Adı:
Gizli Bahçe
Baskı tarihi:
19 Mart 2019
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750712937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Çocuk Yayınları
Akrabalarının yanına taşınmak zorunda kalan Mary, zamanını malikanenin bahçelerinde oynayarak geçirir.
Kendi gibi huysuz bir çocuk olan kuzeni Colin ile malikanenin sayısız odalarından birinde karşılaşır.
Bir sır onları birbirlerine daha da yakınlaştırır. Mary, Colin ve Dickon seni de bu maceranın bir parçası olmaya çağırıyor.
280 syf.
8 yaşındaki kardeşime okuması için almıştım. Ama uygun olup olmadığına emin olmak için önce kendim okudum. Sanırım gönül rahatlığıyla okutabilirim ona. :)
.
Mary 10 yaşında küçük bir kız çocuğudur. Hindistan'da ailesiyle birlikte yaşıyor ama ruhen yalnız. Babasının sürekli iş seyahatlerinde olmasi annesinin gezmeye olan düşkünlüğü nedeniyle dadılarla yaşıyor ve umursanmadığını düşündüğünden o da kimseyi umursamıyor, yüzü gülmüyor ve mutsuz. Bir zaman sonra anne ve babasını kaybediyor. Bunun üzerine tamamen yalnız kaldığını düşünürken İngiltere'de bir dayısı olduğu haberinden sonra oraya gönderiliyor. Dayısın evinde hizmetçi Martha ile tanışıyor ve ilk kez dayısının evinde sevildiğini hissediyor artık yüzü gülüyor. İlerleyen zamanlarda bahçıvan, Martha'nın kardeşi Dickon ve dayısının oğlu Colin ile tanışıyor. Asıl güzellik Colin'de. Hasta olduğunu düşündüğünden dolayı dışarı çıkmıyor sürekli odsasında-karanlık- zamanını kitap okuyarak geçiren öfkeli ve huysuz bir çocuk. Ta ki Mary ile tanışana kadar. Ardından Colin'in yürümeyi başarması ve dayının yasakladığı gizli bahçenin çocuklar tarafından yeniden canlanmasını görmesi üzerine kitap mutlu sonla bitiyor.
.
Biraz Pollyanna biraz Heidi vardı kitapta. :)
Güzel okumalar.
128 syf.
İyilik ve güzellikle her şeyin üstesinden gelen bir kız çocuğunun, mutlu olmaya ve mutlu etmeye çalıştığı hayatını anlatan bir roman. Okudukça biraz Heidi yi anımsattığını düşünüyorum, ama okurken keyif aldım.
280 syf.
·Puan vermedi
Pek fazla bu tür kitaplar okumadığımdan benim için bir değişiklik oldu ama karakterlerin özellikleri ve hikayenin gidişatı oldukça güzel ve etkileyici.
280 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çocukken okuduğum ve okurken kendimi kaybettiğim ve çok büyük haz alarak okuduğum bir kitaptı. Gizli bahçe yi bulduğu zaman orada gizli gizli vakit geçirmesi, mutluluk ile bazı şeylerin çözülebileceği... Kısaca çocukluğumdu bu kitap..
280 syf.
Kitabı iki kere okudum. Birinde ilkokuldaydım. Okurken heyecandan kalbimin deli gibi attığını çok iyi hatırlıyorum. Sanki bendim o koridorlarda, bahçede dolaşan...

Hikaye içinde sürüklenip kayboldum. Hiç bitmemesini istediğim bir romandı.

İkinci okuyuşumda ortaokuldaydım. Bu sefer tatlı bir keyif, heyecanla okudum. Neden etkilendiğimi bir kez daha fark ettim. Koca bir hayat dersi de vardı romanda...

Şimdi okusam yine keyifle okurum eminim. Bir çocuk için başucu kitabı olmalı.

Yazarın kalemine, yüreğine sağlık.
112 syf.
·9/10
Çok güzel bir kitapti fakat tabii ki aynı olmasa da heidi yi andıran bir konusu vardı. Ben yine de çok begendim. Ilk 10 veya 20 sayfada pek bir sey olmasa da sonradan beklemediğimiz olaylarla okurun ilgisini çekmeyi başarıyor .
280 syf.
·Beğendi·9/10
Simarik büyüyen bir kızın herşeyin kaybetmesi hayatın torpusunden geçerek bu özelliği kaybederek umudunu yitirmek uzereyken kendisinden daha şımarık kan bagi olanbirine umut ışığı olması...
112 syf.
·9/10
Bu kitabı okuduktan sonra bir çok kere rastladığımız ve benim çoğu zaman okumaktan hoşlanmadığım kişisel gelişim kitaplarını anımsadım. Fakat bu kitabın farkı yazarın anlatmak istediklerini güzel bir kurguya yedirerek bizlere sunmuş olması.
Romanda baş karakter olan Mary isimli çocuk fikirlerini,davranışlarını ve çevresini değiştirerek zamanla önce kendisinde daha sonra ise çevresinde pozitif yönde bir kelebek etkisi yaratıyor.
318 syf.
·10/10
Küçükten büyüğe herkes okumalı. Dostluğun, iyi düşüncenin, sevmenin, sevilmenin önemini güzelliğini anlatan sıcacık bir kitap. Çocuklarınıza kardeşlerinize mutlaka okutun.
270 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı ikinci okuyuşum. Kütüphanemde kitap kalmadığı ve sonunu pek hatırlamadığım için tekrar okuma isteği oluştu. İlk okuyuşumda beni çok heyecanlandıran bir kitaptı ama şimdi kelimeler daha bir çocuklaştı sanki :) Ama her çocuk kitabında olduğu gibi bunda da göz ardı edilemeyen dersler vardı :) Eğer istek içimizdeyse herşeyi yapabiliriz. Herkes istediği kadar uğraşsın biz istemediğimiz sürece iyi olamayız. Çocuklar için eğitici, büyükler için eğlendirici bir kitap :)
280 syf.
Bir gizli bahçeyi keşfedeceğim merakıyla küçük bir çocukken okuduğum ancak bana koskoca kitaplar dünyasının kapısını aralayan harika eser. O gün bu gündür her kitap benim için keşfedilmeyi bekleyen bir gizli bahçedir. Küçük bir çocuğun sararan tenine iyi gelen hayat veren bahçe gibi okudukça kitap bize renk katacaktır.
Kitaplarım olmasaydı ne yapardım bilmem?
Hastalıklı vücudum yatağa mahkûmken beynim, kitaplar sayesinde alabildiğine özgürdü.
" Nerede bir toprak görürsen evlat, " dedi bir tür tebessümle, " orayı ele al ve canlandır. "
Frances Hodgson Burnett
Sayfa 105 - İş Bankası Kültür Yayınları
Ben okulda okurken bize coğrafya dersinde dünyanın koca bir portakala benzediğini öğrettiler. On yaşıma gelmeden bu portakalın hiç kimseye ait olmadığını öğrendim.
Frances Hodgson Burnett
Sayfa 255 - Can Çocuk
"İstediğin bir toprak parçası gördüğün zaman," dedi, gülümsemeye benzer bir ifadeyle, "al onu, çocuk, al ve ona hayat ver."
Frances Hodgson Burnett
Sayfa 158 - Can Çocuk
(...) Bataklıkta oynadıktan sonra eve döndüklerinde, hepsinden adeta duman tütüyordu. Kulübede mis gibi tertemizdi ve pişmiş hamur kokuyordu, büyük bir ateş yanıyordu, çocuklar keyiften çığlıklar kopardılar. Bizim Dickon dedi ki, bizim kulübe bir kralın bile yaşayabileceği kadar güzelmiş.
Frances Hodgson Burnett
Sayfa 60 - İş Bankası Kültür Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gizli Bahçe
Baskı tarihi:
19 Mart 2019
Sayfa sayısı:
384
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789750712937
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Can Çocuk Yayınları
Akrabalarının yanına taşınmak zorunda kalan Mary, zamanını malikanenin bahçelerinde oynayarak geçirir.
Kendi gibi huysuz bir çocuk olan kuzeni Colin ile malikanenin sayısız odalarından birinde karşılaşır.
Bir sır onları birbirlerine daha da yakınlaştırır. Mary, Colin ve Dickon seni de bu maceranın bir parçası olmaya çağırıyor.

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

  • 1 defa gösterildi.

Okur puanlamaları

10
%0
9
%0
8
%0
7
%0
6
%0
5
%0
4
%0
3
%0
2
%0
1
%0