Gizemli Kitabın İzinde Sınır Tanımaz Gezginin Günlüğü

6,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
0 beğeni  · 
501 gösterim
Sınır tanımaz gezginin en arkadaşı olan Ender bir kitap okur ve çok etkilenir. Bu kitap büyük bir bilgenin tarihçe-i hayatıdır... Türkiye'nin farklı yerlerinde yaşamak zorunda kalmış, hak için, özgürlük için bütün hayatı mücadeleye geçmiş bu bilgenin izini sürmeye karar verirler.


Onun 'Ben ekmeksiz yaşarım, hürriyetsiz yaşayamam' sözünden hareketle sırt çantalarına aldıkları az bir eşya ve biraz cep harçlıyla ile yola çıkan genç gezginler, yol boyunca türlü maceralar yaşayıp, farklı insanlarla tanışacak ve gittikleri şehirlerin kültürleri hakkında ilginç bilgiler edinecekler...


Sevimli çizimlerin yer aldığı bu kitapta "Güzel Ülkem Türkiye" teması üzerinden "Hayal Gücü ve Gizemler" kavramı ustaca işleniyor.


Hadi Bitlis, Siirt, Van, Erzurum, İstanbul, Ankara, Isparta, Eskişehir, Kastamonu, Denizli, Afyon, Şanlıurfa yolcusu kalmasınnnn!!!
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  220
 • ISBN:
  9786051440750
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitapları
 • Kitabın Türü:
Şule Yıldırım 
27 May 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Aslında öylesine aldığım bir kitaptı ama içeriğine hayran kaldım adı sizi yanıltmasın anlatılanları seveceksiniz.Ben önce ismine aldanıp daha farklı düşünmüştüm sonra çok beğendim