Adı:
Gölge Kadın
Baskı tarihi:
Ağustos 2015
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
6053487746
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Shadow Woman
Çeviri:
Özlem Gültekin
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Bazen yapılacak en zekice şey, mantıksız yolu seçmektir. Bir sabah uyanıp aynadaki yüzün size ait olmadığını fark etseniz ne yapardınız? Ya da hayatınızın son üç yılından öncesini hiçbir şekilde hatırlamadığınızı anlasanız? Birdenbire peşinizde sizi öldürmek için takip eden silahlı adamlar belirse? Peki, hafızanın dehlizlerinde kaybolmuşken kendinizi amansız bir kaçışın ortasında bulsanız? Bu travmaların hepsini atlatmaya yetecek kadar tutkulu bir aşk, tehlikenin ve sırlarla dolu geçmişinizin tam ortasından çıkıp ruhunuzu kuşatsa? Bütün bunları bir haftada yaşayan Lizzy, artık son üç yıldır tanıdığı o sakin kadın değildir. Zihnindeki gölgelerle amansız bir savaşa girmiş, eski hayatıyla hesaplaşmaya başlamıştır. Üstelik bu savaşın sonunda ortaya çıkacak gerçekler sadece kendi hayatında değil, ülke çapında da taşları yerinden oynatacak niteliktedir. Gölge Kadın sayfa sayfa tutku, heyecan ve bitmeyen bir merak duygusuyla, sırların karanlığından bugüne uzanan muhteşem bir aşk ve soluksuz macera vaat ediyor. Göz kamaştırıcı...

Gölge Kadın ilk sayfasında okuru içine çekecek, ürkütücü, heyecan verici bir macera. -RT Book Reviews-

Drama, entrika ve gerilim dolu ilginç bir komplo ve büyüleyici karakterler... -The Star, Ledger-

Elinizden bırakamayacağınız, hızlı, tempolu bir romantik gerilim. Şiddetle tavsiye edilir. -Fresh Fiction-
432 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Sade ve akıcı bir dille yazılmış, son sayfalarına kadar gizemini koruyan sürükleyici güzel bir kitap. Konusuna gelince; Sakin bir yaşamı olan Lizette bir sabah uyanıp aynaya baktığında, farklı bir yüzle karşılaşır. Yaşadığı ilk şokun ardında saç diplerindeki izlerden yüzünden estetik ameliyatı olduğunu fark eder. Ama bu ameliyatı olduğunu hatırlamamaktadır. Sadece ameliyatı değil, hayatının son birkaç yılını da hatırlamadığını görür. Zamanla hatıralar yavaşça su yüzüne çıkarken, hiç tahmin etmediği bir kimliğe sahip olduğunu öğrenecektir.
432 syf.
·6 günde·Puan vermedi
Linda Howard. Şu ana kadar karşılaştığım en iyi yazar. Muhteşem kurgusuyla Gölge Kadın ugruna gecelerce uykusuz kaldığım harika bir kitap. Soluksuz okudum diyebilirim.

Tek bir kadın, iki hayat. Bir sabah size ait olmayan bir yüz ile uyanıyorsunuz ve gerçek size yolculuk yapıyorsunuz. Gerilim, aksiyon, aşk, tutku ve macerayı bir araya ustaca getirmiş Linda Howard.
Kesinlikle ve kesinlikle okuyun derim..
432 syf.
·5 günde·8/10
Bu yazar bu kitapta kendini aşmış bir vaziyette. Ne mutlu ki, belirli kalıp içinde olay örgüsü geliştirmemiş bu kitabında... Gölge Kadın kitabını elinizden hiç düşürmek istemiyorsunuz olaylar geliştikçe... Kurgusu bu yazardan bekleyemeyeceğim şekilde alışılmışın dışındaydı. Her bir sayfasını merak ederek ve büyük bir okuma isteği duyarak okudum. Sonunu tahmin etmek neredeyse imkansız desem yeridir. Bence henüz okumamış olanlar okumalı...
432 syf.
·1 günde·8/10
Yazar kitabın yarısına kadar okuyucuyu merak içinde bırakıyor. Konu oldukça yavaş ilerlemesine rağmen ne olduğunu öğrenmek için sayfaları hızla çeviriyorsunuz. Kitaptan beklediğim tempo sonlara doğru ancak geliyor ve siz anlamadan kitap bitiyor.
Beklenmedik ve değişik bir konu kabul ediyorum ama kitabı bitirdikten sonra bir eksiklik hissettim. Sonu bana göre biraz hızlı bitirildi, hatta kitap için basit diye düşünmeme neden oldu. Karakterin başına gelen olay beklenmedik olsa bile, olayların ilerleyişi daha zekice olsa çok daha tatmin edici olabilirdi. Yine de hoş vakit geçirmek için okunabilecek bir macera romanı.
432 syf.
·16 günde·Puan vermedi
Kitabın başından , sonuna kadar tükenmek bilmeyen Acaba? İl başlayan sorularla boğuşacaksınız. Sonu tahmin ettiğim gibi çıkmadı. Şaşırdım. Heyecanlı, güzel bir hikayeydi.
432 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
Ve “Gölge Kadın” kitabımın gecikmiş yorumuna geçiyorum.
Yazarın okuduğum ilk kitabı.
Az Romantizm, bolca aksiyon ve gizemle harmanlanmış bir hikaye.
İlk başlarda durağan ilerlese de sonrasında hikâye tam gaz aksiyonla beni sardı.
Lizzy 3 yıldır robot gibi bir hayat yaşıyordur. Sabah işe gitmesinden, öğle yemeğinden, alışveriş için gittiği yerlerden tutun da her şeyi programlanmış gibi…
Bir sabah uyandığında aynaya bakar ve kendi yüzünü tanıyamaz. Aynada gördüğü yüz kesinlikle ona ait değildir.
Bunun üzerine şiddetli bir baş ağrısı ve kusma başlar, çünkü her hatırladığı bilgi ona bu işkenceyi çektiriyordur.

Sonraki günlerde ise gözetlendiğini, dinlendiğini ve takip edildiğini hissetmeye başlar. Bir şeyler ters dir ve o olduğu kişi olmadığının farkındadır ancak tam olarak hatırlayamadığı için olayları henüz çözemez.
İki farklı grup tarafından dinlenmekte ve izlenmekte olan Lizz için hayat tehlikeli olmaya başlar. O hatırladıkça, ona Denek C diyen peşindeki adamlar da harekete geçerler ve saldırı başlar.

Diğer yandan onu korumak isteyen eskiden sevgilisi olan Adamı da düşmanlarından sanması işlerin iyice karışmasına neden olur.
Bundan sonrası bolca aksiyon, heyecan ve kovalamaca…
Lizzy ne oldu ? Hafızası nasıl silindi ve niye bir başkasının yüzüne sahip?
Tüm bu soruların cevabı için kitabı okumalısınız…
Kitabın yarısından sonra temposu yükseldi ve heyecan dolu ilerledi hikaye.
Sonlara doğru ise romantik kısımlar vardı ki, ikisinin karşılaşma anı ve hatıraların canlanması, çok güzeldi :)
Ve en sevdiğim finallerden biri ile bitti :)
Ben beğendim, bu tür sevenlere tavsiye ediyorum.
432 syf.
·6/10
Evet! Tam anlamıyla vakit kaybı bir kitapla başbaşayım.Gecenin bu saati bakıyorum okudugum sayfalara.. Geçen zamana.. Eğer sadece zaman geçsin şu kitabı da okumuştum demek için okuycaksanız evet okuyun ama benim gibi daha okuyacak bir sürü kitabım var ve ömrüm buna yetecek mi gibi sorularla kafanız çeliniyorsa HAYIR ! DURUN BİR SANİYE VE BU KİTABI YAVAŞÇA YERE BIRAKIN :) Şaka bir yana gerçekten vakit kaybı. Kitabı okumadan önce yazarın okuycağım ilk kitabı olduğu için incelemelerden yola çıktım ama yanılmışım daha doğrusu bana hitap etmedi.
432 syf.
·2/10
Lında Howard severek kitaplarını okuduğum yazarlardan biri.Bende olmayan kitaplarını da alıp kitaplığıma katmak ve okumak istiyorum.Fakat bu kitabını çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim..
432 syf.
·3 günde·8/10
"Gölge Kadın" hakkında yazmaya başlamadan önce Linda Howard'ın şahsım nezdindeki tarzı hakkında bir iki kelam etmek istiyorum. Hasbelkader bambaşka bir yazar için yapılan yorum üzerine okumaya başladım romanlarını. Giriş ve gelişme bölümünde acayip detaycı bir yazar ve dördü de birbirinden farklı içerikteki okuduğum romanlarında sizi neredeyse olayların içine zorla sokuyor. Kadın karakter ağzından ya da onun cephesinden kaleme alıyor romanlarını. Erkek karakterler bedensel ve ruhsal anlamda oldukça güçlü tasvir edilip görünüş olarak ilginç bir şekilde çirkine yakın tiplemeyle ifade ediliyorlar. Ve daha da enteresanı kadın karakter ağzından da son dakikaya kadar bu betimlemede ısrar edilmeye devam ediliyor. Neyse... Giriş ve gelişme dedim bir de sonuç kısmı var ki işte bu nokta yazarı fiyasko yapıyor. Sanırım o noktaya kadar bütün gücünü enerjisini kullanmış oluyor ve sonuca gelince... onlar ermiş muradına diye abartısız pat diye kesip atıveriyor romanı. Bir, iki, üç derken dördüncü roman da bu şekilde bitince benim cephemde de Linda Howard mevzusu kapanmış oluyor.

Gelelim Gölge Kadın'a... Sağolsunlar Howard okuyucuları her bir açıdan romanları ziyadesi ile ele alıp bana söyleyecek pek bir söz bırakmamışlar. Yukarıda belirttiğim gibi son bölüme kadar her şey gayet ince detayla nakışşşş nakışşş anlatılmıştı. Kalan sayfalara baktıkça "bu kadın bu romanı bu kısacık zamanda nasıl bağlayacak acep" diye düşüne düşüne ve "bu kez de aynı şeyi yapıp çat diye bitirmez" umuduna tutuna tutuna ve yine aynı hüsrana uğrayarak romanı tamamladım. Çıkış noktası, karakterler, olaylar örgüsü gayet güzeldi aslında. Belki iki cilde bile çıkarılabilecek bir malzemeye sahipti. Ama elden gelecek bir şey yok.

Sonlara takılmam, detaycılık da ayrıca benim işim diyorsanız okuyun, okutturun.
432 syf.
·Beğendi·7/10
Çok güzeldi beklentimin bir tık ötesindeydi demek yerli yerinde bir tabir olur yazarın bu okuduğum ilk kitabıyla beni müdavim ettiği de bir gerçektir. :)
432 syf.
·7/10
Kitabı ne sevdim ne de sevmedim. Kitap bana pek bir şey katmadı şahsen. Özellikle ilk yüz sayfası öyle yavaş geçti ki anlatamam. Ben kitaplarımı yarım bırakmayı sevmem. Zorlansam da, sevmesem de okurum. Kitabı bırakmayı düşündüm ama sırf bu yüzden bırakmadım. İlerleyen kısımlarda kitap biraz daha hızlı ilerledi. .

Konusundan biraz bahsedecek olursam Lizy bir sabah uyanır ve aynaya baktığında bu yüzün kendine ait olmadığını düşünür ve haklıdır.  Lizy bilmemesi gereken bir şeyi biliyordur. Ve sonucunda bir tercih yapması gerekir. Lizy hafızasını kaybeder ve eskiye dair her şeyi unutur. Ve biri karşısına çıkar ve her şey değişir.

İlk yüz sayfası ne kadar ilerlemesede kitap akıcı ve basit bir dille yazılmış. Xvariel ve Lizy macerası çok güzeldi. Bence çerezlik bir kitaptı. Güzel bir kitaptı ama daha güzel kitaplarda okudum.
432 syf.
·4 günde·6/10
Bir gün uyanıp aynadaki yüzün kendine ait olmadığını gören Lizzy'nin,delilikle gerçeklik arası yolculuğu.
Devlet sırları,gizli operasyonlar,kimyasal beyin yıkama deneyleri ve politik entrikalar.
"Gölge Kadın" türün meraklıları için heyecan verici bir gerçeğe yolculuk romanı.
İşte, onun gibi insanlara yoğun, ileri düzey eğitim vermenin dez avantajı da buydu; eğer sizden yanaysa harikaydı, ama size saldıracak olursa...
Linda Howard
Sayfa 258 - Martı
Hayatını kurtarmak için kaçıyordu; tek bir yanlış dönüş, tek bir hatalı hesap, ölüm demekti.
Linda Howard
Sayfa 218 - Martı
Bacakları sızladı; deli gibi terlemiş, adrenalin yangını yok olmuş, onu halsiz ve yorgun bırakmıştı.
Linda Howard
Sayfa 248 - Martı

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gölge Kadın
Baskı tarihi:
Ağustos 2015
Sayfa sayısı:
432
Format:
Karton kapak
ISBN:
6053487746
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Shadow Woman
Çeviri:
Özlem Gültekin
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Martı Yayınları
Bazen yapılacak en zekice şey, mantıksız yolu seçmektir. Bir sabah uyanıp aynadaki yüzün size ait olmadığını fark etseniz ne yapardınız? Ya da hayatınızın son üç yılından öncesini hiçbir şekilde hatırlamadığınızı anlasanız? Birdenbire peşinizde sizi öldürmek için takip eden silahlı adamlar belirse? Peki, hafızanın dehlizlerinde kaybolmuşken kendinizi amansız bir kaçışın ortasında bulsanız? Bu travmaların hepsini atlatmaya yetecek kadar tutkulu bir aşk, tehlikenin ve sırlarla dolu geçmişinizin tam ortasından çıkıp ruhunuzu kuşatsa? Bütün bunları bir haftada yaşayan Lizzy, artık son üç yıldır tanıdığı o sakin kadın değildir. Zihnindeki gölgelerle amansız bir savaşa girmiş, eski hayatıyla hesaplaşmaya başlamıştır. Üstelik bu savaşın sonunda ortaya çıkacak gerçekler sadece kendi hayatında değil, ülke çapında da taşları yerinden oynatacak niteliktedir. Gölge Kadın sayfa sayfa tutku, heyecan ve bitmeyen bir merak duygusuyla, sırların karanlığından bugüne uzanan muhteşem bir aşk ve soluksuz macera vaat ediyor. Göz kamaştırıcı...

Gölge Kadın ilk sayfasında okuru içine çekecek, ürkütücü, heyecan verici bir macera. -RT Book Reviews-

Drama, entrika ve gerilim dolu ilginç bir komplo ve büyüleyici karakterler... -The Star, Ledger-

Elinizden bırakamayacağınız, hızlı, tempolu bir romantik gerilim. Şiddetle tavsiye edilir. -Fresh Fiction-

Kitabı okuyanlar 118 okur

  • İlkim Pınar Saral
  • Es
  • ŞULE KARA
  • Rozerin Mrn
  • Utku Tunçal
  • Ezgi
  • Ülkü
  • Ne De
  • Gül
  • Beyaz Bulut

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.1
14-17 Yaş
%8.5
18-24 Yaş
%14.9
25-34 Yaş
%31.9
35-44 Yaş
%27.7
45-54 Yaş
%10.6
55-64 Yaş
%4.3
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%92
Erkek
%8

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%13.7 (7)
9
%13.7 (7)
8
%23.5 (12)
7
%27.5 (14)
6
%11.8 (6)
5
%2 (1)
4
%2 (1)
3
%0
2
%2 (1)
1
%3.9 (2)