Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri

8,9/10  (66 Oy) · 
132 okunma  · 
57 beğeni  · 
2.751 gösterim
Son yılların en iyi fantastik macera serilerinden biri olan ve haftalarca New York Times Bestseller listesinde kalan "Ranger's Apprentice / Gölgelerin Efendisi" yalnızca çocuklara değil, tüm fantastik edebiyat tutkunlarına hitap ediyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2009
 • Sayfa Sayısı:
  270
 • ISBN:
  9789759993849
 • Orijinal Adı:
  Ruins Of Gorlan
 • Çeviri:
  Özgü Çelik
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
yusuf şimşek 
10 Şub 16:42 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Ben bu kitabın sadece bu bölümü hakkında değil dier bölümlerindende bahsetmek istiyorum.bu kitaptan ziyade yazarını beğendim evet kitabı beğendim ama yazarı daha çok. nedeni ise yazar kitabı ne için yazdığını anlatıyordun bir tarafta şöyle diyordu"flanagan 12 yaşındaki oğlunu cesaretlendirmek için yazdı oğlu Michael,küçükken çevresindeki dier çocuklar ondan daha iri ve güçlüydü flanagan ona okumanın ne kadar eğlenceli olduğunu kahramanların mutlaka iri yarı ve kaslı olmasını gerekmedigini göstermek istedi.şu anda 30lu yaşlarını sürdüren Michael yaklaşık 2 metre boyunda geniş omuzlu güçlü bir genç adam"burdan wheel e benzeyen çocuklara sesleniyorum: siz de wheel gibi pes etmeyin zaten istediginiz otomatikmen ayağınıza geliyor.kitab gerçekten macera sevenler için çok güzel herkeze tavsiye ediyorum.

Burak Denizli 
11 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Kendine bağlayan güzel bir kitap. Belki ilk kitabı elinize aldığınızda çocuklara hitap ediyor gibi görebilirsiniz ama yazar kitabıyla bizi kendisine bağlıyor ve kitap okumayı çok rahatlıkla sevdiriyor

Serdar Poirot 
28 Nis 16:35 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Morgarath, 15 yıl önce Araluen Krallığı'na karşı açtığı savaşta yenilmiş ancak intikam almak için çalışmaya devam etmektedir. Bu arada Redmont baronluğunda Will, George, Horace, Alyss ve Jenny adındaki beş yetim çocuk, gelecekte çiftçi olmamak için bir sanat ustasına çırak olmalıdır. Will hariç hepsi istediği yere gider ancak Will Savaş Okulu'na çırak olamaz. Onun yerine Halt'ın liderlik ettiği Orman Muhafızı çırağı olmak zorunda kalır. En başta sevmese de sonra alışır. Horace ile arası bozuktur ve kavga da eder ancak sonrasında düzelecektir araları. Wargal denen yaratıkları ve Kalkera denilen katilleri yanına toplayan Morgarath, iki lordu öldürür. Kalkera'lar gözü ile adamı donduran çok tehlikeli yaratıklardır ve hem savaşı Kral Duncan'ın kazanmasını sağladığı için Halt'a düşmandır. Acaba Will ustasına yardım edebilecek midir? Bu yaratıkları alt edebilecekler midir? Baron Arald ve savaş ustası Sör Rodney zamanında yetişebilecek midir? Will babası Daniel hakkındaki gerçeği öğrenebilecek midir? Bir şövalye olma hayali yerine gelecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Yiğit Korkmaz 
10 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap sürükleyici ilerliyor. Zanaat okulunda çocukları eğittikten sonra bir zanaat ustasına çırak olarak veriyorlar ve o ustalardan eğitim görüyorlar. En sevdiğim sahnesi will notu almak için tırmanıp notu alacakken Gölgelerin efendisi ile karşılaşması.. Bu kitabı okurken zamanı unutuyorum kendimden geçiyorum ve kendimi kitabn içinde gibi hissediyorum. Sonra bir uyanıyorum o derin akıcı uykumdan saatler geçmiş ki ben hala okuyorum..

Süleyman Özdemir 
23 Tem 22:46 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben bu kitap serisini İngilizce olarak okuma fırsatı buldum, bu gün şuan da bu yazıyı yazıyorum inceleme olarak ama bakmayın işte bunlar hep bizim günlük hayatımızın sıkıcı yapısından kaynaklı olarak içimizdekileri dışarı çıkarmaya çalışma çabamızdır. Will, Halt ve Horus benim hayatımda bu seriyi okuduktan sonra önemli kitap karakterleri olarak yerlerini aldılar. Aralarında ki samimi diyaloglar için bile bu kitabı okuyabilirsiniz. Ben kendi hayatımın sıkıcılığından kaçarken hep farklı bir dünya portresi çizip içine de güzel karakterleri yerleştirmiş kitap serilerini çok seviyorum. Düşünmeyin fazla alın, açın ve okuyun.

Samet körpe 
20 May 10:09 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

İlk kitap biraz basit, ama bağlayıcı. Basit derken fazla ayrıntıya girilmemiş. Bazı olaylar oldu bittiye getirilmiş. Ama yazar zaten ilk kitabı yazma sebebini açıklamış bu yüzden böyle olması gayet doğal. Serinin devam kitapları çok daha başarılı. Fantastik roman sevenlere tavsiyemdir.

Kenan ÖZ 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Serinin ilk 5 kitabının herbirini 1 günde okudum. 15 yaşında ve 11 yaşındaki oğullarımda okudular. İşyerinde arkadaşlarıma getirdim onlarda okumaya başladılar. Kitap okumayı sevdirip alışkanlık haline getiren bu yazara ve çevirmene çok teşekkür ediyorum.

Berat 
16 Şub 22:24 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitabın serisi şimdiye kadar okuduğum en iyi Seriydi.serinin ilk kitabı olmasına rağmen çok maceralıydı. Kitap Willin nasıl orman muhafaza olarak seçildiği ve ondan kat kat iri ve şovalye olan arkadaşlarından daha maceralı bir serüvenin başlangıcı idi

KitapKurdu Serkay 
05 Nis 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel kitap tavsiye ederim. Süper bir kitap okuyun. Kitap çok eğlenceli en sevdiğin kitaplardan biri. Okumanızı tavsiye ederim. Her yaştan kişiler okuyabilir. 7'den 70 'e herkese tavsiye ederim.

Rüzgar Türkmen 
17 Oca 19:02 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

TEK KELİME DEMEM AYIP OLUR BU KİTABA TEK HARFLE HARİKA MÜTÜŞ OTESİ BİR KİTAP BAŞLADIĞIMANDA SAYFA 77 SONRA160 SONRA BİRDE BAKTIM BİTMİŞ ÇOK SÜÜKLEYİCİ BİR KİTAP OKUMASANIZ AYIP EDERSİNİZ BENDE 1 VE 2 VE 4 SERİLERİ VAR HİÇ ŞU ANLAR 3 ALMADAN İKİYE BAŞLIYASIM HİÇ GELMİYOR ŞİMSİ SPOİLER VRECEM ŞU İŞARETEN SONRA OKUMAYIN İSTEMİYENER ''---------------------------------''

DİKKAT SPOİLER İÇERİR !!!
----------------------------------------------------------
EN İYİ ORMAN MUHAFIZI HALT
WİLL ANA KARAKTER ÇEVİK VVE KUVETLİ VE ÇOK İYİ TIRMANIYOR
ORMAN MUHAFIZI ÇIRAĞI VE YETİM BABASI BİRR ŞOVALE OLARAK ÖLDÜĞÜNÜ BİLİYOR ANNESİ OLMÜŞ SOY ADI BİLİMİYOR
EN SONUNDA DİKKAT!!! AMA HALT BABASINI TANIYOR WARGALARLA(YARATIK GÖRÜNÜMÜ UZUN BURUNLU APTAL CANLILAR)SAVAŞIRKEN ÖLDÜĞÜNÜ BİLDİĞİNİ ZANEDEN WİLLE SÖYLÜYOR BABANIN EVET WARGALARLA SAVAŞIRKEN ÖLDÜ EVET AMA BİR ŞOVALYEDEĞİL BR ÇAVUŞ ONURLU BİR ÇAVUŞ ORDA BİRİSİNİ KURTARDI HEMEN ONU ÇEVRELEDİ ÜÇ YERİNDEN AĞIR YARA ALMASINA RAĞMAN 4 TANE WARGARALARI ÖLDÜRDÜ VE SON DARBEDE DİRENEMEDİ VEFAT ETİ
_WİLL O SENDİN DİYİLMİ HALT
_HALT EVET BENDİM VE O BENİM HAYATIMI KURATN CESUR BR SAVAŞÇIYDI
_WİLL PEKİ BENİ ÇIRAK OLARAK ALMAN ONUN HATIRIMIYDI
_HALT HAYIR AMA SENİ YETİM OLARAK ŞATOYA BEN ALDIM VEHİÇ KİMSE BİLMİYOR BENİM SENİ ALMAMIN NEDENİ BİR ORAMAN MUHAFIZI ÖZELİĞİNE SAHİP OLAMAK.

ÇOK UZATIM ARTIK ZATEEN KİTAP BİTİ ŞAKA YATIM SPOİLERİ YANLIŞLIKLA OKUYANLARA BAŞIN SAĞ OLSUN NEYSE DĞERLENDİRİM BU YORUMU BOŞU BOŞUNA YAZMADIM HER HALDE


DÜNYA REKORU:BEN

3 /

Kitaptan 5 Alıntı

Muhammet TUNÇ 
06 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Orman Muhafızı
"Her zaman düşmanın senin yerini bildiğini ve saldıracağını varsay," dedi. "Böylelikle hoş olmayan sürprizlerle karşılaşmazsın "

Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 221)Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 221)
Sadık Kocak 
27 Oca 02:29 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Onu tanıyor muydun, Halt ? Babamı tanıyor muydun ?"
"Evet, tanıyordum..."
Will "O güçlü bir savaşçıydı, değil mi ? dedi "
...

Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 263)Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 263)
Rüzgar Türkmen 
17 Oca 19:15 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

HALT SÖZÜ
hava ve rüzgarla biçİmleşerek görünmez OUYORSUN DİMİ

Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 77 - beyaz balina)Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 77 - beyaz balina)
Dilek 
15 Tem 22:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

"Ee," dedi Halt. "Ne düşünüyorsun?" O da diğer atın yumuşak burnunu okşuyordu. Eski dost oldukları belliydi.
Will duraksadı. Kimseyi kırmak istemiyordu. Sonunda "Biraz şey... küçük," dedi.
Halt "Ama sen de küçüksün," dedi. Will buna verecek yanıt bulamadı.

Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 98 - Beyaz Balina Yayınları)Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan (Sayfa 98 - Beyaz Balina Yayınları)
Onur BC 
30 Tem 20:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Heyecan, korkunç bir şey . İnsanı öyle bir dondurur ki ,düşünemez ,yemek yiyemez ,konuşamazsın.

Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John FlanaganGölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri, John Flanagan