Gladio Derin Güçlerin Gizli Ordusu

0,0/10  (0 Oy) · 
0 okunma  · 
1 beğeni  · 
318 gösterim
Şam ziyaretinde, birlikte bindikleri aracı Apo’nun evinin önüne çekerek, Hafız Esad’a suçüstü yapan Turgut Özal ve Hiram Abas’ın ölümleri bu olaydan mı oldu?
Turgut Özal’ın, hastaneye dört-beş saat önce katılaşmış cesedi mi kaldırıldı?
Özel Kuvvetler, sınırda Suriye savaş uçaklarının düşürdüğü zirai ilaçlama uçağının intikamını nasıl aldı?
Eşref Bitlis’in, düşecek olan uçağa binmeden önce, dönemin İçişleri Bakanı İsmet Sezgin’i ziyaretinde neler yaşandı? Bu görüşmenin tanığı ilk kez bu kitap için yaptığı açıklamada neler söyledi?
Eşref Bitlis’in bineceği uçağın bulunduğu askeri tesislerin nöbet çizelgesi nasıl değiştirildi? Nöbet çizelgesinin değiştirilmesi talimatı nereden geldi?
Akın Birdal’ın vurulduktan sonra kaldırıldığı Sevgi Hastanesi’ne gelen “Efsane Yarbay”, doktorlara neden “Akın Birdal yaşamazsa siz de yaşamazsınız” dedi?
Birdal’ı hastaneye yetiştiren UBA Haber Müdürü Veli Özdemir yüzünden UBA’nın akreditasyonunu iptal eden Genelkurmay Genel Sekreteri Erol Özkasnak, UBA muhabirini Genelkurmay’dan kovarken neler söyledi?
Dönemin İngiltere Dışişleri Bakanı Robin Cook, Akın Birdal’ı neden gizlice ziyaret etti? Osman Baydemir, tesadüfen orada bulunan gazeteciye ziyareti yazmaması için neler söyledi? Birdal’ı vuranlar, Robin Cook’un geldiği günün ertesinde nasıl kıskıvrak yakalandı?
KKTC’deki tatbikatta, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Kıvrıkoğlu’nun kolunu sıyırıp, bir Albay’ı şehit eden kurşunla ilgili şüpheleri üzerine çeken Özel Kuvvetler timi, hangi uçak kazasında ortadan kalktı?
Bu kitabı okuduktan sonra, Türkiye’de birçok şeyi bilmediğinizi düşüneceksiniz…

MUHAMMET KUTLU
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  292
 • ISBN:
  6055581060
 • Yayınevi:
  KDD Yayınları
 • Kitabın Türü: