Gölge Sokağı No: 77

6,8/10  (10 Oy) · 
16 okunma  · 
6 beğeni  · 
1.182 gösterim
1800`lü yılların sonunda bir milyarderin rüyası olarak inşa edilen Pendleton Apartmanı`nın azameti yapıldığı günden itibaren çıldırma ve intihar vakaları, kitle cinayetleri ve gizemi çözülemeyen kötücül güçlerin binayı ele geçirdiği dedikodularıyla lekelenir. 1970`lerdeyse bina lüks bir apartman olarak restore edilir.

İçlerinde ünlü bir besteciyle küçük oğlunun, gözden düşmüş eski bir senatörün, eşini kaybetmiş bir avukatın, başarılı bir portföy yöneticisinin olduğu apartman sakinleri için Pendleton`ın muhteşem daireleri bir sığınak gibidir; binanın karanlık geçmişiyse tamamen unutulmuştur. Bir gün anlaşılmaz biçimde ortaya çıkan gölgeler duvarların içinden geçmeye başlar. Hayali sesler garip dillerde mırıldanır, gizemli varlıklar dairelerde dolaşır, asansörler bilinmeyen karanlığa doğru düşer. Geçen her saatle birlikte dehşet verici bir gerçek de ortaya çıkar. Pendleton`ın geçmişteki sakinlerini hiç konuşulmayan kaderlerine sürükleyen şey tekrar işbaşındadır. Kısa zamanda binadaki herkes, çok az kişinin kaçabileceği ölümcül bir dalganın içine çekilecektir.

Kâbusların gerçeğe dönüştüğü Pendleton Apartmanı`nda misafirsiniz. Gölge Sokağı, 77 Numara`ya hoş geldiniz...
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  472
 • ISBN:
  9789751032812
 • Orijinal Adı:
  77 Shadow Street
 • Çeviri:
  Fethi Aytuna
 • Yayınevi:
  Sayfa6 Yayınları
 • Kitabın Türü:
enis atlıbaşı 
02 May 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Dean Koontz kitapları içinde benim için en hayal kırıklığı yaratanı oldu. Giriş bölümünde karakterlerin hızlı ve detaylı tanımlamalarından sonra, durağan bir yapıda yüzeysel bir şekilde asıl konu işleniyor. Sanki ana konu "Bir" değil, her şeyi seksi bulan ruh hastası veya intihara meyilli ailesi yüzünden(Sparks) yıldırım fobisi olan aile.

Bu girişten sonra ters bir anlam çıkmasın, evet okudum ve okduğuma pişman değilim ancak bir Dean Koontz hayranı olarak daha iyisini beklerdim.