Gizlidir Bütün Aşklar

7,2/10  (20 Oy) · 
94 okunma  · 
11 beğeni  · 
1.109 gösterim
Yankı Mağarası derler oraya; doğru yöne bağırırsan sadece bir yankı değil sorularının cevabını da duyarsın.

1950’lerin küçük bir sahil kasabasında yetişen Clare O’Brien ve David Power, kalplerindeki arzuyu Yankı Mağarası’na haykırırlar. İkisinin de tek bir dileği vardır: Kasvetli ve dedikoducu Castlebay kasabasından bir an önce kurtulmak.
Tıp öğrenimi gören David ile üniversitede burslu okuyan Clare’in yolları yıllar sonra Dublin’de kesişir. Ancak küçük bir kasabanın tek doktorunun oğlu ile mütevazı bir dükkân sahibinin kızının birlikte olmaları sosyal açıdan pek de mümkün değildir. Aşklarının yankısını duyabilmeleri için önlerinde aşmaları gereken pek çok engel vardır.
Kader bir gün ikisini de Castlebay’e çağırır. Fonda gri bir gökyüzünün, dalgalı bir denizin ve rüzgârın olduğu; sırlarla, hüsranla, tutkuyla, ihanet ve aşkla örülmüş bir dramın içinde bulurlar kendilerini. Aşklarının yankısı tüm engelleri aşarak onlara ulaşabilecek midir?

Maeve Binchy, küçük bir sahil kasabasındaki sıradan insanları anlatırken, âdeta dünyanın dönerken çıkardığı sesi yankılıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  512
 • ISBN:
  6051112701
 • Çeviri:
  Boğaç Erkan
 • Yayınevi:
  Doğan Kitap
 • Kitabın Türü:
Sibelbala 
13 May 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Tam anlamıyla vasat bir kitaptı. Yazar bu romanı kafasında bir taslak oluşturmadan yazmış gibi, sanki o an olayda ne olmasını istiyorsa onu yazmış havası vardı ve bu rahatsız ediciydi benim açımdan. Bağlamalar ve geçişler de başarılı değildi. Verilmek istenen bir ileti olduğunu da düşünmüyorum. Özellikle sonunu getireyim bari dememe rağmen sonunda da birşey olmaması kitabı daha da boş hale getirdi. Geneliyle kötünün bir üssü diyebileceğim ve tavsiye etmeyeceğim bir kitap.

Serpil Ağ 
10 Eki 2016 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İlk defa yazarın, bir kitabını okudum. Bir daha, diğer kitaplarını okur muyum! Asla! Her ne kadar betimlemeleri, kişi ve yer tasvirleri mükemmel; dili yalın dahi olsa. Karakterleri bana, çok duygusuz geldi. Başta çok idealist, tuttuğunu koparan bir tavır sergileyen Clara'nın, sonlarda okudukça beni çıldırtan tavırlar sergilemesi, hakikatler gözlerinin önünde cereyan ettiği halde, sessiz kalması üstüne üstlük aldatma fiili fotoğraflarla, ortaya dökülmesine rağmen, bir de suçu kendinde araması ve delilleri yok etme çabası bence, çok acınası bir sondu. Kurgu dahi olsa, ya ben okuduğum kitaplara fazla anlam yüklüyorum, yada diğer okurlar benim hissettiklerimi hissetmiyorlar. Kim Bilir...

Kitaptan 1 Alıntı

Nevra Yıldız 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Sadece, birlikte gülebildiğimiz, dünyanın siyah, beyaz ve gri değil rengarenk olduğu günlere dönebilmemizi umut ediyorum..

Gizlidir Bütün Aşklar, Maeve BinchyGizlidir Bütün Aşklar, Maeve Binchy