Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.807
Gösterim
Adı:
Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
270
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759993849
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Ruins Of Gorlan
Çeviri:
Özgü Çelik
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beyaz Balina Yayınları
Son yılların en iyi fantastik macera serilerinden biri olan ve haftalarca New York Times Bestseller listesinde kalan "Ranger's Apprentice / Gölgelerin Efendisi" yalnızca çocuklara değil, tüm fantastik edebiyat tutkunlarına hitap ediyor...
(Tanıtım Bülteninden)
270 syf.
·1 günde·10/10
Ben bu kitabın sadece bu bölümü hakkında değil dier bölümlerindende bahsetmek istiyorum.bu kitaptan ziyade yazarını beğendim evet kitabı beğendim ama yazarı daha çok. nedeni ise yazar kitabı ne için yazdığını anlatıyordun bir tarafta şöyle diyordu"flanagan 12 yaşındaki oğlunu cesaretlendirmek için yazdı oğlu Michael,küçükken çevresindeki dier çocuklar ondan daha iri ve güçlüydü flanagan ona okumanın ne kadar eğlenceli olduğunu kahramanların mutlaka iri yarı ve kaslı olmasını gerekmedigini göstermek istedi.şu anda 30lu yaşlarını sürdüren Michael yaklaşık 2 metre boyunda geniş omuzlu güçlü bir genç adam"burdan wheel e benzeyen çocuklara sesleniyorum: siz de wheel gibi pes etmeyin zaten istediginiz otomatikmen ayağınıza geliyor.kitab gerçekten macera sevenler için çok güzel herkeze tavsiye ediyorum.
270 syf.
·Beğendi·8/10
Kendine bağlayan güzel bir kitap. Belki ilk kitabı elinize aldığınızda çocuklara hitap ediyor gibi görebilirsiniz ama yazar kitabıyla bizi kendisine bağlıyor ve kitap okumayı çok rahatlıkla sevdiriyor
270 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Dikkat spoiler içerir.
Morgarath, 15 yıl önce Araluen Krallığı'na karşı açtığı savaşta yenilmiş ancak intikam almak için çalışmaya devam etmektedir. Bu arada Redmont baronluğunda Will, George, Horace, Alyss ve Jenny adındaki beş yetim çocuk, gelecekte çiftçi olmamak için bir sanat ustasına çırak olmalıdır. Will hariç hepsi istediği yere gider ancak Will Savaş Okulu'na çırak olamaz. Onun yerine Halt'ın liderlik ettiği Orman Muhafızı çırağı olmak zorunda kalır. En başta sevmese de sonra alışır. Horace ile arası bozuktur ve kavga da eder ancak sonrasında düzelecektir araları. Wargal denen yaratıkları ve Kalkera denilen katilleri yanına toplayan Morgarath, iki lordu öldürür. Kalkera'lar gözü ile adamı donduran çok tehlikeli yaratıklardır ve hem savaşı Kral Duncan'ın kazanmasını sağladığı için Halt'a düşmandır. Acaba Will ustasına yardım edebilecek midir? Bu yaratıkları alt edebilecekler midir? Baron Arald ve savaş ustası Sör Rodney zamanında yetişebilecek midir? Will babası Daniel hakkındaki gerçeği öğrenebilecek midir? Bir şövalye olma hayali yerine gelecek midir? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.
270 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Kitap sürükleyici ilerliyor. Zanaat okulunda çocukları eğittikten sonra bir zanaat ustasına çırak olarak veriyorlar ve o ustalardan eğitim görüyorlar. En sevdiğim sahnesi will notu almak için tırmanıp notu alacakken Gölgelerin efendisi ile karşılaşması.. Bu kitabı okurken zamanı unutuyorum kendimden geçiyorum ve kendimi kitabn içinde gibi hissediyorum. Sonra bir uyanıyorum o derin akıcı uykumdan saatler geçmiş ki ben hala okuyorum..
270 syf.
·4 günde·10/10
Oğlum için aldığım bu kitabi okuduktan sonra benimde okumamı isteyen oğlum için okudum yine.. Ama kitap ortaokul seviyesine gelmiş bir öğrenci için gerçekten muhteşem. Dostluğun, alcakgonullulugun,sevdiklerine değer vermenin öğretildigi kavramlarinin yaninda fantastik hikayesiyle sıra dışı. 11-16 yaş aralığı oğlunuz veya kiziniz varsa mutlaka alın ve okutun. Pişman olmayacaksınız..
270 syf.
·Beğendi·9/10
Serinin ilk 5 kitabının herbirini 1 günde okudum. 15 yaşında ve 11 yaşındaki oğullarımda okudular. İşyerinde arkadaşlarıma getirdim onlarda okumaya başladılar. Kitap okumayı sevdirip alışkanlık haline getiren bu yazara ve çevirmene çok teşekkür ediyorum.
270 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Ben bu kitap serisini İngilizce olarak okuma fırsatı buldum, bu gün şuan da bu yazıyı yazıyorum inceleme olarak ama bakmayın işte bunlar hep bizim günlük hayatımızın sıkıcı yapısından kaynaklı olarak içimizdekileri dışarı çıkarmaya çalışma çabamızdır. Will, Halt ve Horus benim hayatımda bu seriyi okuduktan sonra önemli kitap karakterleri olarak yerlerini aldılar. Aralarında ki samimi diyaloglar için bile bu kitabı okuyabilirsiniz. Ben kendi hayatımın sıkıcılığından kaçarken hep farklı bir dünya portresi çizip içine de güzel karakterleri yerleştirmiş kitap serilerini çok seviyorum. Düşünmeyin fazla alın, açın ve okuyun.
270 syf.
·Puan vermedi
2 sene önce okuduğum ve hayran kaldığım bir seridir.Macera/aksiyon tarzı seviyorsanız kesinlikle bu seriyi okumalisiniz.Bitince üzüldüğüm bir seridir.
270 syf.
·Beğendi·10/10
Bu kitabın serisi şimdiye kadar okuduğum en iyi Seriydi.serinin ilk kitabı olmasına rağmen çok maceralıydı. Kitap Willin nasıl orman muhafaza olarak seçildiği ve ondan kat kat iri ve şovalye olan arkadaşlarından daha maceralı bir serüvenin başlangıcı idi
270 syf.
·7/10
Kitaba büyük bir önyargıyla başladım. Kitabın bir çocuk kitabı olduğunu bilerek benim için basit kaçacağını düşündüm. Kitap genel olarak basitti fakat kurgusu, karakterleri beni kitabın içine çekti. En sevdiğim karakter Halt oldu. Kitapta en sevdiğim bölüm ise Horace' in kendisine kötülük yapan ikinci sınıf öğrencilerden intikam aldığı bölümdü. Kitapta kahkaha atmasam da belli yerlerde ufak bir tebessüm yarattı. Kısacası eğer 16 yaşından küçükseniz kitabı bayılarak okursunuz. Yaşınız büyükse de fena kitap değil.
270 syf.
Uzun bir serinin ilk kitabı. Çok kısa sürede ve zevkle okudum. Aslında ortaokul düzeyinde ki çocuklar için uygun olacak bir seri aslında. Arkadaşlık, fedakarlık, saygı, sevgi konularını çok güzel işlemiş.
Yine de büyüklerinde zevkle okuyacağı bir seri. Macera heyacan hiç bitmiyor. Tavsiye ederim.
270 syf.
·Beğendi·10/10
Kitap baştan sona çok güzel:) serinin diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum çok başarılı bir seri olduğuna inanıyorum...
...kalkaraların arasındaki mesafe,birbirlerine yardım edecek kadar yakın, aynı tuzağa düşmelerini önleyecek kadar uzaktı...
John Flanagan
Sayfa 217 - Beyaz Balina Yayınları
"Hiçbir zaman insanları kendine fazla yaklaştırma.Kim olursa olsun ,sana ne kadar samimi gelirse gelsin ,yaklaşmak isteyen olursa,tetikte ol."
"Onu tanıyor muydun, Halt ? Babamı tanıyor muydun ?"
"Evet, tanıyordum..."
Will "O güçlü bir savaşçıydı, değil mi ? dedi "
...
Sonra, büyük kapıya bir kere daha yaklaşırken, onu şaşırtarak duraksatan bir şey gördü.
Bu, gri-yeşil pelerinine sarınmış, gözleri başlığının gölgesinde, kalabalıktan biraz uzakta dikilen Halt'tu.
Ve gülümsüyordu.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Gölgelerin Efendisi 1 - Gorlan Harabeleri
Baskı tarihi:
Eylül 2009
Sayfa sayısı:
270
Format:
Karton kapak
ISBN:
9789759993849
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Ruins Of Gorlan
Çeviri:
Özgü Çelik
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Beyaz Balina Yayınları
Son yılların en iyi fantastik macera serilerinden biri olan ve haftalarca New York Times Bestseller listesinde kalan "Ranger's Apprentice / Gölgelerin Efendisi" yalnızca çocuklara değil, tüm fantastik edebiyat tutkunlarına hitap ediyor...
(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı okuyanlar 376 okur

  • Deniz Yigit
  • ebd
  • Serdem Meriç Çelik
  • Nisa
  • Sena seyhan
  • Ibrahim Kara
  • Seyhun Atik
  • Ömer gümüş
  • sıla
  • Bekir SÖNMEZ(kutuphaneciniz_bizz)

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%6.8
14-17 Yaş
%41.1
18-24 Yaş
%32.9
25-34 Yaş
%8.2
35-44 Yaş
%5.5
45-54 Yaş
%2.7
55-64 Yaş
%1.4
65+ Yaş
%1.4

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%32.4
Erkek
%67.6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%49.7 (79)
9
%20.1 (32)
8
%15.7 (25)
7
%7.5 (12)
6
%3.1 (5)
5
%1.3 (2)
4
%0
3
%0.6 (1)
2
%0.6 (1)
1
%1.3 (2)