Görücü Usulü Aşk

8,9/10  (83 Oy) · 
206 okunma  · 
78 beğeni  · 
2.682 gösterim
"Ezelden yazılmış bir hayat bu. Her hayat gibi evveli. Oysa ahiri bana özgü. Her satırı bana vakfedilmiş. Al, bu hayat senin denilmiş, yaşa yaşayabilirsen; ben yürümüşüm bana sunulan hayatın satırlarına... Çocukluğumda takılmış gözlerim siyah beyaz filmlerdeki aşklara... Aşk rüyaları kurmuşum da bahtıma görücü usulü bir tanışıklık düşmüş. Nasibim demişim, akmış içime ve karışmış nehirlerime sevda... Kalbime satırlar yağıyor... Satırlar kalbimi yıkamaya başlayınca, hayatımı taşıyan varlığım ne yapar? Sormuştum da bilememiştim. Ta ki içimi yıkayan satırlar kalbimdeki hayata dokunana kadar? Ezelden yazılmış bir hayat bu. Herkese aşikar oysa yaşayanı ben. Bir sevda bir hayata nasıl bir bedel yazar? Aşkın kabahati yok. Aşk dokunur kalbe nedensiz değildir; sevgili bilmese de! Bir fincan kahvede hatır izin kaldı sevgili...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2013
 • Sayfa Sayısı:
  235
 • ISBN:
  9786054309467
 • Yayınevi:
  Uğur Tuna Yayınları
 • Kitabın Türü:
Beyza Yuksel 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

Kitabımız sade diliyle, özen gösterilerek yazılmış sözleriyle, tasvirleriyle ilgimi topladı. :)
O kadar akıcı ki vaktiniz varsa bir okuyuşta bitirebilirsiniz. İçerisinde çok hoş sözler var. Dini açıdan yaklaşan içimizi ısıtan güzel bir kitaptı kesinlikle. Aşk sanırım kim olursa olsun onu yakaladığı anda kişinin mantığını kaybetmesine sebep oluyor. Tercih söz konusu olduğunda aklını dinleyemiyorsun gördüğümüz gibi. Nasıl bir histir acaba :)

Neyse efendim hayırlı okumalar gerçekten beğendim. :)

ʕ•ﻌ•ʔGülnur ʕ•ﻌ•ʔ 
22 Mar 10:46 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kitabin ismi gibi gorucu usulu asktan bahsetmektedir. Gorucu gelip baslarda sevmeyip sonradan sevip ve asik oldugunu anlatmaktadir.sevip onun icin canini bile vermeye raziyken adam ise onu hic secvmez ve gozu hep baskasindadir ama erkekte sevdigini anlar ama is isten gecmis olur iyi okumalar dilerim....

O kadar akıcı ki vaktiniz varsa bir okuyuşta bitirebilirsiniz. İçerisinde çok hoş sözler var. Dini açıdan yaklaşan içimizi ısıtan güzel bir kitaptı kesinlikle.

reyhan® 
06 May 2016 · Kitabı okudu · 13 günde · Beğendi · 10/10 puan

Aslında kitap o kadar surukleyiciydiki bir gunde bitirdim.Nazlının o temiz kalbinde ve masum yuzundeki kiriklik...Bu kitabi bitirdigimde ilk dedigim ikincisi okumam gerektigiydi...Okadar surukleyiciki bence herkes okumali ...

Öncelikli kitabı ne kadar çok beğendiğime değinmek istiyorum. Yazar çok yalın ve sade bir dille anlatmış hikâyeyi. Kitap anında içine alıyor okuyanı. Her çevirdiğim sayfada da ayrı bir duygu yüklüydü. Elime aldığımda nasıl çabucak bitti de kapağı kapattım anlamadım. Ağlamadım dersem yalan olur ağladım, çok ağladım.Çokk beğendim süper bir kitap.

İkinci kitabı okuduktan sonra birinci kitabı okumak saçma olsa da :) En beğendiğim kitaplığımda gözüm gibi koruduğum kitaplardan biri.
Not:Ağlama garanti

bir havva 
11 Eki 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 9/10 puan

KONUSU VE DİLİ ÇOK YALIN OLDUĞU İÇİN KİTABI BİR GÜNDE BİTİRDİM. YAZARIN İLK KİTABI OLMASINA RAĞMEN ÇOK BAŞARILI BULDUM. OKUNMASI GEREKEN BİR KİTAP OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.İnsana bir şeyler öğreten romanlar güzeldir...

Sevgi Ergün 
14 Tem 12:34 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 9/10 puan

Yazar, çok sade bir dille anlattığı olaylarla okuyucuyu anında kitabın içine alıyor. Her sayfasında ayrı duyguların bulunduğu bu eserden etkilenmemek elde değil. Olaylara dini açıdan yaklaşan çok güzel bir kitap.

Hümeyra Akbulut 
14 Tem 12:30 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

.
.
.
Ezelden yazılmış bir hayat bu. Her hayat gibi evveli... Oysa ahiri bana özgü. Her satırı bana vakfedilmiş. Al bu hayat senin denilmiş, yasa yaşayabilirsen, ben yürümüşüm bana sunulan hayatın satırlarına. ..
Çocukluğumda takılmış gözlerim siyah-beyaz filmlerdeki aşklara. .. Aşk rüyaları kurmuşumda bahtıma görücü usulü bir tanışıklık düşmüş. Nasibim demişim ve akmış içime, karışmış nehirlerime sevda...
Kalbime satırlar yağıyor... Satırlar yüreğimi yıkmaya başlayınca, hayatımı taşıyan varlığım ne yapar? Sormuştum da bilememiştim...
Ta ki içimi yıkayan satırlar Kalbimdeki hayata dokuna kadar...
Ezelden yazılmış hayat bu. Herkese aşikar oysa yaşayanı ben...
Bir Sevda bir hayata nasıl bir bedel yazar? Aşkın kabahati yok...
Aşk dokunur kalbe, nedensiz değildir. Sevgili bilmesede. ..
Bir fincan kahvede hatır izin kaldı sevgili ...
.
.
.
#GörücüUsulüAşk
#NejlaArslanKurt
#UğurTuna

FATMA AKSU 
17 Tem 13:33 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

GÖRÜCÜ USULÜ AŞKIN BİRİNCİSİ SONUNU BEĞENMEDİM AMA SONRADAN İKİNCİ KİTABININ ÇIKTIĞINI DUYUNCA SEVİNDİM VE TEMİN EDİP HEYECANLA BİR ÇIRPIDA OKUDUM. HÜZÜNLÜ BİR HİKAYE AMA KEŞKE MEHMET AŞIK OLSAYDI VE AŞKINA SAHİP ÇIKABİLECEK BİR KARAKTERDE OLSAYDI. MEHMET AŞIK OLDUĞUNU BİR TÜRLÜ ANLAYAMADI.

2 /

Kitaptan 13 Alıntı

Deniz Yazar 
01 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Bir nefes kadar yakınımdaydı. Ama manen bir yıldız kadar uzak...

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 102)Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 102)
Beyza Yuksel 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Tebessümün ifade ettiği şeylerden birisi "Senden hoşlandım, sana dostlukla yaklaşıyorum" mesajıdır. Diğer mesaj ise "Sen gülümsenmeye değersin."

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Beyza Yuksel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Uzmanlara göre bu kış çok soğuk geçecekmiş. Benim yalnızlığım kadar soğuk geçecekmiş. Hayallerim, düşlerim, ellerim kadar soğuk...

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Beyza Yuksel 
31 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Yeni bir duygu keşfetmiştim. Adı aşktı...
Nasıl bir histi bu Allah'ım. Çölün ortasında sunulan soğuk bir bardak su kadar güzel, aynı zamanda o hayat veren suda boğulup ölmek kadar acı..

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Beyza Yuksel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Saklandığım yerden saatler sonra sıkılıp çıkar ve kendi kendimi sobelerdim. Oysa sobelemeyi değil; sobelenmeyi beklerdim.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Beyza Yuksel 
30 Tem 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

Onlara göre o küçüktür, cahildir ve onun için en iyisini aileler bilir. Aslında bu yönden hak veriyorum onlara. Daha bebekleri ile oynamayı yeni bırakan bir çocuk evliliği de oyun zanneder malesef. Koca evine gidince de o kızlar için pek değişen bir şey olmaz. Söz hakkı tanınmaz. Yapılacak bir şey için fikri alınmaz.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan KurtGörücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt
Deniz Yazar 
01 Oca 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 5/10 puan

Sanki mide boşluğumda kurtulmaya çalışan binlerce kelebek uçuşuyordu.

Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 79)Görücü Usulü Aşk, Nejla Arslan Kurt (Sayfa 79)
2 /