Göz Gönderileri

Göz kitaplarını, Göz sözleri ve alıntılarını, Göz yazarlarını, Göz yorumları ve incelemelerini 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
239 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Carrie — Stephen King
Korku hissini kemiklerinize kadar "dokunduran" yazar Stephen King'in ilk kitabını bitirdim. Birkaç ay önce yazarın "O" ve "Hayvan mezarlığı" kitaplarını okumuştum. "Carrie" King'in ilk yazan kitabı olmasına rağmen, oldukça iyi yazılmış, başlangıç olarak fena değil, herhalde. Stephen King
Göz
GözStephen King · Altın Kitaplar · 20216,2bin okunma
Yüzyıllarda beri bilgeler zamanın her yarayı kapadığını söyler dururlar,ama Batı Maine 'in bu küçük kasabasının almış olduğu yara öldürücü olabilir.
Reklam
Genel bir bakıştan sonra varılan izlenim, bu kasabanın ölümü bekler bir durumda olduğudur. Chamberlain bir daha hiç eskisi gibi olmayacak, demek artık yeterli değil. Chamberlain bir daha var olmayacak demek, gerçeğe daha yakın olur.
Sayfa 233Kitabı okudu
İsa duvardan bakar bizi izler Ama yüzü soğuktur taş gibi. Beni severmiş... Annem öyle der. O hâlde ben neden hep yalnızım?
Sayfa 62 - AltınKitabı okudu
“Çevremdeki her şey bana yapay geliyor.”
Sayfa 27 - AltınKitabı okudu
“Fakat hiç kimse de yaptığı hareketin başka insanları üzdüğünü anlamaya çalışmıyor. İnsanlar zamanla daha iyi olmuyorlar, sadece akıllanıyorlar. Akıllandığın zaman sineklerin kanatlarını koparmaktan vazgeçmiyorsun, yalnızca bunu yapmak için daha iyi nedenler buluyorsun. Bir sürü arkadaş Carrie White için üzüldüğünü söylüyor bunların çoğu da kız, komik, değil mi?… Ama eminim, hiçbiri günün her saniyesi Carrie White olmanın ne demek olduğunu anlamaz. Üstelik umurlarında da değildir.”
Reklam
Gücünü kullanmanın kalbine ve ciğerlerine yaptığı yüklenme onu biraz endişelendirmeye başlıyordu. Bu zorlama sonucu kalbi resmen patlayabilirdi. Bu iş bir başkasının vücudu içinde olup onu durmadan koşmaya zorlamak gibiydi,hiç durmadan. Bunun bedelini kendisi değil, vücut öderdi. Carrie kendi gücünü aslında akkor halindeki kömürler üzerinde yürüyen, gözlerine şiş sokan, kendilerini altı haftaya kadar varan süreler için gömdüren Hint fakirlerininkine benzetmekteydi. Zihin maddeyi kontrol ettiği zaman vücudun kaynaklarını fena halde tüketiyordu.
“Hayır. Hiç önemli değil. Aslında lise önemli bir yer değil ki. Şimdi oturup düşünürsen belki önemli bulabilirsin, ama lise bittikten sonra kafaları çekip anılara dönmedikçe kimsenin aklında bile kalmaz. En azından benim ağabeyim ve arkadaşları için öyle.”
Sanki yaşam bütün ağırlığıyla taş gibi üstüne düşmüş… üstelik daha üç yaşındayken.
Ralph inşaat işçisiydi. Onu tanıyanlar işe giderken her gün yanında bir İncil ve 38’lik tabanca taşıdığını söylerler. İncil kahve molası ve öğlen yemek tatili içinmiş. Tabancaysa, iş başındayken sahte Mesih’le karşılaşırsa diye…
Reklam
239 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Zorbalığın etkileri hayatlarımızı derinden etkileyebilir. Masum bir insanın güçsüzken her şeye boyun eğmek zorunda kalması, sonunda eline geçen her güç zerresini intikam için kullanma isteğiyle sonuçlanabilir. Hayatta hepimiz zor zamanlar geçiririz ve işler dayanılmaz bir hal aldığında pes etmek cazip gelir. Ancak içimizdeki minik bir umut
Göz
GözStephen King · Altın Kitaplar · 20216,2bin okunma
"Fakat hiç kimse de yaptığı hareketin başka insanları üzdüğünü anlamaya çalışmıyor. İnsanlar zamanla daha iyi olmuyorlar, sadece akıllanıyorlar. Akıllandığın zaman sineklerin kanatlarını koparmaktan vazgeçmiyorsun, yalnızca bunu yapmak için daha iyi nedenler buluyorsun."
Sayfa 71 - AltınKitabı okudu
Mavi ışığın aydınlattığı bir tablo vardı karşısında. Dev gibi , sakallı Yehova çığlıklar atan bir dolu günahkârı ateşler içine fırlatıyordu. Onların altındaysa,alev rengi tahtında kurulmuş, bir elinde üç dişli çatal mızrağıyla Kara Adam oturmaktaydı. Vücudu insan vücuduydu,ama kuyruğu vardı ve başı çakal başıydı.
%18 (45/239)
1/10 puan verdi
Bir heyecanla başladım ama hüsran.. O kadar sıkıldım ki yarısına zor geldim. Belki bir gün tekrar dönerim. Korku gerilim romanı olarak bu yazarın bu kitabını önermem. Ergen hikayesi gibi ama kopukluklar var zaten incecik boş geldi. :(
Göz
GözStephen King · Altın Kitaplar · 20216,2bin okunma
1.500 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.