Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Gizemli Gelinlik

Rachel Hauck
Eğer dört kadın tarafından giyilen yüz yıllık bir gelinlik olsa ne olurdu? Bu kadınlar kimler olurdu? Hayatları nasıl olurdu? O gelinlik nasıl kısmetlerine düşerdi? Neden o gelinliği giyerlerdi? Gelinlik eskimez miydi? Hepsine de hiç kusursuz uyabilir miydi? Sonsuz Bir Aşk, İnanç ve Kurtuluş Hikayesi Charlotte’un şık bir gelinlik butiği vardır. Gelinleri, bu büyük gün için hazırlamak onun yeteneği ve tutkusudur. Ama kendi düğünü yaklaşırken, mükemmel gelinliği bulamaz ve Tim’le evlenmek konusunda kararsızdır. Sonra Charlotte, bir açık arttırmada, eski bir sandık içinde bir klasik gelinlik satın alır. İnci ve satenlerle parlayan, el dikimi ve modası hiç geçmemiş yepyeni bir gelinlik… Fakat bu gelinlik nereden gelmiştir? Kim giymiştir? Kim onu bu sandığa kilitlemiştir? Ve bu gelinliğin, “kutsanmış olduğunu” ısrarla söyleyen mor kıyafetli adam kim olabilir? Charlotte gelinliğin hikayesini araştırır ve kendi aşk hayatından uzaklaşır. Gelinliği giyen kadınları buldukça başka bir hikaye oluşmaya başlar; 1912’de Emily. 1939’da Mary Grace. 1968’de Hillary. Hepsinin hikayesi acıyla, umutla dolu ve hepsinin ortak bir noktası vardır. Yüz yıllık gelinliğin ipleriyle örülmüş bir hikaye… Cesaret ve inancın gücü, Charlotte’un gerçek aşkı bulmasına yardım edebilir mi?
Yazar:
Rachel Hauck
Rachel Hauck
Çevirmen:
Meray Şen
Meray Şen
Editör:
Pervin Salman
Pervin Salman
Tasarımcı:
Emir Tali
Emir Tali
Tahmini Okuma Süresi: 10 sa. 4 dk.Sayfa Sayısı: 355Basım Tarihi: Nisan 2016İlk Yayın Tarihi: Mart 2013Yayınevi: Optimum KitapOrijinal Adı: The Wedding Dress
ISBN: 9786054688098Ülke: TürkiyeDil: TürkçeFormat: Karton kapak

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
355 syf.
·
Puan vermedi
·
9 günde okudu
Asırlık gelinlik, ilk sahibine nasip olduktan sonra kıyıda köşede bırakılıp, kaderine terk edilmez; sırayla varlığından habersiz olan üç gelinin daha hayatına dahil olur ve onları mihraba doğru taşır. Dördüncü gelinine dair planlar hazır olduğunda ise asırlık bir tarih gün yüzüne çıkar... Son gelin Charlotte, aslında bir gelinlik mağazası sahibidir; fakat çok hızlı bir şekilde aşık olup, hızlıca nişanlanıp, yine aynı hızda kendi düğününü organize etmek, ona danışan diğer gelin adaylarının hayatını kolaylaştırdığı gibi kolay olmaz. Velhasıl, çok sevdiği nişanlısı Tim'den, düğünlerinden birkaç hafta önce ayrılır. Charlotte'un hayatına bahsi geçen "Gizemli Gelinlik" ise, Charlotte'un ayrılık fikrini düşünmek için bir zamanlar annesiyle çokça gittiği Ludlow Tepesinde karşısına çıkar. O gün, büyük bir mezat pazarı kurulmuştur ve Charlotte neye uğradığını dahi şaşıramadan, gelinliğin olduğu fakat içinde ne olduğunu bilmediği eski ve koca bir sandıkla evine döner... Olaylar, sandık açıldıktan sonra başlar... Emily Daniel 1912 Mary Thomas 1939 Hillary Joel 1968 Charlotte Tim Saf bir sevgiyle yazılmış bir romandı. Gerçek hayata oranla, sanırım abartı derecede "iyi niyetli" insan ruhuyla kurgulanmış, en kötü karakterinin dahi ezdiği karıncayla empati yapacak kıvamda olduğu, okuyanın içine durup durup sükunet bırakan bir hikâyeydi. Aşıkların arasına ihanet serpiştirilmiş fakat duruma kızılması gereken yerde dahi "iyimserlik" algısı oluşturulmuş bir hikâyeydi de diyebilirim ;) Eh, bu romana Debbie Macomber'ın da fikirleri değmiş. Pamuk gibi olmak normal galiba ;)
Gizemli Gelinlik
Gizemli GelinlikRachel Hauck · Optimum Kitap · 201645 okunma
Reklam
355 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Yüzyıllık bir gelinlik ve dört özel gelinin hikayesi. Gelinliğin hikayesini Charlotte ortaya çıkarır. İlk gelin 1912' de Emily. İkinci gelin 1939'da Mary Grace. Üçüncü gelin 1968'de Hillary Dördüncü gelin gelinliğin hikayesini ortaya çıkaran Charlotte. Charlotte gelinliğin hikayesini ortaya çıkarırken, kendi bilinmez babası hakkında da bilgiye ulaşır. Gelinliğin sihri ise onu giyen her bir gelinin üstüne tam olması.
Gizemli Gelinlik
Gizemli GelinlikRachel Hauck · Optimum Kitap · 201645 okunma
355 syf.
·
Puan vermedi
Charlotte şık bir gelinlik butiği olan nişanlı bir kadın. Birgün evlilikle ilgili endişelerini gidermek için küçükken annesiyle gittiği tepeye gider ve tesadüf eseri orada açık arttırmayla satılan ürünlerin standları kuruludur. Satıcı adamın ısrarı üzerine daha nasıl olduğunu anlamadan çok eski bir sandık alır. Birkaç hafta sonra sandığı açtığında içinden çok şık bir gelinlik çıkar. Çıkan fatura ve bir künyeden yola çıkarak; gelinliğin yüzyıl öncesine ait olduğunu anlar ve gelinliğin sahiplerini bulmaya karar verir. Uzun arayışlar sonucu gelinliğin ilk sahibine ulaştığında kim olduğunu bilmediği babasının da kimliğine ulaşacağından habersizdir.. Kitapta Charlotte'nin yanısıra yüzyıl öncesinde yaşayan Emily'nin de hayatı anlatılıyor ve bağlantıyı çözebiliyorsunuz ancak, sürprizler bitmiyor. Sıkılmadan ve merak ederek okunabilecek bir kitap. Tavsiye edebilirim..
Gizemli Gelinlik
Gizemli GelinlikRachel Hauck · Optimum Kitap · 201645 okunma
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.