Görünmez Dünya Her Şey Küçük Bir Sorunla Başlamıştı

5,0/10  (1 Oy) · 
4 okunma  · 
0 beğeni  · 
370 gösterim
Görmedikleriniz Gördüklerinizden fazla.

Görünmez: Hayal, hayalet, sanal.

Dünya: Zihinde ya da gerçekte. Yeryüzü. Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Geliştirilmiş Versiyon. Önünüze serili her şey. Ve arkanızda gizlenen.

Görünmez Dünya: Hepimizin bulunduğu yer. Çok azımız buraya kendi isteğiyle geldi. Burası, hepimizin yaşamayı öğrendiği yer.

Hollis Henry, Node dergisinde çalışan bir araştırmacı gazeteci. Aslında Node dergisi henüz yok. Olsun. Hollis buna alışkın. Gerçi var olmayan bir dergide çalıştığını düşünecek olsa, bunun ne kadar tuhaf ve hatta ürkütücü olduğunu fark ederdi, ama neyse ki, düşünecek zamanı yok.

Tito, yirmili yaşlarının başında. Ailesi Kübalı. Rusçayı akıcı şekilde konuşuyor. Manhattan'da, terk edilmiş bir apartmanda yaşıyor ve bilgi transferleri dahil bazı ince işler yapıyor.

Milgrim, anksiyete ilaçları bağımlısı, kafası dumanlı bir keş. Gizemli adam Brown, haplarını vermeyi bıraksa yirmi dört saat bile hayatta kalamayacağına inanıyor. Brown'un ne haltlar karıştırdığını ise bilmiyor. Milgrim'in akıcı Rusçası ve şifreli mesajları çözme becerisi onu Brown için vazgeçilmez kılıyor.

Bobby Chombo yaratıcı bir deha. Gündüzleri askeri navigasyon cihazlarındaki sorunları gideriyor. Aynı noktada iki kez uyumayı reddediyor. Kimseyle görüşmüyor. Hollis Henry'ye Bobby Chombo'yu bulması söylendi.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  408
 • ISBN:
  9786054560820
 • Çeviri:
  Mert Süğlün
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gamby 
22 Kas 2017 · Kitabı okudu · 5/10 puan

William Gibson iyi bir bilim kurgu yazarı ancak bu kitabını çok sevemedim. Karakterlerin derinliği beni tatmin etmedi. Buna ek olarak çok fazla ana karakter olduğunu belirtmeliyim. Sanki yüksek bütçeli bir Hollywood yapımının ana kaynağı gibi durdu tüm sayfalar boyunca. Pek sevemedim.