Gölgedeki İzler

7,6/10  (7 Oy) · 
26 okunma  · 
4 beğeni  · 
797 gösterim
"Günümüzün en etkileyici yazarlarından biri olduğu kesin."
Chicago Tribune

"Hoag okumak her zaman cesaret ister."
Kirkus Reviews

Louisiana, Bayou Breaux'ta dehşet kol geziyordu. Cinayet zanlısı, olayı soruşturmakla görevli bir dedektifin evine sahte delil yerleştirdiğine karar veren mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. Ama Dedektif Nick Fourcade'in pes etmeye hiç niyeti yoktu. Dedektif böyle şeyleri daha önce de yaşamıştı. Sadece bu kez sınırlarını daha çok zorlaması gerekecekti.
Ama artık yalnız değildi. Kurbanın paramparça edilmiş cesedini Memure Annie Broussard bulmuştu. Memure gözlerini her kapattığında o korkunç sahneyi görüyordu. Ve o da adaletin yerini bulmasını istiyordu. Ama soruşturmayı hiç de güvenmediği bir adamla birlikte yürütmek zorunda kalacak, aynı zamanda da birlikte çalıştığı erkeklerin nefretini üzerine çekecekti. Katil zanlısının ilgisinin üzerinde toplandığını fark etmesi için de aradan fazla süre geçmesine gerek kalmayacaktı. Annie Broussard için adalet yolunda yürümek, artık her şeyi riske atmak anlamına geliyordu. Yaşamını bile.

Gerçeğe ulaşma arayışı tıpkı kenti boydan boya yararak geçen nehir gibi kollara ayrılıyor sonunda da insan yüreğinin en karanlık noktalarına dek ulaşıyordu...
 • Baskı Tarihi:
  2007
 • Sayfa Sayısı:
  537
 • ISBN:
  9944983365
 • Orijinal Adı:
  A Thin Dark Line
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor
 • Kitabın Türü:
EMRE YAMAN 
 22 Şub 2017 · Kitabı okudu · 8 günde · 7/10 puan

TAT KAÇIRAN (SPOİLER)

Bir tecavüz olayı oluyor.Kadın ölüyor.Polisler zanlının evinde arama yapıyor ve izinsiz 3. aramada kadına ait bir yüzük bulunuyor.Hakim bunu kabul etmiyor.Zanlıyı serbest bırakıyor.Kahraman polisimiz onlardaki dedektifimiz bu işin arkasını bırakmıyor ve katili ortaya çıkarmak için elinden geleni yapıyor.Olaylar ilerlerken bir çok tecavüz olayı yine oluyor.

Yazarın anlatımı sıkıcı değil.İlk 150 sayfada karakterlerin özelliklerini geniş geniş vermesi sizi sıkabiliyor.İsimleri de aklınızda tutması biraz zor oluyor ve katil hangisiydi,polis kimdi bu kim falan dediğiniz oluyor.İlerleyen sayfalarda her şey yerine oturunca akıp gidiyor.Aksiyon,aşk,heyecan ve şüphe hepsinden ortaya karışık azar azar verilmiş.