Gizli Düşman

7,4/10  (8 Oy) · 
40 okunma  · 
8 beğeni  · 
695 gösterim
Beş parasız genç Tommy ile güzel Tuppence, heyecanlı bir yaşam özlemi içinde Genç Maceracılar Ortaklığı adında bir şirket kurarlar. Artık hem sevdikleri hem de para kazanacakları bir işte maceraya atılmaya hazırdırlar.

Ne var ki iki arkadaş, gizemli Bay Whittington adına giriştikleri ilk işte kendilerini korkunç bir komplonun ortasında bulurlar. Acemi ama cesur ortaklar, acımasız Boris'in oyunlarına gelip bir batağın içine çekileceklerini akıllarının ucundan bile geçirmezler.

Her şeyin göründüğünden farklı anlamlar ifade ettiği bu işte acaba gerçek neydi?

Agatha Christie'nin yarattığı Tommy ve Tuppence karakterlerinin bu ilk romanı, Çarlık Rusya'sı dönemindeki uluslararası entrika- ları, cinayetleri ve gerilimi anlatan muhteşem bir eser...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  328
 • ISBN:
  9789752120143
 • Çeviri:
  Çiğdem Öztekin
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Serkan Öztürk 
 13 Ara 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Okuduğum en kötü Agatha Christie romanlarından biri diyebilirim. Kitabın hemen her satırında dönemin politik önyargılarının izlerini bulabilmek mümkün. Buna pararlel olarak biz / bizimkiler süper kurtarıcılaşırken kötüler aşırı kötü ve tek motivasyonları daha kötü olabilmek. Dünyanın en büyük teröristlerinden birini takip işini iki acemi yeniyetmeye havale eden İngiliz gizli servisi de cabası.
Agatha Christie politik gerilim / casusluk romanı hadisesine hiç girmemeliymiş.