Gölgelerin Efendisi 6 - Kuşatma Altında

9,0/10  (25 Oy) · 
65 okunma  · 
25 beğeni  · 
899 gösterim
Gölgelerin Efendisi serisinin soluk soluğa okuyacağınız bu altıncı kitabında, beşinci kitapta başlayan macera tüm hızıyla sürüyor...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9789759995324
 • Çeviri:
  Çağdaş Özkan
 • Yayınevi:
  Beyaz Balina Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadık Kocak 
11 Ağu 12:21 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Şu kitabı okuduktan sonra eklememek tamamen dalgınlık. Bu seri dediğim gibi beni çok etkilemişti. Şöyle hatırlamaya çalışalım. Sir Caren vardı, çok zeki birisiydi. Alyss'i şatosunda rehin tutuyordu. Bir yandan İskotiler tehlikesi vardı.
Burada en güzeli Malcolm'un büyücü olarak tanıtılması ama şifacı olması. Will'e zindanın parmaklıklarını eritecek zehiri vermesi, denemelerde başarısız olunması ve tabi benim sempati duyduğum ve İnsanazor dediğim Trobar'ın hikayesi hep buradaydı. Bu kitap olması gerektiği gibi güzeldi ve tabi Horace'nin de buraya desteğini unutmamak gerek. Halen özlemle andığım bir seri, neredeyse her bölümünü her hikayesini hatırlıyorum. Umarım böyle bir seriye gene denk geliriz..

Serdar Poirot 
31 May 14:49 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 9/10 puan

Dkkat spoiler içerir.
Will, Alyss'i esaretten kurtarmak için sınır kalesini ele geçirmek zorundadır ve bunun için Jack Bottle'ı elinden kaçıran ve gemisi hasar gören Gundar ile ekibi olan Skandiya'lılarla anlaşır. Bu arada Horace ile buluşmuştur ve Malcolm da Lord Orman'ı tedavi etmektedir. Keren, İskati'lerle işbirliği yapmıştır ama detaylarını öğrenmek için pusu kurarlar ve zor da olsa general McHaddish'i ele geçirirler. Yapılacak saldırı hakkındaki detayları öğrendiklerinde kaleyi bir an evvel ele geçirmek zorunda olduklarını öğrenirler. Keren, Alyss'i hipnotize ederek ağzından bilgi almaktadır. Will, arkadaşları, Malcolm ve ekibi, Skandiyalılar acaba başarılı olabilecek midir? Alyss kurtulabilecek midir? Alyss ve Will arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Will rahat bir şekilde Seacliff Baronluğuna dönebilecek midir? Keyifle bir solukta okunan bir roman.

Kitaptan 1 Alıntı

Sadık Kocak 
21 Tem 19:28 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"İnsan zihninin çalışma mantığı hakkında sana net bir yanıt vermemi sağlayacak kadar net bilgi sahibi değiliz. Bir kişi için geçerli olan şey, diğeri için tamamen yanlış olabilir."

Gölgelerin Efendisi 6 - Kuşatma Altında, John Flanagan (Sayfa 323)Gölgelerin Efendisi 6 - Kuşatma Altında, John Flanagan (Sayfa 323)