Gölgelerin Efendisi 4 - Skandiya'yı Kurtarmak

9,1/10  (26 Oy) · 
74 okunma  · 
27 beğeni  · 
651 gösterim
Bahar gelirken, sonunda sağlığına kavuşan Will ile Evanlyn, Skandiya'dan kaçmaya devam ederler.

Bu sırada Evanlyn, birtakım gizemli atlılar tarafından kaçırılır.
Will, onu izleyip kurtarmak istese de tek başına altı acımasız savaşçıyla başa çıkması olanaksızdır.

Halt ile Horace, Will'in imdadına tam zamanında yetişirler.
Altı Temuçi savaşçısının, aslında büyük bir işgal gücünün parçası olduğunu anlayan Halt, Skandiyalılar'ı işbirliği yapmaya ikna edebilecek mi?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2010
 • Sayfa Sayısı:
  340
 • ISBN:
  9789759994891
 • Çeviri:
  Çağdaş Özkan
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
28 Nis 16:37 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Bahar gelmiştir ve Evanlyn ile Will'in Skandiya'dan kaçması gerekmektedir. Ancak Evanlyn kaçırılır. Gücünü henüz toplayamayan Will onu kurtarmaya çalışırken ölmek üzeredir ama Halt ve Horace tam zamanında yetişerek hayatını kurtarır. Kızı kaçıran bir Temuçi birliğidir. Temuçiler çok güçlü step savaşçılarıdır ve niyetleri de Skandiya'yı ele geçirip gemilerini aldıktan sonra Araluen'e saldırmaktır. Yolda Erak ile karşılaşan Halt durumu anlatır ve zoraki olarak müttefik olmaları gerektiğini söyler. Bu arada Evanlyn'in gerçek kimliği ortaya çıkar ve Yüce Kont Ragnak'ı intikam yeminini ertelemesi için ikna etmek çok güç olur. Will'in yetiştireceği yüz köle okçu, Horace'ın savaşçılık yetenekleri ve Halt'ın taktik dehası, acaba cesur Ragnak ve Erak'ın Skandiya ordusunun kendisinin dört katı Temuçi ordusunu püskürtmesini sağlayabilecek midir? Evanlyn, Horace, Halt ve Will sağ salim topraklarına dönebilecek midir? Sürgün sonrası Halt'ın vaziyeti ne olacaktır? Bir solukta okunan bir roman. Mutlaka okunması gerekenlerden.

Kenan ÖZ 
19 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Okurken olayların içinde olduğunuzu hissedeceksiniz. Ok yanınızdan geçerken başınızı eğebilirsiniz. :)

Sadık Kocak 
18 Tem 18:40 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Will'in sonunda kurtulduğunu görmek oldukça iyiydi. Düşmandan ziyade uyuşturucuyu kast ediyorum.
Halt ve Horaca sonunda maceralarını mutlu sonla tamamladılar.
Erak, kendini sevdimeye devam ediyor ve hak ettiği yere kavuştu. Ragnak'a alışamasak da son anda yaptıkları saygıyı hak ediyordu.
Hikayemize bir de Haz'kam ve Nit'zak dahil oldu ki bunların yaptıkları da saygıyı hak ediyordu.
Skandiyayı Kurtarmak adlı kitap gerçekten de çok güzel olmuştu. Serinin 4. kitabını oldukça beğendim. Özellikle savaş sahneleri çok güzel anlatılmıştı ve 3. kitaptaki hayal kırıklığını önemli ölçüde azalttığını söyleyebilirim. Umalım ki 5. kitapta da beklentimizin altında bir senaryo ile karşılaşmayalım..

Serhat Uzun 
 13 Nis 21:43 · Kitabı okudu · 29 günde · Beğendi · 9/10 puan

Gayet iyi bir Kitaptı ilk 4 kitabın içerisinde bana göre en iyi kitabıydı diyaloglar daha komik eğlenceli hale gelmiş en azından Erak,Halt ve Horace için öyle diyebilirim.Spoiler sayılır mı bilemiyorum fakat siz bi geçin isterseniz Kitabın sonlarına doğru olan Savaş harika bir dille anlatılmış kitabın 10 da 9 vermemin en büyük sebeblerinden bir tanesi,hikayeye iyi oturmuş.O an ki savaş.5.kitaba iyi bağlamışlar sonunu 5.kitabıda merak ediyorum

Fatih Yağcı 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin en Eğlenceli bölümlerinden biri zannımca,Erak Ve Will'in diyalogları ve Horace'nin olaylara bakış açısı ve söylemleri çok başarılı..

Hasan Hüseyin 
14 Mar 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

5'i için çok heycanlıyım her an 4'ü bitirip beşe geçmek için ...

Kitaptan 2 Alıntı

Sadık Kocak 
17 Tem 18:24 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Boş bir mide, insanın bakış açısını nasıl da değiştiriyor, diye düşündü.

Gölgelerin Efendisi 4 - Skandiya'yı Kurtarmak, John Flanagan (Sayfa 13)Gölgelerin Efendisi 4 - Skandiya'yı Kurtarmak, John Flanagan (Sayfa 13)
Fatih Yağcı 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Erak; Sana güvenebilmeyi isterim ama bunun için orta da bir neden yok,öyle değil mi * adamlarımın, arkadaşlarını alıkoyduklarını biliyor olmanın,şu tepeyi aşar aşmaz kalbime bıçak saplama ihtimalini azaltacağını düşünüyorum..

Gölgelerin Efendisi 4 - Skandiya'yı Kurtarmak, John Flanagan (Sayfa 104 - beyaz balina yayınevi)Gölgelerin Efendisi 4 - Skandiya'yı Kurtarmak, John Flanagan (Sayfa 104 - beyaz balina yayınevi)