Gördüğüne Asla İnanma

8,1/10  (73 Oy) · 
193 okunma  · 
54 beğeni  · 
2.569 gösterim
Bazen gördüklerin, sadece aklının oyunudur...

"Muhteşem bir gerilim; sınırları zorlayan, canlı ve akıllı bir anlatım, okuyucuyu son sayfada zirveye çıkaracak bir roman."

-Leone Editore-

"Mario Mazzanti'den başarılı bir roman daha. Nefes kesen acımasız bir gerilim... Gerçek suçlunun son ana kadar tahmin edilemediği mükemmel bir kurgu. Sonuç ise mükemmel..."

-giallomania.it-

"Olayları çözdüğünüzü sandığınız anda ortaya çıkacak gelişmeler ile şaşıracaksınız."

-orasenzombra-

 
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2016
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786053845355
 • Orijinal Adı:
  Il riflesso del lupo
 • Çeviri:
  Güliz Akyüz Yıldırım
 • Yayınevi:
  Sonsuz Kitap
 • Kitabın Türü:
Ismail Salma 
 18 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

Mario Mazzanti den okudugum ikinci kitap ve bu da Şah Mat kadar iyi bir kurguya sahip. Korku gerilim doruklarda katili bulmak hiçte kolay olmuyor. Polisiye yazarlarda bu adam pek bilinmese de bena göre en iyisi.

Beyza Yuksel 
05 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Mario Mazzanti'nin okuduğum ilk kitabıydı. Başları biraz sıkıcı gelmişti, psikoloji derslerini anlatıyordu ki buralar bana sıkıcı gelmişti ama profesörümüz ölünce olaylar başlıyor. Katilin ağzından da yazdığı için ürkmüştüm baya hele bazı yerlerde arkama bakıp duruyordum o derece :))
Yazar katili öyle bir saklıyor ki kahramanların hepsinde katil olma potansiyeli görmüştüm.
Heyecan dolu, elinizden bırakamayacağınız bir seri katil romanı. Bir de biraz ürkebilirsiniz. :)
Keyifli okumalar.

Damla Köseoğlu 
19 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 8/10 puan

♧ Gördüğüne Asla İnanma Mario Mazzanti'nin okuduğum üçüncü kitabı. Okuduğum her kitabından sonra yazara olan saygım biraz daha artıyor. Şah Mat kadar etkilemese de Gördüğüne Asla İnanma da yazarın kurgu yeteneğini, okuyucuyu nasıl sürükleyip gerebileceğini çok iyi bildiğini gözler önüne seriyor.Suçun altında yatan psikolojik nedenlerin neler olabileceği hakkında da ilginç örneklerin yer aldığı kitapta yazarın zekice kurguladığı diyaloglar, bitmek bilmeyen olaylar okurda kitabı hemen bitirip sonunu öğrenme isteği uyandırıyor.

♧ 20 yıl öncesinden başlayıp ünlü bir psikiyatristin ölümüne uzanan cinayetler zincirinde katilin bir sonraki adımının ne olacağını merak ederken, insan algısının ne kadar kolay yanıltılabileceğini görüyorsunuz.

♧ Gördüğüne Asla İnanma meraklandıran, sürükleyen, geren, insanların gözlerinin önündekini göremedikleri için zaman zaman sinirlendiren bir kitap. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim. :)

ESRA KADIOGLU 
06 Haz 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Mario Mazzanti, gerçekten çok iyi.... Şah Mat'tan sonra okuduğum ikinci kitabı... Çok başarılı, nasıl bir kurgu, nasıl bir yazmaktır ki ; kitabın son sayfasına kadar katili bulamazsın, oysa sadece 8 karakter var ve elene elene 3'e kadar düşüyor, kitabın ilerleyen sayfalarında... Polisiye sevenler okuyun, okudukça merak edin :)

Sadettin TANIK 
22 Nis 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Olay gerçekten çok güzel kurgulanmış ve akıcı bir dille anlatılmış. Okurken hiç sıkılmadığım hatta çoğu sayfasını gerçekten gerilerek okuduğum bir polisiye kitabı. Okumaktan pişman olunacak bir kitap değil bence...

Librarian 
20 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Evet bir polisiye-macera romanı daha bitti ve raftaki yerini aldı.Mario Mazzanti'nin Şah Mat'ını da okumuştum. Her iki romanda da benim adıma ortak olan sıkıntı romanların bağlanış şekliydi. Bir şekilde yazarın roman sürecinde yarattığı heyecan anlamsız bir sonla insanı hüsrana uğratıyor. Bu romanda ek olarak en çok süreksizlik beni itti. Buna neden olan şey ise olaya dahil isimler hakkında verisizlikti. Sadece birkaç karakter hakkında yapılan betimlemeler ile gözünüzün önünde silik de olsa bir şeyler canlanırken şüpheli grubunda olup da adı sık sık geçen isimler sanki birer hayaletmiş gibi bir yaklaşım sergilenmişti. Ve bu da yaratılmaya çalışılan gizemi katlettiği gibi okuyucunun romanın içine dahil olamamasına sebep olmuştu. Güzel bir kurguydu aslında. Kovalamaca faslı fena değildi. Ama son...Aynı şah mat'ta olduğu gibi yine "nasıl yani?" diyerek kitabı kapattım ne yazık ki...Daha iyi yazılmış pek çok polisiye macera romanı bulabilirsiniz diyerek yorumumu noktalıyorum.

Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Mario Mazzanti'nin Gördüğüne Asla İnanma kitabı Şah Mat romanı gibi iddialı değildi bana göre. Bu kitapta gizemli ve esrarengiz bir içeriğe sahipti hatta katili bulmak için zihnimi bayağı bir yormuş olduğumu hatırlamama rağmen, etkileyici ve zekice bulamamıştım romanı. Çok başarısız, sönük, okunmaya değmeyecek kadar, zaman kaybı olduğunu düşünmüyorum yine de. Sadece iki romanı kıyasladığımda, gözle görülür derece de işleyiş farkı vardı, sanki iki farklı yazarın kaleminden çıkmış gibiydi. Gerilim ve polisiye romanları sevenlere tavsiye ederim.

Ebru Türk 
18 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Mazzanti'nin en güzel kitabı bana göre. Artık bu hikayeler sıradanlaşsa da polisiye türünde Mazzantinin yorumu harika ve kitabı diğerlerinden büyük farklarla ayırıyor

Deniz Ok 
13 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Güzel kurgulanmış, sürükleyici, heyecan, gerilim herşey içinde muhteşem bir kitap. En beğendiğim cinayet romanlarımın arasına girmeyi başardı. Yazar ilk kitabında olduğu gibi yine kitabı bize sevdirdi. Cinayet romanları okuyanlarının ilgisini çekecek bir kitap tavsiye ederim. :)

İlayda G. 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

Oldukça sade ve akıcı bir anlatım bir gecede okudum bitti elinizden bırakmak istemeyeceginiz bir kitap. Her bölümde farklı biri suçlu gibi gösteriliyor, her sayfası ayrı bir heyecanlı.

3 /

Kitaptan 7 Alıntı

Damla Köseoğlu 
18 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Çocuk
Çocuklar basittir, duygularındaki saflıkla mükemmeldirler.

Gördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti (Sayfa 129 - Sonsuz Kitap)Gördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti (Sayfa 129 - Sonsuz Kitap)
Cansu Bıçak 
25 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ah, aynalar, aynalar... Ben artık neredeyse hiç bakmıyorum aynalara çünkü içinde gördüğüm şey hoşuma gitmiyor. İyi bir aynanın bir şeyi yansıtmadan önce iyice düşünüp tartması gerek bence.

Gördüğüne Asla İnanma, Mario MazzantiGördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti
İlayda G. 
02 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Şüphe, güvenin sıcak ve davetkar kıvrımları arasına sızan bir yılandır. Bunu ne zaman yapmaya başlayacağı bilinmezdir. En küçük çatlağa baskı yapmaya başlar. Varlığını hissettiğinizde artık çok geçtir, yılanın boğumları çok derinlere nüfuz etmiştir. Sıkıca üstüne binip seni hapseder; amansız, yavaşça artan ve nefesini kesen bir sıkmadır bu.

Gördüğüne Asla İnanma, Mario MazzantiGördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti
Cansu Bıçak 
25 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Şüphe, güvenin sıcak ve davetkâr kıvrımları arasına sızan bir yılandır.

Gördüğüne Asla İnanma, Mario MazzantiGördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti
Duygu Kr 
06 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayat tam bir fahişedir. Sana önce zevk verir ama sonra hemen faturanı keser.

Gördüğüne Asla İnanma, Mario MazzantiGördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti
Cansu Bıçak 
25 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İzleyicinin içinde korku yaratmak ve onu dehşete düşürmek için korkunç sahneler göstermeye gerek yoktur, bunun için sadece bir tane kapı yeterlidir. Kapalı bir kapı, ardında kötülüğün patlamaya hazır olduğu bir habisin varlığını yaşatan kırılgan bir bariyer gibidir. İşte o zaman yapay fotoğraf karelerine gerek kalmaksızın izleyicinin içinde kendi hayaletinden doğan, tabii bir korku oluşur.

Gördüğüne Asla İnanma, Mario MazzantiGördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti
Müzeyyen aslankoç 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

"Dostum... Bir rüyada bulunan şey, mutlak surette aranması gereken şeydir."

Gördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti (Sayfa 16)Gördüğüne Asla İnanma, Mario Mazzanti (Sayfa 16)