Görücü Usulü Aşk

8,7/10  (62 Oy) · 
148 okunma  · 
57 beğeni  · 
2.144 gösterim
"Ezelden yazılmış bir hayat bu. Her hayat gibi evveli. Oysa ahiri bana özgü. Her satırı bana vakfedilmiş. Al, bu hayat senin denilmiş, yaşa yaşayabilirsen; ben yürümüşüm bana sunulan hayatın satırlarına... Çocukluğumda takılmış gözlerim siyah beyaz filmlerdeki aşklara... Aşk rüyaları kurmuşum da bahtıma görücü usulü bir tanışıklık düşmüş. Nasibim demişim, akmış içime ve karışmış nehirlerime sevda... Kalbime satırlar yağıyor... Satırlar kalbimi yıkamaya başlayınca, hayatımı taşıyan varlığım ne yapar? Sormuştum da bilememiştim. Ta ki içimi yıkayan satırlar kalbimdeki hayata dokunana kadar? Ezelden yazılmış bir hayat bu. Herkese aşikar oysa yaşayanı ben. Bir sevda bir hayata nasıl bir bedel yazar? Aşkın kabahati yok. Aşk dokunur kalbe nedensiz değildir; sevgili bilmese de! Bir fincan kahvede hatır izin kaldı sevgili...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  235
 • ISBN:
  9786054309467
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza Yuksel 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitabımız sade diliyle, özen gösterilerek yazılmış sözleriyle, tasvirleriyle ilgimi topladı. :)
O kadar akıcı ki vaktiniz varsa bir okuyuşta bitirebilirsiniz. İçerisinde çok hoş sözler var. Dini açıdan yaklaşan içimizi ısıtan güzel bir kitaptı kesinlikle. Aşk sanırım kim olursa olsun onu yakaladığı anda kişinin mantığını kaybetmesine sebep oluyor. Tercih söz konusu olduğunda aklını dinleyemiyorsun gördüğümüz gibi. Nasıl bir histir acaba :)

Neyse efendim hayırlı okumalar gerçekten beğendim. :)

reyhan® 
06 May 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aslında kitap o kadar surukleyiciydiki bir gunde bitirdim.Nazlının o temiz kalbinde ve masum yuzundeki kiriklik...Bu kitabi bitirdigimde ilk dedigim ikincisi okumam gerektigiydi...Okadar surukleyiciki bence herkes okumali ...

Süheyla 
14 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

"Aşık olmak, ilk görüşte tutulmak" gibi konuları sıkça gördüğümüz kitapların dışında "aşk oluşturmak" gibi bir olgunun da dünyamızda var olduğuna dikkat çekmiş. Sevgi, çiçek yetiştirmek gibidir. Her gün ilgilenmelisin, ara verdiğinde,dikkatini başka yöne çevirdiğinde bir şeyler eksilir belki de kaybolur, tıpkı çiçeği sulamayı unuttuğunda kuruduğu gibi...
Kitabı okumayı düşünenler için ön bilgi: Kurgu güzel ama dil çok sade, belli bir yerden sonra ne olacağını tahmin edebiliyorsunuz.

Öncelikli kitabı ne kadar çok beğendiğime değinmek istiyorum. Yazar çok yalın ve sade bir dille anlatmış hikâyeyi. Kitap anında içine alıyor okuyanı. Her çevirdiğim sayfada da ayrı bir duygu yüklüydü. Elime aldığımda nasıl çabucak bitti de kapağı kapattım anlamadım. Ağlamadım dersem yalan olur ağladım, çok ağladım.Çokk beğendim süper bir kitap.

..... 
05 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

İkinci kitabı okuduktan sonra birinci kitabı okumak saçma olsa da :) En beğendiğim kitaplığımda gözüm gibi koruduğum kitaplardan biri.
Not:Ağlama garanti

mrv cvsgl 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

KONUSU VE DİLİ ÇOK YALIN OLDUĞU İÇİN KİTABI BİR GÜNDE BİTİRDİM. YAZARIN İLK KİTABI OLMASINA RAĞMEN ÇOK BAŞARILI BULDUM. OKUNMASI GEREKEN BİR KİTAP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.İnsana bir şeyler öğreten romanlar güzeldir...

Rukiye Sağlam 
10 Haz 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Oysa aşktır yakışan kalbe ve kalptir taşıyan aşkı"
Gerçekten çok güzel yazılmış bi kitap herkesin okumasını kesinlikle tavsiye ederim.

Merve Gltsry 
25 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Etkisinden uzun süre çıkamadığım bir kitaptı. Böyle bir kitabı okumamızı sağladığı için Nejla Abla'ya minnettarım :D Burak benim hayallerimin adamı... Onun içtenliğini ve sıcaklığını hissettim...Mehmet'e Nazlı'dan bile daha çok kızgınım... Ve Burak'ı tercih ettiği için mutluyum... #TeamBurak

faruk yıldız 
09 Ara 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Samimi bir şekil de yazıyorum gerçekten müthiş bir kitap ve kesinlikle okumanızı tavsiye ediyorum. Okurken Özellikle kitabın 120 195 252. sayfalarında ki satırları çok dikkatli okumanızı isterim .

esma 
20 Oca 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

içten bir şekilde; aldığım en güzel hediye kitaplardan biriydi diyebilirim. anlatım tarzı, duygu aktarımı içerik vesaire tam anlamıyla muazzam. severek bir nefeste okunacak bir kitap.

2 /

Kitaptan 15 Alıntı

Beyza Yuksel 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Tebessümün ifade ettiği şeylerden birisi "Senden hoşlandım, sana dostlukla yaklaşıyorum" mesajıdır. Diğer mesaj ise "Sen gülümsenmeye değersin."

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Beyza Yuksel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Uzmanlara göre bu kış çok soğuk geçecekmiş. Benim yalnızlığım kadar soğuk geçecekmiş. Hayallerim, düşlerim, ellerim kadar soğuk...

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Deniz Yazar 
01 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Bir nefes kadar yakınımdaydı. Ama manen bir yıldız kadar uzak...

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 102)Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 102)
Beyza Yuksel 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Yeni bir duygu keşfetmiştim. Adı aşktı...
Nasıl bir histi bu Allah'ım. Çölün ortasında sunulan soğuk bir bardak su kadar güzel, aynı zamanda o hayat veren suda boğulup ölmek kadar acı..

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Beyza Yuksel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Saklandığım yerden saatler sonra sıkılıp çıkar ve kendi kendimi sobelerdim. Oysa sobelemeyi değil; sobelenmeyi beklerdim.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Sevde 
22 Oca 17:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Evlerin bacaları tütmeye başlamıştı. Uzmanlara göre bu kış çok soğuk geçecekmiş.Benim yalnızlığım kadar soğuk.Hayallerim, düşlerim, ellerim kadar soğuk.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 12)Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 12)
Beyza Yuksel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Onlara göre o küçüktür, cahildir ve onun için en iyisini aileler bilir. Aslında bu yönden hak veriyorum onlara. Daha bebekleri ile oynamayı yeni bırakan bir çocuk evliliği de oyun zanneder malesef. Koca evine gidince de o kızlar için pek değişen bir şey olmaz. Söz hakkı tanınmaz. Yapılacak bir şey için fikri alınmaz.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Sevde 
22 Oca 23:06 · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Ben, gecenin en kuytu köşelerinin en geç vakitlerine sakladim en masum hayallerimi... Ve yaşadığım sürece bir gün gerçek olacağını umut etmekten hiç vazgeçmeyecektim.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 83)Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 83)
2 /