Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri

8,4/10  (9 Oy) · 
28 okunma  · 
13 beğeni  · 
4.974 gösterim
Hemen herkesin sizin psikolojiniz üzerine sizden çok kafa yorduğu bir zamanda yaşıyoruz. Şampuanınızın üstündeki yazı karakterinden ofis duvarlarının rengine; sevgili seçiminizden kime oy verdiğinize; tükettiklerinizden bağımlılıklarınıza hemen her şey psikolojik araştırmaların konusu ve bunların etkisi altında şekilleniyor. Psikoloji bilimi, hakkınızda o meşhur "beni anlamadılar!" serzenişiyle kestirip atamayacağınız kadar fazlasını biliyor; insana başka türlü bakmanızı sağlayacak kadar fazlasını.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, anlatım dilinden tasarımına kadar kolay anlaşılır olmayı hedeflemiş, şahane bir psikolojiye giriş kitabı. Duygu, düşünce ve davranışlarımızın kökenine dair bilim insanlarının yaptığı keşifleri, sonuçlarına inanmakta zorluk çekeceğimiz deneyleri ve "neden itaat ederiz?" gibi mühim soruların cevaplarını (s.97, lütfen hemen şimdi bir göz atın) paylaşıyor. İnsanı -öncelikle de kendini- tanımak isteyen herkes için güzel bir rehber.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9786054729180
 • Çeviri:
  Sumru Ağıryürüyen
 • Yayınevi:
  Domingo Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nurten Ulaba 
23 May 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bu tür kitapları okumayı çok sevdiğim için yine bir solukta okudum. İnsan psikolojisi üzerine akademik bilgiler verilmiş .Biraz sığ bilgi gibi geldi. Biraz daha açıklayıcı örneklendirilebilirdi. İnsanın zihin yapısı ve davranışları incelenmiş.

Ayşenur 
08 Kas 2016 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 8/10 puan

Psikolojiye ilgi duyanların temel kavramlarla ilgili bilgi sahibi olabileceği bir kitap. İçindeki kavramlar kısaca net bir şekilde açıklanmış. Kütüphane de bulundurulması gereken faydalı akıcı bir eser.

kenan 
17 Ağu 2016 · Kitabı yarım bıraktı · Puan vermedi

GERÇEKTEN BİLMEMİZ GEREKMİYOR..EKONOMİYLE İLGİLENEN İNSANLARIN FAYDALANACA BİLECEGİ BİR KİTAP..3 DEFA ALDIM ELİME BİTİRMEK İÇİN DAHA BİTİREMEDİM...

İndantee 
15 Oca 16:52 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap psikoloji ile ilgili detaylara değinmiş ve herkesin anlayabileceği açık bir dil ile yazılmış. Kavramların ortaya çıkışını kronolojik olarak en alt satırda göstermiş ve konu ya da kavramla ilgili her sayfada alıntılara yer vermiş bu yönüyle başarılı. İlgi çekici bir psikolojiye giriş kitabı.

Kitaptan 2 Alıntı

İndantee 
15 Oca 16:58 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Anormallikle ilgili bir diğer ilginç ölçüt de, anormal davranışa maruz kalan insanlardaki huzursuzluk duygusudur.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 7 - Domingo yayınlari)Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 7 - Domingo yayınlari)
İndantee 
17 Oca 21:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Geçmişi ve yaşı ne olursa olsun herkes, kazancın keyfini maksimize etmek yerine kaybın üzüntüsünü minimize etmeye çalışır.

Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 126)Gerçekten Bilmeniz Gereken 50 Psikoloji Fikri, Adrian Furnham (Sayfa 126)