Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek

8,3/10  (12 Oy) · 
17 okunma  · 
13 beğeni  · 
2.642 gösterim
Görev tanımı sektörler tarafından kabullenilmiş, toplum tarafından anlaşılmış olsa; hayatımızı etkileyen en önemli konuları gıda mühendislerine danışıyor olurduk. Onların bilim ve teknolojiyi buluşturan, sosyal bilimler ve mantığı da içine alan düşünce dünyasından bakan bir insan, tüm olayların arka planında aslında aynı mücadelenin yaşandığını anlayabilir. Problemlere ve hayata gıda mühendisi gibi yaklaşmak, her insanın tecrübe etmesi gereken bir düşünce deneyimi.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2016
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786059113526
 • Yayınevi:
  Kamer Yayınları
 • Kitabın Türü:

Medeniyetin Ütopyası
Karnı tok, kafası boş insanlar olarak sistem bize ne satarsa almaya razıyız. Gıda konusunu halletmiş olsak, ekmeğimizi ortak bölüşmeyi kabul etsek, karnımızı bir ekmeğin dahi doyurduğunu fark etsek; savaşları ve göz boyayıcı gündemleri bir kenara bırakıp önemli konulara odaklanan, sınırlar ve renkler ötesinde düşünen, el birlik gün tüm meselelerini çözen bir insanlık yaratmak için yani medeniyetin ütopyasını gerçekleştirmek için bir adım atmış olurduk.

Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 14 - Kamer Yayınları)Gıda Mühendisi Gibi Düşünmek, Abdullah Reha Nazlı (Sayfa 14 - Kamer Yayınları)
/ 1