Gizli İkna Taktikleri Her Koşulda 'hayır' Yanıtını Anında 'evet'e Çevirmenin Gücü...

7,4/10  (10 Oy) · 
38 okunma  · 
7 beğeni  · 
2.108 gösterim
"İstediğiniz kişiye 8'dk da nasıl evet dedirtirsiniz?"in yazarından

Gizli İkna Taktikleri; psikoloji, dilbilim, satış teknikleri ve iletişim alanındaki en son araştırmaların bir sentezini sunarak, dilediğiniz kişiyi, dilediğiniz konuda ikna edebilmenizin yöntemlerini gösteriyor. Kitabı inceledikçe, kullanabileceğiniz ve sahip olduğunuz becerileri geliştirebileceğiniz yeni fikirler ve teknikler bulacaksınız.

Satış sektöründe çalışanlar Gizli İkna Taktikleri sayesinde satışlarını artırabilecek. Ne iş yapıyor olursanız olun, bu kitap işinizi daha iyi yapmanızı sağlayacak.

Unutmayın, ikna sanatı sadece işyerinde değil; herkesin her an her yerde kullanması gereken bir beceridir. Hâlâ ikna olmadınız mı?

O halde kitaba bir göz atın. Kesinlikle ikna olacaksınız...

Uyarı!

Bu kitaptaki ikna taktikleri etik bir şekilde kullanılmaya yöneliktir. Çekiç; çiviyi, tahtaya çakmak amacıyla üretilmişse de zaman zaman birilerinin kafasına vurmak gibi kötü amaçlarla da kullanılabilir. Bu teknikler de iş ve özel yaşamınızda, kötü amaçlar için değil; iyi ve etik amaçlar doğrultusunda kullanacağınız ikna gücünüzü artırmaya yöneliktir.
(Tanıtım Bülteninden)
Emine Vargılı 
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 140 günde · 2/10 puan

Kevin Hogan ile ilk tanışmamız bu kitap sayesinde oldu. Daha önce söyleşilerini ve makalesini okumuştum. Aslında kitabı okuma istediğim olumlu yorumlar sayesinden oldu. Hemen hemen her sitesi mutlaka okuyun başlıklı yorumlar ile karşılaştım. :) Kitap sade bir dil ile yazılmış, konuları birbiriyle bağlantılı okuyucuyu sıkmayacak bir tarz yazılmış, ancak içerik konusunda çok iticiydi bana göre çünkü sürekli çok fazla para kazanmak, hedeflerini ikna etmeye yönelik bir takım maddeler zinciri. Hedef olarak bahsedilen ise insanlar. Bu durum beni fazlasıyla rahatsız etti diyebilirim. Kendi menfaatleri için satış yapmak ve karşındakileri ikna etme zorunluluğu olduğuna inandıran bu kitabı pek etik bulmadım, faydalı bulmadığın ve bitsin diye sıkılarak okuduğum bir kitap.İlk defa bir kitabı okumanız için tavsiye etmeyeceğim :)

Özgenur 
 07 May 20:58 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 5/10 puan

Kitap satış-pazarlama sektöründe bulunan ve bu sektörü düsunenler için adeta el feneri niteliğinde öte yandan bu sektörü düşünmeyenler için biraz sıkıcı gelebilir. Bana katkısına gelirsek insanların sözlerini ve davranışlarını daha iyi gözlemleyip altındaki anlamları analiz etmemi ve ona göre daha empatik bir şekilde yaklaşmama yardımcı oldu.

Tarık Savaş Öpöz 
31 Oca 13:23 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 9/10 puan

İkna Sanatı konusunda uzmanlaşmak isteyen bir iletişimci olarak beni fazlasıyla tatmin etti. Özellikle Hipnotik İkna Teknikleri. En çok altını çizdiğim eserlerden biridir.

Kitaptan 26 Alıntı

Emine Vargılı 
 20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Düşünmek
Düşünmek en zor işlerden biridir. Bu yüzden olsa gerek, çok az kişi düşünür.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 210)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 210)
Emine Vargılı 
20 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Her seferinde aynı şeyi yaparak farklı sonuçlar elde etmeyi ummaktan daha büyük bir delilik olamaz.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 222 - Albert Einstein)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 222 - Albert Einstein)
Emine Vargılı 
05 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Yaşamınızda başardığınız başaramadığınız her şey düşüncelerinizin sonucudur.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 107 - James Allen)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 107 - James Allen)
Emine Vargılı 
10 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Sahip olduğunuz ve olacağınız , yapacağınız, deneyimleyeceğiniz her şeye, başka insanlar sayesinde ve aracılığıyla ulaşacaksınız. Yaşami iknadan İBARETTİR!

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 12)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 12)
Emine Vargılı 
14 Eki 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

İnsanlar geleceği net bir şekilde göremez, neler hissedeceklerini bilemezler. Birtakım olaylar gelip geçtiği halde, hâlâ beklemeyi sürdürürler.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 27)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 27)
Emine Vargılı 
18 Oca 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 2/10 puan

Suçlamak bir virüstür. Hoşunuza gitmeyen sonuçlardan dolayı birilerini suçladığınız an, virüs size de bulaşır.

Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 153)Gizli İkna Taktikleri, Kevin Hogan (Sayfa 153)
3 /