorulmuyor. Psikoloji ye ilgisi olanlar okuyabilir

Kitaptan 22 Alıntı

Lev Tolstoy, 1900
Tüm yaşamımız kendi güvenliğimiz hakkında endişelenmek, yaşam için hazırlanmakla geçip gidiyor; öyle ki, gerçekte asla yaşamıyoruz.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 20 - Domingo yayınevi)Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 20 - Domingo yayınevi)

Lev Tolstoy
"Tüm yaşamımız kendi güvenliğimiz hakkında endişelenmek, yaşam için hazırlanmak ile geçip gidiyor; öyle ki, gerçekte asla yaşamıyoruz."

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 20 - Domingo)Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 20 - Domingo)
Muhammet Ali Tütüncü 
16 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Zekâ testi bazen kişinin o testi yaptırmayacak kadar zeki olmadığını gösterir

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 68 - L. Peter)Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 68 - L. Peter)
3 /