Gölgelerin Efendisi 5 - Kuzeydeki Büyücü

9,0/10  (26 Oy) · 
68 okunma  · 
27 beğeni  · 
854 gösterim
Skandiyalılar ile Araluenliler'in yaptığı antlaşmanın üzerinden beş yıl geçmiştir. Çıraklık günlerini geride bırakan Will, artık tam teçhizatlı bir Orman Muhafızı olmuştur.

Will'in sorumlu olduğu eyalet çok sakin bir yer gibi görünmekle birlikte, bir süre sonra tuhaf olaylar başgösterir. Kuzeydeki başka bir eyalette, Lord Syron aniden gizemli bir hastalığa yakalanır.

Will, buna büyücülüğün neden olduğu iddialarını araştırırken, eski arkadaşı Alyss ile yeni ve tehlikeli bir maceraya atılır.
Alyss rehin alınınca, Will, arkadaşıyla görevi arasında zor bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2011
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789759995225
 • Çeviri:
  Çağdaş Özkan
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
28 Nis 16:37 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Will, Seacliff Baronluğunun resmi Orman Muhafızı olmuştur ve buradaki laubali durumu düzeltmeye çalışmaktadır. Bu arada eski dostu haberci Alyss baronluğa gelir ve gizli bir göreve gitmesi gerektiğini söyler. Ancak haydut Jack Buttle bunu duyar ve Will onu etkisiz hale getirip savaş çıkmasını engellediği Skandiya'lılara köle olarak hediye eder. Görevi İskati'lerin sınırındaki Norgate baronluğundadır. Lord Syron büyücü Malkallan tarafından zehirlenmiş ve köyde garip olaylar olduğu söylenmektedir. Will'in görevi de tehlikeleri engellemek ve gerçeği ortaya çıkarmaktır. Syron'un yerine bakan oğlu Orman sevilmekte ama Orman'ın kuzeni Keren askerler tarafından sevilmektedir. Büyücüyü en sonunda bulan Will, adının Malcolm olduğunu ve masum olduğunu ortaya çıkarır. Baronlukta olayları planlayan beklenmedik bir isimdir ve Alyss bu kişinin elinde esir kalmıştır. Ayrıca eski dost Buttle da Norgate'e gelmiştir? Acaba Will, Alyss'i kurtarıp baronluğa huzur getirebilecek midir? Halt tarafından Will ve Alyss'e yardımcı olsun diye gönderilen şövalye Horace çok mu geç kalmıştır? Keyifle okunan bir roman.

Fatih Yağcı 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Will,Artık Orman Muhafızları Birliğinin oynadığı rolü ve birlik üyelerinin Krallığın elli baronuna kattığı değerin farkındaydı..Will, Dost canlısı bir insandı,çoğu zaman etrafındakilerle arkadaşlık kurmaya özenirdi.Ancak bu ORMAN MUHAFIZLARININ TARZI DEĞİLDİ..

Sadık Kocak 
20 Tem 14:12 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Will, orman muhafızı olarak ilk görevine atandı. Zorlu görevde büyücü olduğu iddia edilen Malkallam var. Zorlu görevde Will, kimliğini gizlemek zorunda ve görevine Sanatçı olarak devam ediyor. Şatoda dönen komploların peşinden koşan Will'in yolu Aiyss ile ayrılıyor. Kurtarmaya çalıştığı çocukluk arkadaşını kıl payı farkla kurtaramayan Will'in maceraları gelecek seride de hız kesmeden devam edecek gibi gözüküyor.

Kitaptan 2 Alıntı

Fatih Yağcı 
01 Nis 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

..Orman,bitkinlikle başını salladı.''dediğim gibi,karşındaki sevilmeyen bir kişiyse,hakkında kötü düşüncelere kapıman çok daha kolay oluyor''...

Gölgelerin Efendisi 5 - Kuzeydeki Büyücü, John Flanagan (Sayfa 240 - Beyaz Balina Yayınevi)Gölgelerin Efendisi 5 - Kuzeydeki Büyücü, John Flanagan (Sayfa 240 - Beyaz Balina Yayınevi)
Sadık Kocak 
19 Tem 19:33 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Öğütler Öğütler..
Unutma, demişti Halt ona, bizim görevimiz baronlara yardımcı olmak ancak öncelikli sadakatimiz kraladır. Bizler kralın iradesinin doğrudan temsilcileriyiz ve bazen bu durum, yerel çıkarlarla örtüşmeyebilir. Bizler baronlarla işbirliği yapar ve onlara tavsiyelerde bulunuruz. Ancak bağımsızlığımızı da koruruz. Sakın ola ki baronuna borçlanmayasın ya da şatodaki insanlarla çok yakınlaşmayasın.

Gölgelerin Efendisi 5 - Kuzeydeki Büyücü, John Flanagan (Sayfa 23)Gölgelerin Efendisi 5 - Kuzeydeki Büyücü, John Flanagan (Sayfa 23)