Giriş Yap

Glanz und Elend der Kurtisanen I

Esther eskiden tamamen fahişelere has anlayışa bezenmişti ve tüm fahişe numaralarını öyle doğal kabul etmişti ki, rakip kadınları erkeklere ne kadar çok para harcatırlarsa o derece çok kıymet buluyorlardı gözünde; çünkü iflas ettirilmiş servetler bu mahlukların dünyasında konumlarını belirliyordu.
Yahudiler başka milletlerle birlikte yaşamaktan dolayı çokça bozulmuş olsalar da, bol kavimlerinin arasından Asya güzelliğinin erdemli tiplemesine sahip kişiler çıkmaktadır. Yahudiler ya korkutucu bir çirkinliğe sahiptirler ya da Ermeni hatlarının onurlu çizgilerine sahiptirler.
Sukunet ve hayranlıkla dinledikten sonra "Ruhları bozmaktan anlıyorsun" dedi baron, "tıpkı benim para işlerinden anladığım gibi".
"Öyleyse sizi öldüren ondan ayrılık?“ Bir cevap vermek yerine mezarın soluğunu hisseden hastalar gibi yere eğdi başını Esther. " Ya onu bir daha görürseniz?" " Yaşam anlamına gelirdi bu", diye karşılık verdi. "Yalnızca ruhunuzla mı düşünüyorsunuz onu?" (Bedensel bir arzu da var mı?) "Sevgi parçalanmaz ki."
29 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.