Gökyüzü Durağı

8,3/10  (15 Oy) · 
27 okunma  · 
26 beğeni  · 
1.209 gösterim
Sen benim Allah’a olan şükrümsün.

Hiçbir zaman gideceğine inanmadım. Dönecek olman da sürpriz değil.

Sen hep vardın. Şurada asılı duran anahtarın gibi.

Dinlediğim şarkıların sözlerinde, kalabalıkta seni ayırt ettiğim kokuda, yanımda duran yastıktasın.

Senin göğsümün içinde bir evin var. Dışarıdan açılmaz, içeriden çıkılamaz. Kilitsiz, ama sadece bana ait.Gökyüzü durağı, aşkın durağı. Orada bütün sorular akla değil kalbe soruluyor, cevapları yine kalpte aranıyor. Eğer o biricik imkân, aşk yakalandıysa, seven onun kalbinden bakıyor kendisine. Birlikte rotasız bir yolculuğa çıkıyorlar, önyargısızca keşfetmek için bilerek kayboluyorlar ve yollarını birbirleriyle bulmayı öğreniyorlar. Kaderde kavuşamamak bile olsa, gökyüzü durağı hep aşka sahip çıkmayı, onu kendinde, kendini onda sevmeyi anlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2017
 • Sayfa Sayısı:
  152
 • ISBN:
  9789752477285
 • Yayınevi:
  Hayy Kitap
 • Kitabın Türü:
Selin Özdemir 
02 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Bırak gitsin. Bırak başka ten, başka ses, başka yüz bulsun kendine. Midesi olmayandan kalp yaratma, kendi nefesini tüketme sızısından vazgeç. Canın sana emanetken , gülüşünün eşsizliği kimse de yokken gözünü bulutlama. Belki sen kimseyi, ‘ onu sevdiğin kadar çok ‘ sevmeyeceksin ama seni, ‘ ondan daha çok seven ‘ olacak. Etrafında ki çiçeği gör, ışığı anla. bırak ALLAH’a. ‘Yaşadık bitti’ diyen ağızdan eş olmaz sana. Hikayen yeni başlıyor daha..

07mbaln 
13 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 1 günde

Her zaman bir kitabı alıp tek başına okumayı sevmiyorum. Kitaba mola vermeli, diğer kitabı okumalı, sonra geri dönüp kaldığım yerden devam etmeliyim. Ama bazı kitapları bitirmeden bırakamıyorsunuz.
Yazar çok fazla laf ebeliği yapmadan, hayatımızda her birimizin aslında bildiği ama uygulayamadığımız gerçekleri bir kez daha soruyor ve hikâyeler ile bize bir kez daha hayatımızın ne kadar değerli olduğunu, anı yaşamanın gerekliliğini anlatıyor.

Gölge Hanımefendi 
28 Ağu 2017 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitapta bazı yerler gerçekten çok güzeldi.Ama benim beklentimi karşılamadı.Doğrusu birazcık çocuksu buldugum yerler vardı. Buna rağmen insanı umutlandıran mutlu eden kısımlar da vardı sevdiğim yerleri alıntılayacagım. Kitabın alıntılarını okumak yeterli olur diye düşünüyorum..

Sevcan Ayaz 
04 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Kitabın kısa notlarla ve sözlerle dolması en sonunda hikayaye yer verilmesi çok güzel okunulması zevkli ve düşünceli..Açık havada okumanızı tavsiye ederim :)
Sevdiklerinize değer vermeyi ve bi o kadar da hayati güzelleştirmeyi umut eden kitap

caner kaya 
09 Ara 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Beğendi · 8/10 puan

çok seviyorum bu gök yüzü duraqı kitabını eger bunu kim yazmışşsa hastasıyım #xızlısıNa dgoaeryhnaertnolteahfffffffffffffffffggggggggggggggggggffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Betül nur Gökçe 
09 Kas 2017 · Kitabı okumayı düşünüyor · Puan vermedi

Güzel kitap özellikle küçük notlarını çok sevdimmm kendimden birşeyler buluyorum buda beni mutlu ediyor. Arkadaşlarıma da önerdim. Böyle kitapların devamının gelmesini isterim

Uğur Güner 
14 Şub 02:32 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aslında kitap çok güzel ve zaman yolculuğuna yenik düşmemek için bazı şeyleri iyi anlamak gerek ve
her ne olursa olsun aynı zamanda yarışır gibi insan

Kitaptan 51 Alıntı

''Hikayen yeni başlıyor daha.''
Bırak gitsin. Bırak başka ten, başka ses, başka yüz bulsun kendine. Midesi olmayandan kalp yaratma, kendi nefesini tüketme sızısından vazgeç. Canın sana emanetken , gülüşünün eşsizliği kimse de yokken gözünü bulutlama. Belki sen kimseyi, ‘ onu sevdiğin kadar çok ‘ sevmeyeceksin ama seni, ‘ ondan daha çok seven ‘ olacak. Etrafında ki çiçeği gör, ışığı anla. bırak ALLAH’a. ‘Yaşadık bitti’ diyen ağızdan eş olmaz sana. Hikayen yeni başlıyor daha..

Gökyüzü Durağı, Umut Güner (Hayy Kitap)Gökyüzü Durağı, Umut Güner (Hayy Kitap)
Gölge Hanımefendi 
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · 6/10 puan

Sana kendini eksik hissettiren herkesten sıyrıl. Bir parmağıyla seni gösterip kendini gösteren dört parmağı görmeyenlerden ayrıl. Hissettiğin her duyguyu kar yaz kalbine.Daha çok gülümse.Farklı yemekler dene. Hep hayal ettiğin ama ertelediğin şehre git. İşitmediğin şarkıları ezberle.Kır zincirlerini. Kendin için bir şeyler al. Söylemek istediğin herkese sevdiğini söyle. Söylemek isteyip de içinde kalanı git , haykır yüzlerine. Geçmişi ve kötü anılarını affet. Yüzüne daha çok bak aynada. Kendin olma mucizeni düşün. Sev ! Sevdiğin her şeyi kirpiklerine, gülüşünün kıyısına kadar sev.
Yağ, din , yeniden doğ. Karıncaya dahi kendi ağırlığının onlarca katı yük veren ama onu incitmeyen gücü unutma! Çünkü sen O'nun için ve dünyanın herhangi yerindeki biri için bir tanesin...

Gökyüzü Durağı, Umut GünerGökyüzü Durağı, Umut Güner

Bir daha düşün. Bir daha bak hayata. Bir kez daha izle etrafındaki hikayeleri. Elindeki bu tek seferlik şansı, mutluluğu kendin için kullan. Bak güzel insan, ot değilsin, yeniden yeşeremezsin.Yeniden yok. Birdaha yok.

Gökyüzü Durağı, Umut Güner (Sayfa 35)Gökyüzü Durağı, Umut Güner (Sayfa 35)
Meryem Akdoğan 
04 Kas 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

MERHABA SEVGİLİM BEN HAYATİNİN GEEİ KALANI.....
Sen benim Allah'a olan şükrümsün. Hiç bir zaman gideceğine inanmadim. Gidecek olman da süpriz değil. Sen hep vardın. Şurada asılı duran anahtarın gibi. Dinlediğim şarkilarin sözlerinde,kalabalikta seni ayırt ettiğim kokuda,yanimda duran yastıktasın. Senin göğüsümün içinde bir evin var. Dışarı açılmaz, içeriden çıkılamaz. Kilitsiz,ama sadece bana ait.

Gökyüzü Durağı, Umut Güner (Sayfa 127 - hayykitap)Gökyüzü Durağı, Umut Güner (Sayfa 127 - hayykitap)