Gizli Yönleriyle Atatürk

8,7/10  (7 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
1.096 gösterim
Bu kitabı sadece bu günler İçin değil, gelecek nesillere de bir anı olarak kalması için yayınlıyoruz. Öyle bir anı ki, dünyanın eşini benzerini görmediği bir anı... Unutmamak ve unutturmamak için Atatürk ile ilgili bu bilgileri biraraya getirdik. Gelecek nesiller de okusun ve bu anının peşini bırakmasın diye...

Biz bu anıyı hiç unutmadık ve unutmayacağız. Bu anıyı unutturmak isteyenlere karşı İnadına Ulu Önder Atatürk diye haykırmaya devam edeceğiz...

Bu kitabımızda Atatürk'ün sıradışı özelliklerini farklı bir bakış açısıyla ele aldık. Kitabımızın ilerleyen sayfalarında sizlerin de çok açık bir şekilde göreceği gibi, "Atatürk geleceği görüyordu" sözü bile az kalacak ve "Atatürk geleceği görmekle kalmıyor, adeta biliyordu" diyeceksiniz,

Tükiye'de ilk kez, Tufan Öncesi Uygarlıklar ve Türklerin kökeni ile İlgili araştırmaları gerçekleştiren Mustafa Kemal Atatürk'ün gizli kalmış yönlerini ilgiyle okuyacaksınız.
(Tanıtım Yazısından)
Volkan Türüdü 
20 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Başlığından beklenmeyen bir şekilde, Anadolu kültürü, İslam ve tarikatlarla ilgili özet ve faydalı bir girişle başlıyor kitap. Kalanında, Atatürk ile ilgili açıklanması zor pekçok ilginç ayrıntıyı sunuyor.

Sahip olduğu kararlılık ve kararlarındaki şaşırtıcı derecedeki isabet oranı, ölümünden sonraki olayları dahi doğruluk payıyla öngörmesi insanı, yüce önder hakkında tekrar tekrar düşünmeye yöneltiyor.

Hiçbir konu hakkında boşuna söz sarf etmemiş olması, bugün halen anlaşılamayan çalışmalarında ve sözlerinde, geleceğimize ait pekçok ipucunun olacağını düşündürüyor.

crocus 
02 Ağu 16:05 · Kitabı okudu · 16 günde · 10/10 puan

Kitabın ilk bölümü (ezoterik öğretiler) gerçekten merak uyandırıcı ve sürükleyici. Kitap, Atatürk'ün Türk kültürüne ve din anlayışına bakışını çok güzel işlemiş. Ardından gelen bölümlerde Atatürk'ün önsezilerinin, düşünce ve fikirlerinin ne kadar kuvvetli olduğu, bir ulusu yeniden canlandırmak ve Cumhuriyeti kurmak anlamında sadece dış düşmanlarla değil, içteki oluşumlarla da nasıl mücadele ettiği anlatılıyor. Kesinlikle okunmaya değer bir kitap.